שם משתמש
סיסמא
אייל בן סימון. "נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת בכדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק" צילום: פאביאן קולדורף
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
הפניקס מתמודדת עם השלכות הקורונה: 350 עובדי יסיימו את עבודתם
ייכנסו למסלול של פרישה מרצון שעלותו מוערכת ב-20 מיליון שקלים | הפחתת השכר לעובדים תבוטל | הפחתת השכר למנהלים הבכירים הוארכה בחצי שנה, לינואר 21, ושל המנכ"ל והיו"ר בשנה עד יוני 21
חברת הפניקס מודיעה על צמצום של 10% ממצבת עובדי החברה ובתוך כך על תכנית פרישה מרצון לעובדים. המשמעות היא שכ-350 מעובדי החברה יוצאים למסלול של פרישה מרצון. המהלך נעשה בתיאום מלא עם ועד העובדים, הסתדרות העובדים הכללית החדשה – הסתדרות המעו"ף, וזאת במסגרת הסכם קיבוצי חדש שנחתם אמש (ג').

עוד סיכמו הנהלת הפניקס, הוועד וההסתדרות, כי הפחתת השכר של 6% שבוצעה לעובדים בעקבות המשבר הכלכלי תבוטל ושיעור ההפחתה יוחזר רטרואקטיבית ממשכורת חודש מאי. כמו כן, נקבע כי תוספת השכר שנקבעה ל-2020 במסגרת ההסכם הקיבוצי מבוטלת ואילו תוספת השכר ב-2021 תעודכן לשיעור ממוצע של 4.7% (במקום 3.4%). 

הנהלת הפניקס גם הודיעה כי היא מאריכה את תקופת הפחתת השכר למנהלים הבכירים בחצי שנה עד לינואר 2021 והמנכ"ל ויו"ר החברה מאריכים את תקופת הפחתת שכרם בשנה עד ליוני 2021. 

ועד העובדים והחברה ימשיכו להעמיד לטובת העובדים את קרן הרווחה לעובדים במצוקה, שהוקמה בתחילת משבר הקורונה וכבר סייעה למעל 900 מעובדי הפניקס. דירקטורים המייצגים את בעלי השליטה הודיעו כי ויתרו על שכרם בשנת 2020 לטובת הגדלת קרן הסיוע לעובדים, בסכום נוסף של כמיליון שקל המעמיד אותה כעת על כ- 8.5 מיליון שקל. 

בהתאם להסכם, העובדים הקבועים יקבלו תנאי פרישה מוגדלים בהתאם לתנאים שסוכמו בין הצדדים בהיקף כולל המוערך ב-20 מיליון שקלים. גם העובדים הלא קבועים יקבלו מענק פרישה מוגדל. כמו כן, לכלל העובדים הפורשים יינתנו ליווי והכוונה תעסוקתית על מנת לסייע במציאת מקום עבודה חלופי ויעוץ פנסיוני. לעובדים מעל גיל 57 יינתנו גם ליווי וייעוץ בתכנון פיננסי של תהליך הפרישה. 

בוועד העובדים של הפניקס מציינים הישגים נוספים. עובדים שפורשים יקבלו עם פרישתם בין חמש משכורות ל-21 משכורות, תלוי בוותק של העובד. בנוסף, אושרה תוספת שכר של 4.7% - הגבוהה בענף הביטוח והבנקים כפי שמציינים בוועד. כמו כן הוגדלה קרן הסיוע לעובדים במיליון שקלים ויוחזרו כל ימי החופשה שהעובדים לקחו על חשבונם בתקופת הקורונה.

על רקע המשבר הכלכלי פעלה הפניקס בחודשים האחרונים לצמצם את הוצאותיה בכל תחומי הפעילות. 

מרבית עובדי החברה שהוצאו לחל"ת הוחזרו והשאר, שאינם כלולים במהלך זה, ישובו לעבודה עד סוף יולי. החברה מעריכה שסך תוכניות ההתייעלות בהם נקטה מביאים לחיסכון של כ-150 מיליון שקל. 

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס: "עם פרוץ משבר הקורונה נקטנו בשורה נרחבת של מהלכים שנועדו לצמצם את הוצאות החברה, תוך מאמץ מירבי למנוע פגיעה בעובדים. אולם לנוכח המציאות המשתנה של ענף הביטוח והמשבר הכלכלי הרחב במשק הישראלי, אנו נאלצים בצער רב להקטין את מצבת עובדי החברה, זאת לצד קיטון בהוצאות אחרות וצעדי התייעלות נוספים. בהסכם המשותף אליו הגענו עם וועד העובדים וההסתדרות, סוכמה תוכנית פרישה מרצון, אשר נועדה להבטיח שהעובדים הפורשים יסיימו עבודתם בכבוד ובתנאים הוגנים. אנו נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת בכדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק, המכוונת לאתגרי העתיד".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית