שם משתמש
סיסמא
ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון | צילום: דוברות משרד האוצר
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
ברקת פרסם הוראת שעה: מבוטח יוכל להשבית פוליסה או להכניס שינויים - בביטוח בתי עסק ובביטוח אחריות כלפי צד שלישי
חברת הביטוח, או מי מטעמה, יפרטו למבוטח את המשמעות שלך השינויים ואת אומדן ההחזר הכספי שיושב למבוטח בעקבות ההשבתה | חברת הביטוח תשמור תיעוד של הפירוט שניתן למבוטח והחלטתו לאור הפירוט
הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, פרסם היום (ה') הוראת שעה שעניינה השבתת פוליסת ביטוח ושינויים בפוליסה - בביטוח בתי עסק וביטוח אחריות כלפי צד שלישי.
 
בפרסום של רשות שוק ההון מוסבר כי "על רקע המשך התפשטות וירוס הקורונה בישראל והשלכותיו, העלייה בתחלואה והאפשרות כי יוטלו הגבלות נוספות כאמצעי להתמודדות עם עלייה זו, ובהמשך להתקנת תקנות שעת חירום (נגיף קורונה החדש – הגבלת פעילות) מיום 21 במרץ 2020, ומתוך ראיית הצורך של חברות הביטוח לפעול במהירות להתמודדות עם השלכות המצב תוך מגבלות על פעילותם כתוצאה מהמצב, עלה הצורך לתקן את חוזר חידוש בדרך של מתן הוראת שעה על מנת לאפשר למבוטחים לבצע ניהול סיכונים מושכל ולהשבית כיסויים ביטוחיים וכן לאפשר לחברת הביטוח להאריך את תקופת החידוש מעבר לימים שצוינו בהודעה על תום תקופת הביטוח וזאת במצב בו לא הצליחה ליצור קשר עם המבוטח. בהתאם, ביום 16 באפריל 2020 תוקן חוזר חידוש כאמור. ביום 16 ביולי 2020 פגה הוראת השעה, עם זאת לאור העובדה שהמצב המיוחד המשק נמשך על רקע המשך התפשטות וירוס הקורונה, מוצע להאריך את הוראת השעה לפרק זמן נוסף".

בקשר עם השבתת פוליסת ביטוח, מתייחסת הוראת השעה לבקשה של המבוטח להכניס שינויים בפוליסות שהוא מחזיק, לרבות ביטול פוליסה. על פי הוראת השעה:

א. פנה מבוטח לחברת ביטוח בבקשה להשבית את הפוליסה שברשותו לגבי כלל הכיסויים הקיימים, או באופן חלקי באמצעות הפחתת סכומי ביטוח, הקטנת גבולות האחריות או השבתת חלק מסוגי הכיסויים שבתוקף, רשאית חברת הביטוח להשבית את הפוליסה בהתאם לבקשתו".

ב. חברת הביטוח, או מי מטעמה, יפרטו למבוטח, טרם השבתת הפוליסה, את הכיסויים שיושבתו ואת הכיסויים שיישארו בתוקף, יפרטו את אומדן ההחזר הכספי שיושב למבוטח בעקבות ההשבתה. חברת הביטוח תשמור תיעוד של הפירוט שניתן למבוטח והחלטתו לאור פירוט זה.

ברשות מסבירים כי נוכח מצב החירום שנוצר בעת הזו ועל מנת לאפשר למבוטחים לבצע ניהול סיכונים מושכל תוך היוועצות בגורם מקצועי, המסביר להם את ההשלכות למהלך ביחס לסיכונים הנותרים גם בתקופה זו בה עסקים רבים אינם פעילים או לחלופין פעילים באופן חלקי - מוצע לאפשר לחברות הביטוח, המעוניינות בכך, להשבית פוליסות ביטוח באופן מלא או חלקי במטרה להקל על מבוטחים שלא נדרשים בכיסוי ביטוחי באמצע תקופת הביטוח ומעוניינים לחסוך בהוצאות הביטוח. ההשבתה האמורה תבוצע בהתאם לאופי הכיסוי וצרכי המבוטח כאשר בכיסויים מסוימים ניתן יהיה להסיר סיכונים מכוסים או להפחית סכומי ביטוח בעוד בפוליסות אחרות, כגון פוליסות חבויות, ניתן יהיה להפחית את גבול האחריות.

עוד מוסבר, כי על מנת שהמבוטח יוכל לכלכל צעדיו באופן מחושב, נדרשת חברת הביטוח להציג למבוטח את פירוט הכיסויים שנשארים בתוקף וכן את החיסכון הכספי שנוצר לו כתוצאה מהשבתת הפוליסה. מצופה מחברת הביטוח או מי מטעמה להסביר למבוטח את המשמעויות של ההשבתה טרם ביצועה.

באשר לחידוש ביטוח אחרי תום תקופה, מוצע לאפשר לחברות הביטוח לחדש כיסוי ביטוחי למבוטח בטרם קבלת הסכמתו, אף לתקופה העולה על 21 הימים (כמו בחוזר המקורי – מ.ע) המצוינים בחוזר ולפרק זמן ארוך מזה שהודיעה למבוטח בהודעה על תום תקופת הביטוח. "אפשרות זו מייצרת למבוטח כיסוי ביטוחי ולמנוע מצב של חשיפה והיעדר כיסוי בשל חוסר במשאבים ליצירת קשר עם מבוטחים", מסבירים ברשות.

עוד מצוין כי ההוראות יחולו גם על ביטוח בתי עסק וביטוח אחריות כלפי צד שלישי. "נוכח מצב החירום שנוצר בעת הזו, הפכה האפשרות בהשבתת פוליסה לרלוונטית גם לענפי ביטוח נוספים. על כן מוצע לאפשר לחברת ביטוח לבצע השבתת פוליסה באופן מלא או חלקי גם בביטוח בתי עסק וביטוחי אחריות כלפי צד שלישי".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית