שם משתמש
סיסמא
ד"ר משה ברקת | צילום: דוברות משרד האוצר
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
ברקת מהדק את הפיקוח על הדירקטורים
בטיוטת חוזר שפרסם מוצע כי תימסר לממונה על שוק ההון הודעה על מינוי דירקטור לכהונה נוספת לאחר כל אסיפה שנתית | ההודעה תאפשר לו לעקוב אחר שינויים שחלים לגבי כשירותו והתאמתו של הדירקטור מדי שנה
הממונה על  שוק ההון, הביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, מבקש להדק את הפיקוח על כשירותם של דירקטורים בגופים מוסדיים גם לאחר שאושרו על ידי הממונה טרם כהונתם הראשונה. כך עולה מטיוטת חוזר שפרסם היום (ה').
 
בהוראות הדין החלות על גופים מוסדיים נקבעו מנגנוני בקרה ופיקוח שנועדו להבטיח את ניהולם התקין של גופים מוסדיים וקיום התחייבויותיהם למבוטחים ולעמיתים. בין היתר, הוסמך הממונה על שוק ההון לאשר את מינויו של מועמד לכהונה כנושא משרה, לאחר שהביא בחשבון את התאמתו של המועמד לתפקיד המוצע. כמו כן, הוסמך הממונה לקבוע עד שבעה בעלי תפקיד נוספים בגוף המוסדי, שמינויים מחייב אישור כאמור.

החוזר המאוחד שכותרתו "אישור נושאי משרה ודיווח על בעלי תפקיד בגופים מוסדיים" מסדיר את קביעתם של נושאי משרה שמינויים טעון את אישור הממונה, מעדכן את המידע שיש להעביר לממונה לצורך מתן אישור כאמור וכן מסדיר דיווח אודות בעלי תפקידים משמעותיים נוספים שמינויים אינו טעון אישור הממונה.

בעדכון מוצע לקבוע נוסח להודעה על מינוי דירקטור מכהן לכהונה נוספת, שיימסר לממונה לאחר כלאסיפה שנתית שבה מונה דירקטור כאמור. כן נוספו שאלות לנוסח ההודעה על מינוי נושא משרה בגוף מוסדי.

בטיוטת החוזר מוסבר כי ההודעה תאפשר לממונה לעקוב אחר שינויים שחלים לגבי כשירותו והתאמתו של דירקטור מדי שנה ולהפעיל את סמכותו מתוקף חוק הפיקוח על הביטוח להתנגד למינוי נושאי משרה, ככל שימצא לנכון. ככל שהממונה לא ימסור הודעה על התנגדותו למינוי האמור תוך 60 יום ממועד הבקשה, יראו את נושא המשרה כמאושר על ידי הממונה מיום תחילת הכהונה.
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית