שם משתמש
סיסמא
אייל לפידות
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
טלטלה בשיכון ובינוי: אייל לפידות צפוי להיות מפוטר מתפקיד המנכ"ל
על פי פרסומים לפידות זומן על ידי הדירקטוריון לשימוע שייערך על פי המסתמן בימים הקרובים | זאת ככל הנראה בשל אי שביעות רצון של בעל השליטה בשיכון ובינוי נתי סיידוף
אייל לפידות בדרך לפיטורים מחברת שיכון ובינוי, בדיוק שנה לאחר שנכנס לתפקיד. על פי דיווחים בתקשורת, לפידות צפוי להיות מוזמן על ידי בעל השליטה בחברה, נתי סיידוף, לשימוע בימים הקרובים. זאת ככל הנראה לאחר שסיידוף לא היה מרוצה מפעולות שביצע לפידות בתקופה האחרונה.

עכשיו זה רשמי: אייל לפידות עזב את הפניקס ומונה למנכ"ל שיכון ובינוי
16/4/2019
לפידות עוזב את הפניקס בדיוק 10 שנים לאחר שהחל בתפקידו וייכנס בחודש יולי לשיכון ובינוי | הצעיד את הפניקס להישגים יוצאי דופן | על פי פרסומים, צפוי לקבל תגמול של 10 מיליון שקלים בשנה
לפידות הודיע בחודש אפריל 2019 כי הוא עוזב את הפניקס לאחר יותר מ-10 שנים, בהן הפך אותה לחברה שמציגה באופן קבוע את הרווחים הגדולים בענף. שבוע לפני עזיבתו רשמה הפניקס הישג מרשים כאשר בפעם הראשונה הפכה לחברה עם שווי השוק הגבוהה בענף הביטוח, מאז היא איבדה שוב את הבכורה להראל.

הוא קיבל בשיכון ובינוי שכר חודשי של כ-245 אלפי שקלים, בונוס שנתי בסך של 4 מיליון שקלים, כולל מענק חתימה בסך 2 מיליון שקלים. זאת לאחר שצלח את אסיפת בעלי המניות במסגרתה התנגדו כמה גופים מוסדיים, ובהם הראל, לחבילת השכר שלו. התנאים כוללים גם בונוס בגין ביצועים: 1% בגין רווח של עד 100 מיליון שקלים, 2% בגין רווח של בין 100 ל-150 מיליון שקלים ו-3% אם הרווח יהיה גבוה מ-150 מיליון שקלים. לפידות אף קיבל עם המינוי אופציות ששווין מוערך ב-65 מיליון שקלים. עלותו השנתית מוערכת ב-21 מיליון שקלים והוא השכיר בעל השכר הגבוה במשק.

בשנה האחרונה הוא רכש כ-5% ממניות כלל ביטוח ואף ביקש להיות דירקטור בחברה, אך בקשתו לא נענתה. שמו נקשר לאחרונה בקרבות הניהול בכלל ביטוח בין היו"ר דני נוה לבין המנכ"ל יורם נוה, ונטען כי הוא הפעיל לחץ על היו"ר לפטר את המנכ"ל. בדוח של היועץ החיצוני, השופט בדימוס יורם דנציגר, נקבע כי "לא היה זה נכון - לאור המגבלות המוטלות מכוח היתר ההחזקה שניתן או, מקל וחומר, שאיננו מצד ארקין ומצד לפידות (בהתאמה), להביע את עמדתם בפני יו"ר הדירקטוריון בדבר התאמת המנכ"ל לתפקידו".

לפידות הביא איתו לשיכון ובינוי כמה בעלי תפקידים מהפניקס. כשלושה חודשים אחרי שרועי יקיר, הודיע כי הוא עוזב את תפקידו כמנהל ההשקעות הראשי של קבוצת הפניקס ועובר לשיכון ובינוי, שני בכירים נוספים, מנכ"ל הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל, אורי קיסוס, ומנהל אגף רכש ולוגיסטיקה, ישי שמרלינג, ביצעו מהלך דומה.

קיסוס מונה לסמנכ"ל השירות של שיכון ובינוי נדל"ן ומנכ"ל ריגטק. שמרלינג מונה למנהל המשאבים של שיכון ובינוי ואחראי על יישום תכנית ההתייעלות. יקיר עזב את הפניקס לטובת תפקיד משנה למנכ"ל ומנהל מערך ההשקעות הראשי של שיכון ובינוי.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית