שם משתמש
סיסמא
גיא פישר | באדיבות מגדל
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
מגדל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
מגדל ביטוח השלימה רכישת 45% מתחנות הכוח שורק ואשקלון
רפק אנרגיה (35%) ועמיתים (20%) השלימו את הרכישה מקבוצת דלק בהיקף של כ-370 מיליון שקלים | ארז מגדלי מונה לסגן ראש חטיבת ההשקעות ומנהל ההשקעות הלא סחירות של מגדל
מגדל ביטוח השלימה עסקה לרכישת 45% מתחנות הכוח שורק ואשקלון מידי קבוצת דלק, לצד רפק אנרגיה (35%) ועמיתים קרנות פנסיה (20%) בהיקף כולל של כ-370 מיליון שקלים. תחנות הכוח מספקות יחדיו כ-227 מגה וואט למתקני ההתפלה אשקלון, שורק, מקורות ושורה של לקוחות פרטיים. תחנות הכוח נמכרו על ידי קבוצת דלק לטובת הגדלת הנזילות של הקבוצה. העסקה מגלמת תשואה צפויה נטו של כ-10%, תשואה גבוהה יחסית לאפיק זה.
 
תחנת הכוח שורק, בעלת הספק מותקן של 140 מגה וואט, החלה את פעילותה בשנת 2017 במסגרת הסכם BOT עד לשנת 2037. התחנה מסוג מחזור משולב, פועלת באמצעות גז טבעי ומספקת כאמור חשמל למתקן ההתפלה בשורק וכמה לקוחות פרטיים. תחנת הכוח באשקלון שהינה בעלת הספק מותקן של 87 מגה וואט, החלה את פעילותה בשנת 2008 במסגרת הסכם BOT עד לשנת 2027. הלקוחות המרכזיים של תחנת אשקלון הינם מתקן ההתפלה באשקלון וחברת מקורות.

נמסר כי התחנות ינוהלו על ידי קבוצת רפק אנרגיה, בבעלות קרן ג'נריישן ורפק תקשורת, וייהנו מסינרגיה עם פעילות התחנות הנוספות בבעלות רפק אנרגיה.

גיא פישר, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל, אמר: "לאחרונה הטמענו אסטרטגית השקעות חדשה שבמסגרתה אנו מעמיקים את פעילותנו הישירה בישראל בהשקעות אקוויטי לא סחירות בתחומי התשתיות, חברות מסורתיות וטכנולוגיה, במטרה לייצר חשיפה מנייתית איכותית וארוכת טווח עם פרופיל סיכון תשואה אטרקטיבי. עסקת תחנות הכוח שורק ואשקלון מאפשרת לנו אחזקה ארוכת טווח בנכסי תשתיות מרכזיים ומניבים ובתשואות מותאמות סיכון גבוהות".

פישר הוסיף: "מטרת האסטרטגיה החדשה להחזיר את מגדל, המובילה בכמות הכסף המנוהל, למקומה הטבעי כמובילה בתשואות בשוק ניהול הכסף בישראל. מתחילת השנה אנו רואים כי השינויים נותנים את אותתיהם וחזרנו להוביל את התשואות בקרב חברות הביטוח במספר משמעותי של מסלולים".

נועם בועז יחליף את ארז מגדלי

בתוך כך הודיעה מגדל כי במסגרת השינוי האסטרטגי קודם ארז מגדלי, לשעבר מנהל השקעות העמיתים, לתפקיד סגן ראש חטיבת ההשקעות ומנהל ההשקעות הלא סחירות של מגדל. את מגדלי יחליף נועם בועז שמונה למנהל השקעות העמיתים של מגדל. 

מגדלי מסר: "העסקה היא חלק מההקמה מחדש של תחום ההשקעות הישירות של מגדל. השותפות עם רפק אנרגיה ובעלי המניות שלה הינה פלטפורמה להשקעות המשך בתחומי התשתיות בישראל".

את מגדל ועמיתים ייצגה בעסקה עוה"ד נירה בהט ממשרד ארנון שגב ורו"ח מוטי דטלקרמר ממשרד BDO. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית