שם משתמש
סיסמא
יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
מנורה מבטחים: החיסכון שהביאו הצמצומים במשבר הקורונה – 100 מיליון שקלים
החיסכון המדובר הוא לשנת 2020 בלבד, ובקבוצה מעריכים כי בשנים הבאות הוא יעמוד על 75 מיליון שקלים לשנה | בין הצעדים שננקטו: הוצאה לחל"ת של 20% מהעובדים למשך כחודשיים וקיצוצי שכר לבכירים
עם חזרתם לפעילות של הגופים המוסדיים מתחילים להתברר היקפי הנזקים מצד אחד והחסכונות מן הצד השני אשר מעידים על יעילות הפעולות שהם נקטו. מנורה מבטחים דיווחה הבוקר (ג'), כי על רקע ובעקבות המשבר העולמי אשר נגרם בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, אשר הוביל, בין היתר, לירידות חדות בשוקי ההון בארץ ובעולם ולירידה משמעותית בשיעורי התעסוקה, פעלה הקבוצה להתאמת תכניות העבודה שלה לשנת 2020. 
 
החברה צמצמה את היקף ההעסקה שלה והוציאה כ-20% מעובדי הקבוצה לחל"ת החל מפרוץ המשבר ועד ליום ראשון האחרון, 17 במאי. זאת בנוסף לצמצום היקף המשרה לשאר העובדים ל-80% משרה. עוד קיצצה מנורה מבטחים את שכר יו"ר דירקטוריון והמנכ"ל בשיעור של 10% ושל שאר המנהלים הבכירים בשיעור של 5%, בשלב ראשון, עד לתום שנת 2020. כמו כן, ועל מנת לאפשר את חזרתם ההדרגתית לעבודה של מרבית העובדים שהוצאו לחל"ת, הוחלט בתאום עם ועד העובדים, על שורת צעדים ובכלל זה, הקפאת עדכוני שכר לשנת 2020 (אלא אם כן תוצאות שנת 2020 יעלו על שיעור מוסכם מיעד הרווח המקורי לשנה האמורה), וביטול פעילות רווחה לשנת 2020 תוך יצירה במקביל של קרן רווחה לסיוע לעובדים נזקקים.

במקביל ובהמשך להסכמות שהושגו עם ועד העובדים, בוטלה ההחלטה בדבר השהייה של תשלום המענקים בגין שנת 2019 לכלל העובדים, לרבות המנהלים, וזאת בהתאם להוראות ההסכם הקיבוצי ותנאי תכנית המענקים לשנה האמורה. "בנוסף, פעלה ופועלת הקבוצה לצמצום עלויות ספקים וצמצום של הוצאות הנהלה וכלליות אחרות", עדכנו במנורה מבטחים.

להערכת הקבוצה, ההשפעה הצפויה של התאמת תכנית העבודה על תוצאות הקבוצה, עומדת על סך של כ-100 מיליוני שקלים לשנת 2020 ועל סך של כ-75 מיליוני שקלים לשנה, בשנים הבאות (במונחי שנה מלאה). "ההערכה בדבר החיסכון הצפוי מבוססת על המידע הקיים כעת בידי הקבוצה. התוצאות בפועל של המהלכים הנזכרים עשויות להיות שונות מן התוצאות המוערכות, בין היתר, מכיוון שהן תלויות בהשלמת פעולות למיצוי תהליכי ההתייעלות המתוכננים שאינן בשליטה מלאה של חברות הקבוצה וכן השפעות חזרת המשק לפעילות כפי שתהיה בפועל", הבהירו במנורה מבטחים. 

עוד מעריכים במנורה מבטחים כי "שורת הצעדים הרוחבית, הכוללת השתתפות העובדים כמו גם המנהלים במאמץ ההתייעלות, הינה מאוזנת, מידתית וסבירה, ובפרט על רקע תחילת מעבר המשק לפעילות מלאה, ולו באופן מדורג, ונועדה לאפשר לקבוצה לצלוח ביתר בטחון את המשבר שנכפה על המשק בעת הזאת, במגמה להמשיך ביישום האסטרטגיה הכלל ארגונית שלה להשגת רווחיות נאותה לאורך זמן תוך שמירה על טובת לקוחות הקבוצה והשירות הניתן להם".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית