שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
מ-2 מיליארד ל-1.4: למונייד תצא להנפקה במחיר נמוך מבעבר
החברה צפויה לצאת להנפקה בבורסה בניו יורק ותציע 11 מיליון מניות במחיר שינוע בין 23-26 דולר ליחידה | ההנפקה, בסך 20% מכלל המניות שלה, תדלל את החזקות המייסדים הישראלים
חברת למונייד פרסמה ביום חמישי האחרון את התשקיף המלא שלה לקראת ההנפקה המתוכננת בבורסה בניו יורק. מהתשקיף עולה כי החברה רוצה לצאת לגיוס לקראת ההנפקה, וכי שוויה לפני הגיוס (לפני הכסף) עומד על כ-1.1 מיליארד דולרים, ולאחר הגיוס (לאחר הכסף), בלמונייד מעריכים שהוא יעלה לכ-1.4 מיליארד דולר.
 
למונייד בדרך לבורסה בניו יורק: ההפסדים עדיין גדולים מהרווחים
10/6/2020
למרות ששילשה את ההכנסות ביחס ל-2018, בשנת 2019 רשמה החברה הפסד של 108 מיליון דולר | "יש לנו היסטוריה של הפסדים ואין לנו כל ביטחון שנרוויח אי פעם", נכתב בתשקיף שפרסמה החברה
המשמעות הוא כי שוויה של החברה נמוך בהרבה מההערכה עליה התבססו בלמונייד בפרסומים קודמים, אז היא הוערכה בכ-2 מיליארד דולר. ההערכה החדשה תואמת את הצהרתה של למונייד במהלך פרסום חלקי של התשקיף מלפני שבועיים, אז ציינו בלמונייד כי "יש לנו היסטוריה של הפסדים ואין לנו כל ביטחון שנרוויח אי פעם".

כעת, כאמור, מנסים בלמונייד לגייס הון נוסף ומציעים למכירה 11 מיליון מניות במחיר שינוע בין 23 ל-26 דולר למניה. זאת לאחר שבדיוק לפני שנה, ביוני 2019, יצאה החברה לגיוס האחרון שלה כשמחיר המניה עמד אז על 42.4 דולר ליחידה, ירידה של כ-40%. 

11 מיליון המניות הללו מהווים 20% מסך המניות של למונייד. בעקבות ההנפה ידוללו המניות של מייסדי חברת הביטוח הדיגיטלית, היו"ר והמנכ"ל דניאל שרייבר, והנשיא ומנהל הפעילות שי וינינגר. מניותיו של שרייבר מ-8.8% ל-7.1% ושל וינינגר מ-8% ל-6.4%. 

על פי התשקיף הפומבי שפרסמה החברה לפני כשבועיים, למונייד הפסידה בשנת 2019 לבדה 108 מיליון דולר, המהווים סכום כפול ממה שהפסידה בשנת 2018. מנגד, הכנסות החברה גדלו פי שלושה ועמדו על 63 מיליון דולר, ביחס ל-21 מיליון בשנת 2018. על פי ניתוח שערכו בעיתון כלכליסט, הפערים בין ההפסדים להכנסות נובע מפערים בין עלות הגיוס של מבוטחים, שעומדת על 218 דולרים למבוטח (הערכה על פי הוצאות השיווק ומספר הלקוחות החדשים), לבין הפרמיה השנתית שהוא משלם ועומדת על 183 דולרים בלבד. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית