שם משתמש
סיסמא
מימין: שמעון מירון ומישל סיבוני / צילומים יח"צ
חברות קשורות
הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ
הכשרה חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
נחתם ההסכם: הראל תתפעל את תיק ביטוח המנהלים, החיים, הבריאות והפיננסים של הכשרה
הכשרה תשלם עבור השירותים 28.5 מיליון שקלים בשמונה השנים הראשונות להתקשרות
שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה חברה לביטוח, ומישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, חתמו אתמול (ב') על הסכם לפיו הראל תעניק להכשרה חברה לביטוח שירותי תפעול לתיק ביטוח המנהלים שבבעלות הכשרה וכן שירותי בית תוכנה ולשכת שירות עבור שאר המוצרים הקיימים בתיק ביטוח החיים.

מדובר בניהול כל מערכות התפעול, כולל תפעול גבייה ותפעול פוליסות ביטוח החיים, באמצעות המערכות התפעול של הראל. "כך תעניק הכשרה שירות מיטבי ומוביל למבוטחיה בתחום החיים, מה שיאפשר לה להפוך לשחקן מוביל בתחום החיים והבריאות, תוך שהיא מייצרת מוצרים חדשים בתחום חיסכון ארוך טווח, לפתח מוצרים נוספים מעבר להיותה שחקן מוביל בתחום הפיננסים עם פוליסת החיסכון בסט אינווסט", נמסר מהחברה.

התמורה השנתית שתשלם הכשרה עבור השירותים, תסתכם בסך של 28.5 מיליון שקלים בשמונה השנים הראשונות להתקשרות, כאשר לאחריהן התמורה תפחת לסך של כ-14 מיליון שקלים, תוך התאמה מדי שנה להיקף השירותים הניתנים. תשלומים אלו הינם חלף חלק מעלויות התפעול השוטפות והשקעות החברה העתידיות בנכסים בלתי מוחשיים (תוכנות) אשר נדרשים לחברה לצורך הטיפול בתיק. סה"כ היקף העסקה לשמונה השנים הראשונות הינו 224 מיליון שקלים.
מדובר בעסקה ראשונה מסוגה, ובענף צופים כי במידה והיא תצליח היא תגרור אחריה חברות בינוניות נוספות שיפעלו על פי המתווה הזה.

יצוין שלמרות שהתפעול יתבצע באמצעות המערכות של הראל, הכשרה תישאר הבעלים של תיק הביטוח ותהיה האחראית הבלעדית כלפי צדדים שלישיים כלשהם בכל הנוגע לקבלת החלטות כמבטחת בקשר עם השירותים, אחריות כלפי רשויות, אחריות לדוחות הכספיים ותוכנם, ניהול ההשקעות, הלבנת הון, ניהול הסולבנסי, אקטואריה, ביקורות פנים וביקורות של הממונה וכד'. כמו כן, הכשרה תהא האחראית הבלעדית והמלאה לדרישות, תביעות, קנסות או הליכים מנהליים ומשפטיים כלשהם, ככל שיהיו, בקשר עם התיקים האמורים, והראל לא תישא באחריות כלשהי בגינם.

בכל הנוגע למתן השירותים, הראל תשמש כספק מיקור חוץ מהותי, ובמסגרת זו תאפשר לחברה לבקר את מתן השירותים, בכלל זה, תאפשר גישה של החברה, היועץ המשפטי, מנהל הכספים, המבקר הפנימי, מנהל הסיכונים ורואה החשבון המבקר שלה למידע הנוגע לשירותים המצוי אצל הראל תוך שיתוף פעולה סביר וזמינות מתאימה לצורך כך.

בהתאם להוראות ההסכם, תקופת ההתקשרות אינה מוגבלת בזמן. יחד עם זאת, החל משנת 2029 הצדדים יוכלו להביא את ההתקשרות לסיומה ו/או להפסיק חלק מן השירותים במתן הודעה מראש ובכתב ובכפוף להוראות ההסכם.

ההתקשרות בהסכם מותנית בקבלת אישור בלתי מותנה מהממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

במסגרת הדוח המידי שפרסמה הכשרה הובהר כי תפעול תיק המנהלים במערכות המחשוב של הראל יבוצע עבור החברה על ידי הראל, וזאת למעט תהליכים הדורשים החלטות עסקיות אשר קשורים לתיק אשר ימשיכו להתבצע על ידי החברה כגון טיפול בסוכנים, טיפול במבוטחים, מתפעלים ומעסיקים, טיפול בתביעות מקרה ביטוח וביצוע תשלומי תביעות, טיפול בעיקולים, טיפול בפיגורי הלוואות, לרבות טיפול משפטי והסדרי חוב, אישור תשלומים במס"ב, מתן דיווחים רגולטוריים; טיפול בנושאי הנהלת חשבונות; טיפול בנושאי אקטואריה וניהול השקעות. תפעול שאר המוצרים במערכות המחשוב ייעשה על ידי החברה, באופן מלא, בלעדי ועצמאי, על כל ההיבטים הנלווים והקשורים לכך, למעט תמיכה מיכונית ופיתוח שיבוצעו על ידי הראל בהתאם להוראות ההסכם.

עוד עולה כי ניהול התיק של החברה במערכות המחשוב, ייעשה בסביבת הרשאות נפרדת מיתר פעולותיה של הראל.

את העסקה ליוו עו"ד רועי דבורין, היועץ המשפטי של הכשרה ועו"ד נטלי משען-זכאי, היועצת המשפטית של הראל.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית