שם משתמש
סיסמא
חברות קשורות
הסתדרות העובדים הכללית החדשה
 
לוח אירועים
ההסתדרות והמגזר העסקי: להאריך הזכאות לדמי אבטלה
יו"ר ההסתדרות ויו"ר נשיאות המגזר העסקי קוראים לשרי האוצר והרווחה לפרוס רשת ביטחון סוציאלית עבור אוכלוסיות שלא צפויות לשוב בקרוב לשוק העבודה
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, קוראים לשר האוצר ישראל כץ, ולשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי, לפרוס רשת ביטחון סוציאלית עבור אוכלוסיות שלא צפויות לשוב בקרוב לשוק העבודה, לרבות הארכת זכאותן לקבל דמי אבטלה. זאת, על רקע הצפי במחסור מתמשך במקומות עבודה בחודשים הקרובים, בשל השלכות משבר הקורונה.

יו"ר ההסתדרות, בר-דוד, ויו"ר נשיאות המגזר העסקי, אמיתי, ברכו את השרים כץ ושמולי לרגל כניסתם לתפקידים החדשים, והוסיפו: "המשק הישראלי, כמו יתר העולם, חווה משבר בריאותי וכלכלי חריף. אנו משוכנעים שבכוחות משותפים נוכל להביא להתאוששות מהירה של המשק והחזרתו לצמיחה מכלילה". הם ביקשו משני השרים לתאם פגישת עבודה משותפת, "בשל הצורך הדוחק לפעול במהירות לקביעת מדיניות".

לדברי בר-דוד ואמיתי, לאור המחסור הצפוי בחודשים הקרובים באפשרויות תעסוקה, בין היתר בענפי התיירות, התעופה, המסעדות והמלונות, "יש הצדקה לקבוע מדיניות לטווח הבינוני, שעיקרה הארכה בשלושה חודשים, של ההקלות הזמניות בזכאות, גם למי שסיים את מכסת ימי האבטלה שלו".

השניים הביעו חשש כי בהיעדר הארכה של הזכאות לדמי אבטלה, עשרות אלפי עובדים ימצאו את עצמם ללא מקור הכנסה. זאת, לצד מעסיקים רבים שנקלעו למצב כלכלי קשה ויפטרו את עובדיהם שהוצאו קודם לכן לחופשה ללא תשלום (חל"ת), "מה שיגרור ניתוק של יחסי העבודה וישית עלויות נוספות על המעסיקים".

הם הוסיפו כי יש צורך לתת מענה לבעיות מיוחדות בנוגע לזכאות לדמי האבטלה של אוכלוסיות מיוחדות שנפלטו ממעגל העבודה, כמו הקיזוז של קצבאות הקיום (מזונות, נכות והבטחת הכנסה) מסכום דמי האבטלה.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית