שם משתמש
סיסמא
מימין: ליאור רוזנפלד וראובן טיטואני
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
סקר עדיף בקרב בתי סוכן וסוכנויות: כניסת חברות כרטיסי האשראי לביטוח תפגע בסוכנים, אך הם יצלחו את האירוע
הרוב המוחלט של המשיבים משוכנע כי כניסת השחקן החדש לא תחסל את המקצוע | 55% סבורים כי עוד אפשר לשכנע את ברקת לעצור את המהלך, 33% מעריכים שחברי הכנסת ימנעו את המהלך גם אם הממונה יאשר אותו
הבעלים של סוכנות תלפיות, ראובן טיטואני, עורר השבוע סערה בקרב סוכני הביטוח כשאמר כי "אינו מתנגד לכניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח, וכי אינו מתנגד לפעילות הישירה של חברות הביטוח".

בשיחה עם עדיף אישר טיטואני כי הוא עומד מאחורי הדברים. "חשוב לי לציין שכל הדברים שלי נאמרו רק בתנאי שחברות הביטוח יתנו לסוכני הביטוח את אותם תנאים ואת אותן הנחות שהן מעניקות ללקוחות באמצעות הזרועות הישירות שלהן", אמר הבעלים של סוכנות תלפיות. בעקבות הסערה הוא הוסיף בפוסט בפייסבוק כי התנאים השווים עליו דיבר מחייבים גם כי בעלי רישיון בלבד יוכלו לתת ייעוץ וכי תהיה חובת הנמקה וגילוי נאות לכולם.

בעקבות הדברים עלתה השאלה האם בקרב סוכני הביטוח ישנם רבים נוספים החושבים כמוהו. סקר אנונימי ששלחה עדיף למנהלי בתי הסוכן והסוכנויות הגדולות בישראל, מגלה מהי דעתם של בכירים במקצוע בסוגייה שמעסיקה בימים אלו מאוד את סוכני הביטוח. התוצאות מגלות כי הם מאמינים שסוכני הביטוח יצלחו את האירוע, בין אם יוחלט בסופו של דבר לאפשר לחברות כרטיסי האשראי לשווק מוצרי ביטוח, ובוודאי אם יוחלט להשאיר אותם מחוץ למשחק.
השאלה הראשונה עסקה כמובן בשאלה אם יש לאפשר לחברות כרטיסי האשראי להיכנס לעולם הביטוח. הרוב המוחלט (67%) השיב כי בשום פנים ואופן אסור לאפשר זאת. עם זאת, 22% ענו כי המגרש צריך להיות פתוח לכולם, בעוד התשובה כי יש לאפשר זאת, אך בתנאים ברורים כמו חשיפת המידע שלהן לכולן, ייעוץ רק על ידי בעלי רישיון ועוד, זכתה למענה של 11%.

כמי שמוביל בית סוכן, עד כמה לדעתך תפגע בסוכנים כניסת חברות כרטיסי האשראי לעולם הביטוח?
77% מהמשיבים ענו כי אירוע כזה יפגע במידה רבה בסוכני הביטוח, אך הם משוכנעים כי הסוכנים יצלחו את האירוע. 23% השיבו כי כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח תפגע בסוכנים במידה מסוימת, אך לא באופן קריטי. שתי תשובות הקיצון – הסוכנים לא ייפגעו כלל או האירוע יחסל את מקצוע סוכן הביטוח, לא נבחרו על ידי אף אחד ממנהלי בתי הסוכן או הסוכנויות.

האם לדעתך כניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח היא עובדה מוגמרת?
כאן עולה תמונה מעניינת העשויה לשקף את האופן בו נתפסים היחסים בין הממונה על שוק ההון לבין חברי הכנסת, בעיקר אלו החברים בוועדת הכספים. 55% מהמשיבים חושבים כי יש עוד סיכוי לשנות את עמדתו של ד"ר משה ברקת וכי הוא עצמו ימנע בסופו של דבר מחברות כרטיסי האשראי להיכנס לענף. עם זאת, 33% השיבו כי גם אם ברקת יחליט לאפשר את כניסת המתחרה החדש לשוק, חברי הכנסת יפעילו את כובד משקלם וימנעו מצעד כזה לצאת אל הפועל. 12% נמנעו ממתן תשובה לשאלה זו.
 
טיטואני עורר סערה אצל הסוכנים: איני מתנגד לכניסת חברות כרטיסי האשראי
24/5/2020
מייסד ובעלי תלפיות, המייצג מאות סוכני ביטוח מבחינה מקצועית, כתב בדף הפייסבוק של הסוכנות כי אינו מתנגד גם לפעילות ישירה של חברות הביטוח | לעדיף הוא אמר: אנו רוצים תנאים והנחות שווים
מה דעתך על התנהלות לשכת סוכני הביטוח במאבק נגד כניסת חברות כרטיסי האשראי?

בשאלה זו יכול נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד, לרשום לעצמו כי הוא זוכה לתמיכה ממנהלי בתי סוכן והסוכנויות. 67% מהם אמרו כי הלשכה עושה עבודה מצוינת במאבק. 33% הנותרים ציינו לעומת זאת כי ההחלטה לא תלויה בלשכת סוכני הביטוח. אגב, רוזנפלד עצמו פנה ביום שני לסוכני הביטוח בבקשה כי "תמיד, אך בדגש על ימים אלו, יש להקפיד על אמירות אחראיות שלא יפגעו בחזית המאבק".

השאלה האחרונה התייחסה לחלק השני בדבריו של הבעלים של תלפיות, באשר לאיום שמטילים המערכים הישירים של חברות הביטוח על הסוכנים. כאן נשאלו מנהלי הסוכנויות ובתי הסוכן מהו האיום הגדול ביותר שהם רואים על סוכני הביטוח: חברות כרטיסי האשראי, המערכים הישירים של החברות המסורתיות, חברות הביטוח הישיר או שאולי כל האיומים שווים בחומרתם.

התשובה השכיחה ביותר היה כי כל האיומים שווים (56%). לאחר מכן נמצאו חברות כרטיסי האשראי והמערכים הישירים של חברות הביטוח המסורתיות (22% לכל איום). כלומר, חלק גדול מהמשיבים רואה סכנה גדולה יותר בשיווק הישיר של החברות המסורתיות מאשר הסכנה שעלולות לגרום החברות הישירות החדשות למקצוע סוכן הביטוח.
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית