שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
דירקטוריון כלל ביטוח לא ידון בהחלפת המנכ"ל עד סוף השנה; דיווח: בחברת האחזקות זועמים על ההחלטה
דירקטוריון חברת הביטוח הסכים שנפל פגם בהתנהלות היו"ר דני נוה, אך בשל החלטתו שלא להציג מועמדות לבחירה מחדש, אין צורך בצעדים נוספים | בדירקטוריון חברת האחזקות שוקלים להחליף את דירקטוריון הביטוח
ביקורת חריפה של דירקטוריון כלל ביטוח על יו"ר הדירקטוריון, דני נוה, בעקבות הצעתו למנכ"ל החברה, יורם נוה, להתפטר לפני שיפוטר. גם המנכ"ל לא יצא נקי ודירקטוריון חברת הביטוח סבור כי הוא נהג בחופזה במכתב שכתב ובו הסביר את השתלשלות האירועים מצדו והטיח האשמות ביו"ר ובחלק מבעלי המניות בחברה. בישיבת דירקטוריון חברת הביטוח הוחלט שלא לדון בהחלפת המנכ"ל עד סוף 2020, ועל פי הדיווח בעיתון כלכליסט בכך עורר על עצמו הדירקטוריון את זעם דירקטוריון חברת האם, כלל אחזקות, והאחרון שוקל לכנס דיון דחוף שאף עלול להסתיים בהחלפת דירקטוריון חברת הביטוח.
 
הדוח של דנציגר על כלל ביטוח: "דני נוה ניסה לייצר מציאות לבדו באופן אסור"
11/6/2020
השופט בדימוס הגיש לדירקטוריון חברת הביטוח את הדוח שלו סביב הניסיון לפטר את יורם נוה | ציין כי לא הובאה בפניו אפילו ראשית הוכחה כי הלחץ של בעלי המניות הביא להחלטת היו"ר להדחה | ביקורת גם על בעלי המניות
"הדירקטוריון אימץ את מסקנת הבודק לפיה נפל פגם בהתנהלות יו"ר הדירקטוריון, ומצר על הצעתו של היו"ר למנכ"ל להגיע להסכמה על מועד סיום כהונה מיוזמתו, מבלי שהוחלט על כך על ידי מליאת הדירקטוריון. פעולה שבין השאר הייתה יכולה להביא לתוצאות בלתי רצויות", הסבירו בדירקטוריון כלל ביטוח, בעקבות דיון שנערך ובו אושרו המלצות דוח הביקורת החיצוני שהכין הבודק החיצוני, שופט העליון בדימוס יורם דנציגר.

"הדירקטוריון סבור שבפעולת היו"ר נפגעה מערכת היחסים התקינה בין יושב ראש הדירקטוריון למליאת הדירקטוריון וביחס לדרך קבלת החלטות ראויה בחברה. הדירקטוריון מבהיר שלא יסכים לקבל התנהלות מסוג זה בהנהגת החברה", נכתב בהודעה.

עם זאת, הדירקטוריון החליט כי בהתחשב בכך שדני נוה הודיע שלא יציג את מועמדותו לכהונה נוספת, סבור הדירקטוריון שממצאי הדוח אינם מצדיקים נקיטת צעדים נוספים על צעדו של היו"ר. באשר לטענות שהעלה מנכ"ל החברה, לפיהן בעלי מניות התערבו בניסיון להחליף את המנכ"ל, אימצו בדירקטוריון את מסקנות הבודק דנציגר לפיהן לא הונחו ראיות המצביעות על אי הפעלת שיקול דעת עצמאי על ידי יו"ר הדירקטוריון במהלך בו נקט להדחת המנכ"ל. 

כאמור, הדירקטוריון הביע מורת רוח גם מפעילותו של יורם נוה. "הדירקטוריון סבור שהמנכ"ל פעל בחופזה בהעלאת האשמות כלפי היו"ר ללא יכולת להוכיחן. יחד עם זאת, מקובל על הדירקטוריון שהמהלך בו נקט המנכ"ל נבע מתגובתו לפתאומיות פנייתו של היו"ר. הדירקטוריון סבור שהמנכ"ל היה צריך לקחת בחשבון את האפשרות שמכתבו ידלוף ויביא לסערה. אמנם ראוי היה שיביא את ההתפתחות באופן מידי לידיעת כל הדירקטורים, אך יתכן שהיה צריך לעשות זאת בדרך אחרת", הוסבר בהודעת הדירקטוריון.

למרות זאת, הדירקטוריון סבור שהדבר הנכון לחברה בעת הזו היא תקופה של יציבות, תוך התמקדות בפעילות העסקית והאירגונית, למען המשך התפתחותה של החברה ויישום תכניות העבודה במסגרת התוכנית האסטרטגית. לשם כך הדירקטוריון החליט שלפחות עד סוף שנת 2020 לא יתקיים דיון בנושא החלפת המנכ"ל.

"יחסי העבודה בין יו"ר הדירקטוריון לבין המנכ"ל התערערו כתוצאה מהשתלשלות האירועים. ליחסי עבודה תקינים בדרג זה חשיבות מרובה לפעילותה התקינה של החברה ולהמשך קידום פעילותה. הדירקטוריון קורא ליו"ר ולמנכ"ל לשים את האירועים מאחוריהם ולפעול בשיתוף פעולה מלא לטובת החברה", קראו הדירקטורים ליו"ר ולמנכ"ל.

עוד הוסבר כי על מנת להבטיח את תקינות העבודה המשותפת, בכוונת הדירקטוריון לעקוב אחר ההתנהלות ההדדית בין היו"ר למנכ"ל לטובת החברה באמצעות ועדת הביקורת, והוא מצפה שיובאו בפני ועדת אד הוק של חברי הוועדה (שחבריה יהיו גד ארבל, אלי שמש ורחל אדטו) אירועים המשבשים התנהלות זו, אם יהיו כאלה, על מנת לפעול מידית לצמצומם.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית