שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
המסלקה הפנסיונית תעלה ביום ראשון עם גרסה מעודכנת
תכלול תוספות ועדכונים רבים לשירותים חדשים וכן פעולות חדשות שיקלו על מעסיקים או מתפעלים הפועלים בשמם בכדי לשפר את השירות הניתן לעובדים בתחום הזכויות הפנסיוניות
המסלקה הפנסיונית תעלה ביום ראשון הקרוב גרסה חדשה, גרסה 11 במספר, אשר כוללת בתוכה לא מעט תוספות ועדכונים לשירותים קיימים, וכן מספר פעולות חדשות למעסיקים.

עדכונים בממשק האחזקות
בממשק האחזקות, מספר שדות מידע חדשים יתווספו למענה המתקבל בבקשות מסלקה - מידע אודות חוסך. מטרתם להרחיב את פירוט המידע לגבי המוצרים המדווחים ולשפר את השירות הניתן ללקוח על ידי בעל הרישיון. המידע החדש שייכלל בממשק:

* שדות מידע חדשים הנוגעים להתפתחות פרמיות במוצרי ביטוח - שדות אלו יופיעו תחת "פרטי כיסוי במוצר" ובהם ניתן יהיה למצוא מידעים כגון: התפתחות פרמיה, התפתחות סכום שיעור ביטוח והנחה מדורגת.

* דיווח קצבאות ויתרות עתידיות - עודכנה חובת דיווח לגבי שדות תחזית לגיל פרישה במוצרים השונים, כך שיתאימו לדרישות חוזר "מסמך הנמקה". לדוגמה: החל מגרסה זו חובה על היצרנים בקרנות הפנסיה החדשות לדווח גם סכומי יתרה עתידית וקצבה לגיל פרישה, גם כולל הפרשות עתידיות.

* נתוני ניוד נכנס ויוצא - יתווספו שדות מידע רלוונטיים עבור פרטי ניוד מוצר. אלו יהיו שדות חובה עבור היצרנים רק כאשר הניוד בוצע באמצעות המסלקה (כלומר לאחר פברואר 2020), אולם יתכן שהיצרן יחליט להעביר פרטי ניוד גם במקרים בהם לא בוצע הניוד על ידי המסלקה.

עדכונים בבקשת ייפוי כוח
מדובר על מספר עדכונים הן בהעברת והן בקבלת המענה בבקשת ייפוי כוח. החל מגרסה זו בהעברת ייפוי כוח מסוג ב'2 יידרש הסוכן למלא גם מספר סוכן פנימי אצל יצרן – זהו שדה חובה חדש (עבור סוכנים פנסיוניים בלבד), כאשר לגבי כל חברה מנהלת יהיה על הסוכן למלא בשדה ייעודי את מספר הסוכן הפנימי באותה החברה המנהלת אליה יישלח ייפוי הכוח. תוספת זו תעזור לגופים המוסדיים לטפל בבקשות, בכך שתאפשר להם זיהוי יעיל ומהיר יותר של הסוכן וההסכם מולו. גם במענה לבקשת ייפוי כוח יחולו מספר שינויים. החל מגרסה זו יהיו מחוייבים הגופים המוסדיים בהעברת מענה מפורט ומסודר לבקשה אשר יכיל: רשימת מוצרים להם אושר ייפוי כוח, רשימת מוצרים להם לא אושר ייפוי כוח – עם פירוט סיבת הדחייה וכן מענה מסודר לרשימת ההחרגות בייפוי כוח ב'.

עדכון פרטים אישיים של חוסכים בקוד אימות
החל מגרסה זו ניתן יהיה להגיש בקשה לעדכון פרטים אישיים של חוסכים: שם, כתובת, פרטי קשר, שינוי מוטבים ועוד, וזאת ללא צורך בצירוף צילום ת.ז ומסמך עדכון פרטים חתום על ידי הסוכן ועל ידי הלקוח, אלא באמצעות הקלדת קוד אימות ייעודי לבקשה זו. קוד האימות יופק על ידי הלקוח באתר המסלקה (בדומה לתהליך הקיים היום בבקשות לקבלת מידע מהמסלקה). הלקוחות יידרשו להיכנס לאתר המסלקה, להפיק קוד אימות ולמסור אותו לבעל הרישיון. בעת הגשת הבקשה יידרש בעל הרישיון להקליד את הקוד שנמסר לו ולסיים את הגשת הבקשה.

עדכונים בבקשה ליתרות פיצויים
החל מגרסה זו נוספת אפשרות לקבלת מידע על יתרות פיצויים לעובד/חוסך בגין תקופת עבודתו אצל מעסיק מסויים ולתאריך מסויים.
הבקשה יכולה להיות מוגשת על ידי החוסך או על ידי בעל הרישיון והיא תוגש בגין מעסיק עבר (הבקשה נועדה לצרכי התחשבנות מול מעסיקי עבר). בבקשה יועבר תאריך נכונות מידע מבוקש – והמענה יציג נתונים משוערכים למועד זה.

פעולות חדשות למעסיקים
מספר פעולות חדשות, הרלוונטיות למעסיקים או למייצגים (מתפעלים) הפועלים בשם מעסיקים ייכנסו החל מגרסה זו ובראשן – בקשת מידע עבור עובד חדש. בקשה זו אמורה לסייע למעסיקים לאתר בקלות את החשבונות הפעילים של עובד חדש הנקלט בחברה ולהבין מהן זכויותיו הפנסיוניות ומהי חובתם החוקית כלפיו כמעסיק.

* הגשת הבקשה הנה לקבלת מידע בסיסי מכלל הגופים המוסדיים על עובד חדש.
* המידע החוזר יהיה מידע בסיסי ויכיל את פרטי המוצרים אליהם בוצעו הפקדות בשנה האחרונה.
* המידע המתקבל יציג את פרטי הקופה של העמית, תאריך הפקדה אחרונה, את סוג ושיעור ההפרשות, ואת פרטי חשבון הבנק של הקופה. המידע לא יכלול צבירות, דמי ניהול וכיוב'.
* בכדי להגיש את הבקשה, על המעסיק לקבל קוד אימות ייפוי כוח מהעובד, אשר יופק על ידי העובד באתר המסלקה (מתוך עמוד הבית, בדומה להתליך הקיים היום מול סוכנים בבקשות מידע).
* שם המעסיק לא יועבר לגופים המוסדיים, אלא רק פרטי העובד.
הבקשה יכולה להיות מוגשת על ידי מעסיק או מתפעל הרשומים לממשק המעסיקים של המסלקה.
* יצוין, כי בחודש פברואר צפויה לעלות אפשרות לביצוע התהליך (הגשת הבקשה וקבלת המענה) גם באמצעות הטלפון הנייד, בתהליך מקוצר וידידותי למשתמש, אשר לא יחייב את המעסיק להיות רשום לשירותי המסלקה. השירות יפעל באופן חינמי, ללא עלות.
* השירות שיעלה ביום ראשון יהיה זמין בשלב זה רק ללקוחות רשומים.

טיוב מערכות שכר
דוחות למעסיק לצרכי טיוב מערכות שכר – מדובר על שירות חדש ונוסף למעסיקים. דוחות אלו יכילו את פרטי החברות המנהלות, הקופות ומספריהן וזאת לצרכי טיוב והתאמה למערכות השכר. ניתן יהיה להפיק דוח עבור כלל העובדים או דוח עבור עובד מסויים.

"סט שירותים זה מהווה שלב נוסף במתן כלים להם או למתפעלים הפועלים עבורם, כדי לשפר את השירות הניתן לעובדים בתחום הזכויות הפנסיוניות, רצף ותקינות ההפקדות לפנסיה", מסבירים במסלקה הפנסיונית.

* עמיר טל, מנכ"ל המסלקה הפנסיונית, ירצה בנושא בכנס המעסיקים ה-10 שישודר דיגיטלית ב-25.11.2020 - להרשמה לכנס - לחצו כאן
 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית