שם משתמש
סיסמא
שלמה אליהו
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
מגדל חברה לביטוח בע"מ
מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע`מ
 
לוח אירועים
על רקע טענות להתנהלות נושאי משרה ובעל השליטה: בקשה נגד מגדל לגילוי ועיון במסמכים
בבקשה שהגיש בעל מניות במגדל לבית המשפט המחוזי נטען כי כתוצאה מהתנהלות, שוויה של החברה נפגע באופן משמעותי
בעל מניות במגדל אחזקות הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לגילוי ועיון במסמכים נגד החברה ונגד החברה בת מגדל ביטוח
 
חקירה במגדל: נציגי רשות שוק ההון אספו מסמכים ועותקים של תכתובות מייל ממחשבי החברה
9/9/2020
החקירה מתמקדת בחשדות לעבירות מנהליות לכאורה שנעשו בשנים האחרונות | מנכ"לים ויו"רים לשעבר זומנו לתשאול וצפויים זימונים נוספים | מגדל: לא נמסרו לחברה פרטים על הנושאים שבבדיקה
בדיווח של מגדל אחזקות היום (ג') לבורסה נמסר כי הבקשה הוגשה, על פי הנטען בה, על רקע התנהלות בעל השליטה, שלמה אליהו, כפי שבאה לידי ביטוי, בין היתר, במכתב הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, מה-14 ביולי. עוד נכתב כי "לנוכח האמור, ולטענת המבקש, שוויה של החברה נפגע באופן משמעותי, וזאת כתוצאה מהתנהלותם של נושאי משרה במשיבות ומהתנהלותו של בעל השליטה בחברה. לאור כך סבור המבקש, כי יש בידי המשיבות עילת תביעה טובה כנגד נושאי משרה ובעל השליטה בהן וכי התביעה וניהולה הן לטובת החברה". 

במכתב ששלח ברקת לאליהו, אותו מציין המבקש בפנייה לבית המשפט, מחייב הממונה על בעל השליטה להחליט בין תפקידו בחברת האחזקות של מגדל לבין תפקידו בחברת הביטוח. המשמעות: אם יחליט אליהו להישאר יו"ר מגדל אחזקות, הוא יצטרך להתפטר מתפקיד הדירקטור במגדל ביטוח, וכן להימנע מכל התערבות בענייני חברת הביטוח. לעומת זאת, אם יחליט בעל השליטה בחברה להמשיך כדירקטור במגדל ביטוח, הוא לא יוכל עוד להמשיך לשבת במשרדי מגדל שבקריית אריה, ויהיה עליו לעבור למשרד מחוץ למתקני החברה.

על מנת לחזק את הדרישה מאליהו להחליט באיזה דירקטוריון הוא בוחר להמשיך, פירטה רשות שוק ההון שורת אירועים בהם פגע לדבריה אליהו בממשל התאגידי של מגדל. רשות שוק ההון לא פסחה גם על חילופי המנכ"לים ויושבי הראש שהתחלפו בזה אחר זה בשנים האחרונות.

לקראת סוף חודש אוגוסט החלה רשות שוק ההון בחקירה רשמית נגד מגדל. החקירה מתמקדת בחשדות לעבירות מנהליות לכאורה שנעשו בחברה בשנים האחרונות, כולל תחת מנכ"לים ויו"רים קודמים.

במסגרת החקירה זומנו חלק מאותם מנהלים בכירים לתשאול במשרדי רשות שוק ההון, כאשר בעלי תפקידים נוספים צפויים לקבל גם הם זימון במסגרת החקירה. על פי הדיווח, נציגי הרשות הגיעו לפני כשבועיים למשרדי הנהלת מגדל בפתח תקוה ונטלו עמם מסמכים ועותקים של תכתובות מייל ממחשבי החברה.

בחודש אוגוסט שלח בעל מניות במגדל מכתב לחברה בטענה כי התנהלותו של בעל השליטה גרמה לחברה נזק המוערך על ידו ב-332.8 מיליון שקלים. במכתב ששלח לחברה באמצעות בא כוחו, דורש בעל המניות שמגדל תגיש תביעה נגד אליהו, שאם לא כן, בכוונתו להגיש תביעה נגזרת בנושא.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית