שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
אוניברסיטת חיפה בחרה בקרן ההשתלמות של מנורה מבטחים פנסיה וגמל כקרן ברירת מחדל
עובדים שיצורפו יוכלו לשנות מסלולי השקעה באותם דמי ניהול מצבירה ויהיו זכאים לנייד את הצבירה ו/או ההפקדות מקרן ההשתלמות בכל עת לכל קרן אחרת | הערכה: כ-150 עובדים זכאים מדי שנה להצטרף לקרן
קרן ההשתלמות של מנורה מבטחים פנסיה וגמל תהיה קרן השתלמות ברירת מחדל של עובדי אוניברסיטת חיפה ועובדי החברה בת שלה. זאת לאחר שזכתה במכרז האוניברסיטה. לקופת הקרן יופקדו תשלומים עבור עובדי האוניברסיטה הזכאים לכך, אשר לא בחרו בקופת גמל מסוג קרן השתלמות לאחר שניתנה להם הזדמנות לכך.
 
ההתקשרות בין הצדדים תהיה לתקופה של 36 חודשים מיום החתימה על ההסכם. לאוניברסיטה שמורה הזכות הבלעדית, בהתאם לשיקול דעתה המוחלט, להאריך את תקופת ההסכם בשתי תקופות נוספות, בנות 12 חודשים כל אחת, כך שסך כל תקופת ההתקשרות לא יעלה על חמש שנים.

בקריטריונים לבחירת החברה הזוכה, לאיכות שלה ניתן משקל של 25% (ציון מדד השירות של החברה המציעה 5%, תשואת קרן ההשתלמות של החברה המציעה בתקופה שבין ה-1 ביניואר 2015 ל-31 בדצמבר 2019 - 20%) ולמחיר המוצע של דמי הניהול 75%.

על פי תנאי המכרז, עובדים שיצורפו לקרן ההשתלמות, יצורפו למסלולי ההשקעות והביטוח שהם מסלולי ברירת המחדל של קרן ההשתלמות המנוהלת על ידי החברה הזוכה, מבלי לגרוע מזכאותם לשנות את מסלול ההשקעה, אם ירצו בכך. דמי הניהול מצבירה המוצעים במסגרת המכרז יחולו על כל מסלולי ההשקעה הקיימים בקרן ההשתלמות המנוהלת על ידי החברה הזוכה.

החברה הזוכה במכרז תחויב לבצע הליך קבלה ברבים של העובדים הזכאים לקרן ההשתלמות, מבלי שיהיה צורך בחתימתם על ניירת ו/או מילוי טופסי הצטרפות/ או הצטרפות מקוונת. כמו כן, יתאפשר לעובדי האוניברסיטה, שהם עמיתי קרן ההשתלמות של החברה הזוכה, לקבל הלוואת גישור (הלוואת בלון) עד לגובה של 80% מסך היתרה הצבורה בקרן ההשתלמות, לאחר שלוש שנים.

מספר העובדים החדשים של האוניברסיטה הזכאים לקרן השתלמות ברירת מחדל מוערך בכ-150 עובדים בשנה. בנוסף לכך קיימת האפשרות להתניידות של עובדים קיימים בעלי קרן השתלמות. מועד הזכאות לקרן השתלמות – מיד עם תחילת העבודה באוניברסיטה.

בתנאי המכרז מובהר כי בחירת קרן השתלמות תהיה בהתאם לחופש הבחירה האישי של עובדי האוניברסיטה הזכאים והאוניברסיטה לא מתחייבת כלפי החברה הזוכה לבלעדיות או להיקף כלשהו של עמיתים ו/או פרמיות ו/או צבירות. כל עובד יהיה זכאי לנייד את הצבירה ו/או ההפקדות מקרן ההשתלמות בכל עת לחברה אחרת, לפי שיקול דעתו הבלעדי.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית