שם משתמש
סיסמא
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
איי.אי.ג`י (AIG) ביטוח זהב בע`מ
שירביט חברה לביטוח בע"מ
הראל ביטוח ופיננסים
 
לוח אירועים
אילו חברות עדיין מוכרות ביטוח נסיעות לחו"ל, והיכן ימצאו גם בני 85 כיסוי לטיסה?
ח"כ גדעון סער שלח מכתב לברקת בו הוא קורא לו לבחון מדוע החברות לא מבטחות בני 60 ומעלה בביטוח נח"ל | רשות שוק ההון: לא נאפשר אפליה פסולה, בוחנים מול חברות הביטוח את ההתאמות שהן רוצות לבצע
אין ספק כי אחד התחומים שספגו את המכה הקשה יותר בעקבות התפרצות הקורונה הוא ענף התיירות, על כל נגזרותיו, בהן בין היתר עולם התעופה וכתוצאה מכך ביטוח הנסיעות לחו"ל. למרות שחלק ממדינות העולם פתחו מחדש את שעריהן, רבות מהן אסרו על כניסת תיירים מישראל, וכך תיירות החוץ הישראלית כמעט ואינה קיימת.
 
גדעון סער במכתב לברקת: בחן מדוע החברות לא מבטחות בני 60 ומעלה בביטוח נח"ל
4/8/2020
חבר הכנסת ציין במכתבו כי לא ניתן לקבל מצב כפי שתואר בתקשורת, וכי משבר הקורונה איננו צריך להביא להחרגות קיצוניות ולהפליית אזרחים על רקע גילם | השאלה היא אם הפיקוח יכול לאלץ את החברות לבטח כל אדם
למרות זאת, בימים האחרונים עלתה לכותרות מצוקת המבוגרים, בני ה-60 ומעלה, שרוצים בכל זאת לטוס לחו"ל אך מתקשים למצוא חברת ביטוח שתבטח אותם. 

במגדל מציינים כי בחברה אין החרגות על פי גיל. עם זאת, לא ניתן לפי שעה לרכוש כיסויים לארצות הברית או לאירופה. באשר לטיסות לאוסטרליה, אפריקה ודרום אמריקה, מגדל מוכרת כיסוי ללא הרחבת ביטול קיצור. "בימים אלו החברה מבצעת דיונים פנימיים על אופי המכירה העתידי (יעדים/תמחור/גילאים/חיתום רפואי וכד'), אך טרם התקבלה החלטה. עד אז המצב הקיים יישמר", הסבירו במגדל.

בהראל אין החרגת גיל. בחברה ציינו כי "הראל ממשיכה לבטח בשלב זה באופן רגיל תחת ההגדרה כי אנו בוחנים בכל עת את המדיניות בהתאם למצב במדינות היעד והמלצת משרד הבריאות". 

מכלל ביטוח ופיננסים נמסר: ״הקריטריונים שלנו בהצטרפות לביטוח נסיעות לחו״ל, משתנים בהתאם למדינות היעד, לאופי הנסיעה, רמת התחלואה ורמת הסיכון של מבוטחינו וכל מקרה נבדק לגופו״.

מפספורטכארד נמסר כי "החברה פועלת בימים אלו על מנת למצוא פתרון מלא והולם שיאפשר לאוכלוסיית בני ה-70 ומעלה לטוס בראש שקט. עד חגי תשרי תציג החברה פוליסה מתאימה".

בהפניקס לא מוכרים בתקופה זו ביטוח נסיעות לחו"ל.

ב-AIG הסבירו כי "התעריפים ומדיניות החיתום נמצאים כעת בבחינה מקצועית ולקראת אישור מול הרגולטור".

מבדיקת עדיף עולה כי שירביט היא החברה שמוכרת ביטוח נסיעות לחו"ל לנוסעים המבוגרים ביותר. שירביט מוכרת כיסוי לנוסעים עד גיל 85, למעט לארצות הברית אשר נוסעים לא יכוסו בשום גיל, בין אם הם נוסעים לארצות הברית כיעד או עוברים בה כטיסת המשך (קונקשן). 

ברשות שוק ההון הודיעו בתגובה לפניית עדיף כי "הרשות לא תאפשר אפליה פסולה ובוחנת מול חברות הביטוח את ההתאמות שהן רוצות לבצע בביטוחי נסיעות לחו"ל עקב השלכות הקורונה, תוך דגש על שמירת זכויות המבוטחים". זאת לאחר שחבר הכנסת גדעון סער שלח מכתב לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, ובו בקשה כי האחרון יבחן מדוע חברות הביטוח לא מוכנות לבטח נוסעים מעל גיל 60.

"לא ניתן לקבל דבר כזה. משבר הקורונה איננו צריך להביא להחרגות קיצוניות שכאלו, הפוגעות ומפלות אזרחי על קרקע גילם. יש לתת מענה מידי לסוגיה ולמנוע אפליה מסוג זה בפוליסות", כתב סער לברקת. מכתבו של סער מגיע בעקבות כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות, לפיה לפחות שתי חברות כבר הודיעו כי הן לא יבטחו נוסעים בני 60 ומעלה. 

ברשות שוק ההון הוסיפו בתגובה למכתב של סער כי הרשות עושה מאמצים לאפשר ביטוח לציבור הרחב בכל הגילאים ולכל המדינות, בכפוף לקשיים אובייקטיביים כגון זמינות ביטוחי משנה, קיומם של סיכונים בלתי ניתנים לכימות או זיהוי ועוד. הרשות בוחנת במסגרת זו גם את הנעשה במדינות שונות בעולם, אשר נתקלות באותם אתגרים בתחום ביטוחי הנסיעות.

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית