שם משתמש
סיסמא
עו"ד קרן ברק
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הראל ביטוח ופיננסים
 
לוח אירועים
במסגרת תאונות אישיות: הראל תשלם פיצוי לנפגעת אונס
צעירה שהותקפה מינית במהלך עיסוי הגישה תביעה ותקבל 40 אלף שקלים | עו"ד קרן ברק: בניסוח ותיאור העובדות באופן יצירתי, ניתן בהחלט לכלול תקיפות מיניות כאירועים העונים על הגדרת 'תאונה' בפוליסות תאונות
בצעד תקדימי אישרה בחודש מרץ האחרון הראל תביעה שהגישה מבוטחת בפוליסת תאונות אישיות והיא תפצה צעירה שנאנסה והייתה קורבן לעבירות מין נוספות. זאת לאחר שנקבעו לה נכות של 40%. 
 
לפי כתב האישום, האירוע התרחש בחודש מאי 2018, כאשר הצעירה הייתה בת 25. בכתב האישום מתואר אירוע אחד, שבמסגרתו פגע הנאשם, שלמה הראל, במתלוננת מספר פגיעות מיניות, לאחר שהגיעה לבית העסק שלו, הנמצא בביתו, במטרה לקבל עיסוי רפואי. לפי כתב האישום, בין הנאשם לבין המתלוננת, אין היכרות מוקדמת, והיא הגיעה אליו כאשר חיפשה מעסה מקצועי ואמרה לו שהיא מעוניינת בעיסוי, בעיקר באזור הכתפיים, בשל כאבים שמהם היא סובלת. במהלך העיסוי הוא ביצע בה מעשים מיניים, בגינם גזרו עליו סגן-נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע השופט נתן זלוצ'ובר, השופט שלמה פרידלנדר והשופטת דינה כהן 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן פיצוי למתלוננת.

"על יסוד כלל הראיות שנותחו לעיל; ובעיקר לנוכח האמון המלא שנתתי בעדות המתלוננת, הנתמכת בראיות אודות מצבה הנפשי לאחר האירוע – הגעתי למסקנה שהיא חוותה את המעשים המינים שביצע בה הנאשם, כפי שתיארה בעדותה. גרסתו של הנאשם, שלפיה המתלוננת, שהייתה זרה לו לחלוטין עד האירוע, בדתה נגדו עלילת שווא כה חמורה, מבלי שהיה לה כל מניע לעשות זאת – אינה סבירה בעיניי", כתב בהכרעתו השופט פרידלנדר.

"לא השתכנעתי שהתנהגות המתלוננת הייתה תמוהה במידה המכרסמת במהימנותה, כטענת ההגנה. לחלקן נתנה המתלוננת הסברים שאני מאמין בכנותם. אין נפקא מינה אם אדם אחר היה עשוי לנהוג אחרת באותן נסיבות. חלק מן ההתנהגויות היו לא רציונליות אבל אנושיות; כלומר: לא באמת בלתי-מובנות. חלק מן ההתנהגויות היו תגובות לא 'נורמליות' למצב לא נורמלי. הפסיקה הכירה זה מכבר במגוון הרחב של התנהגויות האופייניות לנפגעי עבירות מין. התמוה הפך למובן, והלא- נורמלי הפך לנורמלי, ב'פלנטה' הזו של תקיפות מיניות ובתחום המשפטי המכיל של עבירות מין", הוסיף השופט.

עו"ד קרן ברק ממשרד עורכי דין לייזרוביץ ברק, אשר ייצגה את הצעירה, אמרה לעדיף: "כמי שמגישה תביעות נזיקיות רבות כנגד עברייני מין ותביעות אכ"ע ופנסיית נכות עבור נפגעות העבירה, בניסוח ותיאור העובדות באופן יצירתי ניתן בהחלט לכלול תקיפות מיניות כאירועים העונים על הגדרת 'תאונה' בפוליסות תאונות". 

לאחר מתן פסק הדין ערער המעסה המורשע לבית המשפט העליון וצירף בקשה לדחות את ביצוע גזר הדין. שופט העליון עוזי פוגלמן דחה את הבקשה לעיכוב גזר הדין.

"כידוע, הכלל הוא כי לנאשם שנגזר עליו עונש של מאסר בפועל לא עומדת עוד חזקת החפות ועליו לשאת בעונש באופן מידי – אף אם הוגש ערעור – וניתן לעכב את ביצוע עונש המאסר לאחר איזון בין כמה שיקולים: חומרת העבירה ונסיבות ביצועה; אורך תקופת המאסר שנגזרה על המבקש; טיב הערעור וסיכוייו; עברו הפלילי של המבקש והתנהגותו לאורך ההליך המשפטי; נסיבות אישיות ייחודיות של המבקש. האיזון בין השיקולים במקרה דנן מוביל לטעמי לדחיית הבקשה", כתב פוגלמן.

"בלי לקבוע מסמרות באשר לסיכויי הערעור על הכרעת הדין, ובזהירות המתבקש בשלב דיוני זה, אין בידי לקבוע כי סיכויי הערעור, המכוון בעיקרו לקביעות מהימנות, גבוהים. אשר לגזר הדין – בהינתן משך תקופת המאסר בפועל, גם אם אניח לטובת המבקש לצורך הדיון כי בית המשפט יקל בענשו (ואני מדגיש כי מדובר בהנחה ולא בקביעה), פוחת החשש שהמבקש יישא את כל עונשו או את חלקו העיקרי לפני שימצה את זכות הערעור שלו. אכן, עברו הפלילי של המבקש אינו מכביד ולא התעלמתי מכך שלא היו הפרות של תנאים שנקבעו על ידי הערכאה קמא בהליכי המעצר, כמו גם מנסיבותיו האישיות. אולם, באיזון הכללי אין באלה כדי להטות את הכף לטובת עיכוב ביצוע עונש המאסר נוכח הטעמים עליהם עמדתי", הוא הוסיף.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית