שם משתמש
סיסמא
מימין: יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים ומישל סיבוני מנכ"ל קבוצת הראל | צילומים: יח"צ ופלאש 90
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
שירביט חברה לביטוח בע"מ
הראל ביטוח ופיננסים
 
לוח אירועים
הראל ומנורה מבטחים ויתרו על המענק מהמדינה
הראל צפויה הייתה לקבל 4 מיליון שקלים ומנורה מבטחים 2.5 מיליון עבור העובדים שהוחזרו מחל"ת | הסיבה לוויתור: אחריות תאגידית וחברתית | הפניקס וכלל ביטוח טרם החליטו | שירביט תממש את זכותה למענק
הראל ומנורה מבטחים הודיעו כי הן מוותרות של המענה מהמדינה עבור העובדים שהוחזרו מחל"ת. עבור הראל מדובר בוויתור של כ-4 מיליון שקלים ואילו מנורה מבטחים ויתרה על מענק בסך 2.5 מיליון שקלים. המדינה מעניקה לכל חברה 7,500 שקלים עבור כל עובד שמוחזר מחל"ת.
 
בהראל מציינים כי כ-900 עובדים הוצאו לחל"ת – והם קיבלו מענק מהחברה בסך של 5,000 שקלים. מתוכם הוחזרו 700 עובדים לעבודה ועבור ה-200 האחרים הוקמה קרן שמשמשת להלוואה למפוטרים. עוד נמסר מהראל לעדיף כי ההחלטה התקבלה כבר לפני מספר שבועות ולכן לא נעשתה פנייה למדינה בעניין זה. "ההחלטה לוותר על המענק נובעת משיקול של אחריות תאגידית", מנמקים בהראל באשר לסיבה לוויתור על המענק.

מנורה מבטחים הוציאה כ-20% מעובדי הקבוצה לחל"ת עם פרוץ המשבר ועד ל-17 במאי. חלקם לא יוחזרו לעבודה – מדובר בכ-80 עובדים שיפוטרו. "החברה בחרה לוותר על המענק המגיע לה מהמדינה. גובה המענק שהחברה ויתרה עליו הנו 2.5 מיליון שקלים", נמסר לעדיף.

גם במנורה מבטחים הסבירו את הוויתור בהיבט החברתי: "בעת הזו ומתוך אחריות חברתית, קבוצת מנורה מבטחים עם החוזקות והעוצמות שלה בחרה לוותר על המענק מהמדינה".

מהפניקס נמסר כי עדיין לא התקבלה בחברה החלטה בעניין. יתכן שזה קשור למשא ומתן המתנהל בימים אלו בין הנהלת החברה לוועד העובדים ולהסתדרות הכללית בקשר לחוזה קיבוצי מיוחד בעקבות השלכות מגפת הקורונה, כאשר עדיין לא ידוע מה יהיה היקף הקיצוץ בכוח האדם. על פי המסתמן, הפניקס צפויה לפטר מאות עובדים.

בכלל ביטוח המצב דומה. "החברה טרם קיבלה החלטה בנושא. סכום המענק טרם ידוע" נמסר מהחברה.

מגדל היא היחידה מבין קבוצות הביטוח הגדולות שלא הוציאה עובדים לחל"ת ותחת זאת קיצצה בשכר בכירים.

בשירביט הוחלט לקבל את המענק מהמדינה. המנכ"ל צבי ליבושור מסר לעדיף: "החברה בוחנת את כל הזכויות המגיעות לה על פי כל דין ותממש את כל המגיע לה בהתאם. היקף המענק איננו ידוע בשלב זה. הנושא והסכומים המדוברים נבחנים על ידינו בימים אלו".

יצוין כי לפני כמה ימים חתמו הנהלה שירביט, ועד העובדים וההסתדרות הכללית על הסכם קיבוצי מיוחד אשר קובע כי זכויותיהם של כל עובדי שירביט שהוצאו לחל"ת יישמרו, לרבות הוותק והזכויות הפנסיוניות. יודגש כי כבר ב-1 ביוני, כל עובדי החברה שהוצאו לחל"ת שבו לעבודה מלאה וסדירה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית