שם משתמש
סיסמא
גדעון סער
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
גדעון סער במכתב לברקת: בחן מדוע החברות לא מבטחות בני 60 ומעלה בביטוח נח"ל
חבר הכנסת ציין במכתבו כי לא ניתן לקבל מצב כפי שתואר בתקשורת, וכי משבר הקורונה איננו צריך להביא להחרגות קיצוניות ולהפליית אזרחים על רקע גילם | השאלה היא אם הפיקוח יכול לאלץ את החברות לבטח כל אדם
הפרסומים בימים האחרונים על החרגות שמבצעות חברות הביטוח בביטוח נסיעות לחו"ל הגיעו גם לכנסת. חבר הכנסת גדעון סער שלח היום (ג') מכתב לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, ובו בקשה כי האחרון יבחן מדוע חברות הביטוח לא מוכנות לבטח נוסעים מעל גיל 60.
 
"הפוליסה החדשה תהיה דיפרנציאלית בהתאם ליעד הטיסה הן ברמת המדינה והן ברמת האזור ומצב התחלואה הקיים והחזוי"
30/7/2020
יואל אמיר, מנכ"ל פספורטכארד, מנתח את המשבר העולמי שעובר על ביטוחי הנסיעות לחו"ל בעקבות מגפת הקורונה ומתאר כיצד החברה שבראשה הוא עומד מתמודדת עם המציאות שנכפתה
"לא ניתן לקבל דבר כזה. משבר הקורונה איננו צריך להביא להחרגות קיצוניות שכאלו, הפוגעות ומפלות אזרחי על קרקע גילם. יש לתת מענה מידי לסוגיה ולמנוע אפליה מסוג זה בפוליסות", כתב סער לברקת.

מכתבו של סער מגיע בעקבות כתבה שפורסמה אתמול בידיעות אחרונות, לפיה לפחות שתי חברות כבר הודיעו כי הן לא יבטחו נוסעים בני 60 ומעלה. זאת לצד החרגות נוספות כמו יעד הנסיעה. כך, נסיעה למדינות המוגדרות 'שחורות' כמו ארצות הברית או ברזיל לא תכוסה בחברה אחת, בעוד נוסעים עם מחלות רקע יבוטחו רק עם יביאו אישור כי מחלתם הייתה יציבה בחצי השנה שקדמה לנסיעה.  

השאלה הגדולה אם הפיקוח על הביטוח יכול לחייב חברת ביטוח לבטח כל אדם בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. זאת מאחר שפוליסה מסוג זה אינה ביטוח חובה, ולראייה אדם יכול לצאת לחו"ל גם מבלי לרכוש ביטוח נסיעות.

מרשות שוק ההון נמסר: הרשות לא תאפשר אפליה פסולה ובוחנת מול חברות הביטוח את ההתאמות שהן רוצות לבצע בביטוחי נסיעות לחו"ל עקב השלכות הקורונה, תוך דגש על שמירת זכויות המבוטחים. הרשות עושה מאמצים לאפשר ביטוח לציבור הרחב בכל הגילאים ולכל המדינות, בכפוף לקשיים אובייקטיביים כגון זמינות ביטוחי משנה, קיומם של סיכונים בלתי ניתנים לכימות או זיהוי ועוד. הרשות בוחנת במסגרת זו גם את הנעשה במדינות שונות בעולם, אשר נתקלות באותם אתגרים בתחום ביטוחי הנסיעות.

 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית