שם משתמש
סיסמא
ז'אן סממה, מנכ"ל חברת אקופיה / צילום: פוטו פראז'
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ
 
לוח אירועים
CIM GROUP משקיעה 40 מיליון דולר בחברת אקופיה הישראלית
אקופיה, מובילה עולמית בפתרונות רובוטיים לתעשיית האנרגיה הסולארית, מייעדת את ההשקעה להתרחבות גאוגרפית ופיתוחים נוספים בתחום | הראל ביטוח ופיננסים הייתה מבין המשקיעים הראשונים בחברה
חברת אקופיה הישראלית, מובילה עולמית בפתרונות רובוטיים בתחום האנרגיה הסולארית, הכריזה היום (ד') על השקעה אסטרטגית של 40 מיליון דולר בחברה על-ידי CIM GROUP האמריקאית. CIM GROUP המפתחת, מחזיקה ומפעילה נכסי נדל"ן ותשתיות השקיעה בנכסים בשווי של למעלה מ-60 מיליארד דולר במשך 25 שנות פעילותה.

הפתרונות הרובוטיים של חברת אקופיה, הממוקדים במניעת הצטברות לכלוך ואבק ("Soiling") על גבי פאנלים פוטוולטאים ללא שימוש במים ובכוח אדם, מאפשרים למתקני אנרגיה סולארית קרקעיים גדולים ברחבי העולם לייצר חשמל בצורה מיטבית ורציפה לאורך כל השנה. החברה מפתחת פתרונות המעבדים את המידע הנאסף על ידי הרובוטים על מנת למזער עלויות תפעול ותחזוקה לצד מיקסום ההכנסות מן המתקן.

יצוין שקבוצת הראל ביטוח ופיננסים הייתה מבין המשקיעים הראשונים בחברה, יחד עם בתי ההשקעות Swarth, GlenRock ו-Gandyr.

אקופיה התקינה זה מכבר את הפתרונות שלה בשדות סולאריים בהספק של למעלה מ – 2,500 מגהוואט, וחתמה על עסקאות בהיקף של למעלה מ 17,000 מגהוואט, הצפויים לייצר הכנסות של מאות מיליוני דולרים לחברה. ספקי ציוד וטכנולוגיות לפרוייקטים סולאריים גדולים, כדוגמת אקופיה, נדרשים לעמוד בדרישות מחמירות בכל הנוגע לאיתנות הפיננסית שלהם, מאחר וההתקשרות עימם היא במודל ארוך טווח של כ - 25 שנה. השקעה זו מחזקת משמעותית את מעמדה של אקופיה כחברה המובילה בעולם בתחומה כמו גם את איתנותה הפיננסית. מגפת הקורונה גרמה לעיכובים משמעותיים בקצב הקמת פרוייקטים סולארים חדשים ברחבי העולם. למרות זאת, בשלושת הרבעונים האחרונים לבדם, חתמה אקופיה על חוזים בהיקפים של מעל 10,000 מגהוואט, והציגה קצב צמיחה יציב של מעל 200% במהלך שש השנים האחרונות. בין לקוחותיה של אקופיה - חברות האנרגיה המובילות בעולם - לרבות Engie, EDF, Actis, Fortum Brookfield.

עם פעילות ענפה בתחום האנרגיה הסולארית והבנה עמוקה של השוק, CIM GROUP זיהתה באקופיה וקטור משמעותי במעבר של התעשיה לאוטומציה מלאה. "בהמשך לתהליכי חקר שוק ובדיקות נאותות מעמיקים, מצאנו את אקופיה כחברה המובילה בעולם בתחום הרובוטיקה לאנרגיה הסולארית" מסרה ג'ניפר גאנדין, שותפה ב-CIM GROUP. "אנחנו מאמינים שאקופיה תמשיך להוביל את המהפכה בתחום האוטומציה בזכות הניסיון המוכח והעשיר שלה ויכולות עיבוד המידע המתקדמות המוטמעות במוצרים שלה" היא הוסיפה.

"הבחירה באקופיה, על-ידי אחת מקבוצות ההשקעה המובילות והמתחוכמות בארצות הברית, מהווה הבעת אמון בטכנולוגיה ובחזון שלנו " ציין ז'אן סממה, מנכ"ל חברת אקופיה. והוסיף, "יותר ויותר שווקים ברחבי העולם מזהים את היתרונות במעבר לפתרונות רובוטיים ואוטומטיים באתרים סולארים. ההשקעה תאפשר לאקופיה להמשיך ולצמוח לשווקים אלו, כמו גם להמשיך ולקדם פיתוחים טכנולוגיים חדשניים הקשורים לאוטמציה ועיבוד מידע, ולתת בכך מענה למגוון הצרכים של לקוחותינו".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית