שם משתמש
סיסמא
מימין: יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה ורמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי | צילומים: יח"צ
חברות קשורות
הלמן אלדובי בית השקעות
אלטשולר שחם בית השקעות
 
לוח אירועים
המכשולים הרגולטוריים שעומדים בפני הצעת הרכש
אלטשולר שחם גמל ופנסיה הגישה הצעה לרכישת הלמן-אלדובי בסך 230 מיליון שקלים | מה הסיכויים שזה יתממש? | הלמן-אלדובי: מדובר בפנייה ראשונית שטרם נידונה או נבחנה על ידי האורגנים הרלוונטיים בחברה
אלטשולר שחם גמל ופנסיה הגישה אתמול (ד') אחר הצהריים לדירקטוריון הלמן-אלדובי הצעה לרכישת מלוא מניותיו המונפקות של בית ההשקעות בסכום של 230 מיליון שקלים. ההצעה של אלטשולר שחם משקפת פרמיה של 116.9% על מחיר הסגירה של מניות הלמן-אלדובי שלשום בערב.
 
הלמן-אלדובי: לא מתקיים כל משא ומתן למכירת חברת הגמל והפנסיה
17/11/2019
בית ההשקעות הגיב על פרסומים בתקשורת בדבר מגעים למכירת 100% מהפעילות של הלמן-אלדובי גמל ופנסיה להפניקס
"אלטשולר שחם מאמינה כי מדובר בחברה טובה עם נכסים איכותיים וכי ביכולתה של עסקה זו לשרת את שתי החברות ולמקסם את יכולותיהן עבור ציבור המשקיעים והלקוחות. צעד זה מביע את מחויבות החברה לתחום החיסכון ארוך טווח בישראל שהינו מוקד הצמיחה העיקרי של החברה. ככל שדירקטוריון הלמן-אלדובי יקבל את הצעת החברה, היא תפעל לסגירת העסקה בהליך מזורז לשביעות רצון שני הצדדים", נמסר מאלטשולר שחם. 

מהלמן-אלדובי נמסר בתגובה לדיווח של אלטשולר שחם גמל ופנסיה: "לאור תנופת הצמיחה בהיקפי הפעילות השונים של בית ההשקעות הלמן-אלדובי והחברות הבנות שבבעלותו, מקבל בית ההשקעות מעת לעת פניות לרכישת מניות החברה ו/או חברות הבנות של החברה מגופים שונים. החברה מבהירה כי מדובר בפניה ראשונית שטרם נידונה או נבחנה על ידי האורגנים הרלוונטיים בחברה. החברה תמשיך לעדכן ולדווח בנושא על פי כל דין".

שווי נכסים והתחרות בשוק

אולם, עוד לפני שהנושא יעלה לדיון בהלמן-אלדובי ותתקבל החלטה האם להיענות להצעה, עסקה שכזו עלולה להיתקל בשני מכשולים רגולטוריים משמעותיים. האחד קשור לשווי השוק של שתי החברות יחד, אם אכן תתבצע עסקה. נכון ל-30 בספטמבר 2019 שווי כלל נכסי החיסכון לטווח ארוך עומד על כ-1,281 מיליארד שקלים. מהחישוב עולה כי בהתאם לחוק, אדם לא יהיה רשאי להחזיק יותר מכ-192 מיליארד שקלים בשוק נכסי החיסכון לטווח ארוך. שווי נכסי החיסכון ארוך הטווח של שתי החברות יחד נושק לסכום זה.

בעיה אחרת שעלולה להתעורר היא נושא התחרות בשוק קרנות הפנסיה. אלטשולר שחם והלמן-אלדובי הן שתיים מארבע קרנות ברירת מחדל. אם הלמן-אלדובי תירכש מספר הקרנות יקטן לשלוש, כך שלא ברור אם הרכישה תאושר על ידי הרגולציה, במיוחד לאחר שהוחלט בעבר להעלות את מספר הקרנות הנבחרות משתיים לארבע.

אין זו הפעם הראשונה ששמה של הלמן-אלדובי נקשר להצעת רכישה. ב-17 בנובמבר 2019 התפרסמו ידיעות בתקשורת על מגעים לרכישת 100% מפעילות חברת הגמל והפנסיה של הלמן-אלדובי על ידי חברת הפניקס. בעקבות כך פרסם בית ההשקעות הכחשה על קיומם של מגעים כלשהם בין הצדדים.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית