שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
30%-50% מהעובדים במשק יעבדו בקרוב מהבית וכולנו נרוויח מכך
המעסיקים עשויים לחסוך עשרות אלפי שקלים לשנה בגין כל עובד שיעבוד חלקית מהבית | גם לעובד ישנם לא מעט יתרונות, אך יש התאמות שצריך לעשות כדי למקסם את הרווח
למרות שהמשק חוזר בהדרגה לפעילות מלאה נראה כי טרנד העבודה מהבית מואץ בעקבות משבר הקורונה. מעסיקים גדולים וקטנים מבינים את היתרון בעבודה מהבית, עבורם כמו גם לעובדים, בלי קשר לשאלת מועד מציאת החיסון לקורונה או מתי יגיע הגל הבא.
 
עדות לכך ניתן לראות בכוונת משרד האוצר ונציבות שירות המדינה לקדם יום עבודה מהבית עבור עובדי המדינה. מדובר במהפכה חשיבתית, תעסוקתית, אנושית וכלכלית, לא פחות מזה. עובדי המדינה מהווים את מגזר העובדים הגדול בישראל – מאות אלפי ישראלים שבמידה והתכנית תצא לפועל, יעבדו יום אחד בשבוע מהבית. תחשבו על כמות המכוניות שתרד מהכבישים, על פחות זיהום אוויר, על יותר שעות עבודה עבור העובדים שיישארו לעבוד מהבית וחיסכון אפשרי נוסף למדינה בגודל המשרדים שעליה להחזיק, בכמות החניונים ואפילו בגודל הקפיטריות במשרדים עצמם.

לפי הערכות שונות, 30%-50% מהעובדים במשק שלא חייבים להגיע לעבודה על בסיס יום-יומי לצורך ביצוע עבודתם, יעבדו לפחות חלק מזמנם מהבית. לכך נדרשת היערכות מצד המעסיקים בהיבטים רבים שכוללים, בין היתר, הגדרות תפקידים, תהליכי עבודה וניהול, שכר ותגמול, תהליכי הערכות עובדים וכד'. 

על פי מודל שבנינו עבור מעסיקים, מצאנו כי הם עשויים לחסוך עד כמה עשרות אלפי שקלים לשנה בגין כל עובד שיעבוד חלקית מהבית. החיסכון יבוא לידי ביטוי בהוצאות פחותות על נסיעה, ארוחות, הקטנת שטח המשרד והגדלת היקף שעות עבודה נטו בגין הזמן שייחסך מהנסיעות. גם העובדים עצמם עשויים לחסוך אלפי שקלים בגין ירידה בהוצאות האישיות על רכבים, דלק, ארוחות ועוד. בנוסף, העובד יכול ליהנות מהגדלת "טווח התעסוקה" הפוטנציאלי, כיוון שסביר שחברות שיאפשרו עבודה מהבית יסכימו לשכור עובדים הגרים במקומות המרוחקים ממקום העבודה.

לצד היתרונות, ישנם כמובן אתגרים שחייבים להסדיר. למשל, יכולתו של המעסיק לפקח על נושא שעות העבודה בפועל תקטן בצורה ניכרת. כדי להגדיל את היכולת הזו יתעוררו שאלות של חדירה לפרטיות העובדים מצד המעסיק. הפתרון לכך צריך להיות בהסתמכות על תפוקות ותוצאות כדי להעריך את יעילותו ואיכותו של העובד ולא רק על תשומות, כמו כמה זמן היה מחובר למחשב וכד'. משמעות הדבר היא כי מעסיקים רבים יידרשו לייצר הגדרה חדשה של מדדי ביצוע ופרמטרים להערכת ביצועי העובדים.

בנוסף, תידרש התאמה של מדיניות במספר נושאים חשובים כמו מעבר מתשלומי שעות נוספות לשכר גלובלי, רכבי חברה, החזרי נסיעות וארוחות ועוד. קיימת גם אפשרות שתהיה הקטנה של השכר הקבוע בתמורה לעליית השכר המשתנה, כלומר תמריצים ובונוסים, כנגד תוצאות וביצועים.

גם מדיניות הרווחה של המעסיקים תשתנה. למשל, עובדים מהבית יזכו לצ'ופרים המופנים גם למשפחה, כי הכנסנו את העבודה הביתה, לדוגמה: פיצה משפחתית אחת לשבוע לעובדים מהבית, אירועי זום לילדי העובדים, תוכן המתנות לחגים ועוד. סביר כי לפחות בעתיד הקרוב לא נראה נופשי חברה המוניים ונסיעות של חברות שלמות לחו"ל. חלק מהתקציב הזה אפשר לחסוך לחלוטין וחלק להפנות לאירועים צנועים יותר ו/או כמתנות לעובדים ולבני המשפחה. 

בשורה התחתונה, לחברות יהיה קשה מאוד להאט את התהליך שבסופו נעבוד מהבית, לפחות יום – יומיים בשבוע. יתרה מכך, לחברות שתהיינה ערוכות לעבודה רציפה מהבית יהיה יתרון תחרותי מול חברות שלא תהיינה ערוכות לכך בצורה טובה, גם בהיבטים של סיטואציה משברית הדורשת עבודה גמישה ומהירות תגובה גבוהה.

הכותב הוא מנכ"ל חברת Compvision המתמחה בפיתוח אסטרטגיות שכר ותגמול וניהול ההון האנושי של החברה


 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית