שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
לאחר התייעצות עם חברות הביטוח: הכיסוי ברובד הסיעודי המורחב בקופות החולים יהיה לכל חיי המבוטח
רשות שוק ההון פרסמה עדכונים לטיוטת הרפורמה בביטוחי הסיעוד של הקופות | שיווק הכיסוי ברובד הנוסף יחל ב-1 ביולי 2021 ושיווק הכיסוי בתוספת סכום הביטוח יחל ב-1 ביולי 2022 | דמי הביטוח – בהתאם לגיל ומועד הצירוף
בחודש יולי האחרון פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הוראות שמטרתן לאפשר למבוטחים שרכשו כיסוי ברובד הסיעודי הבסיסי בקופות החולים לרכוש פוליסת סיעוד קבוצתית לחברי קופ"ח, הכוללת כיסוי ברובד מורחב לפרק זמן ארוך יותר מהרובד הבסיסי וכן תוספת סכום ביטוח, כפוף להליך חיתום רפואי ובתוספת תשלום.
 
אתמול (א'), הודיעה הרשות כי לאחר התייעצות עם חברות הביטוח ומומחים בתחום מוצע להאריך את הכיסוי ברובד המורחב למשך כל שנות חייו של המבוטח. זאת, במקום 10 השנים בהם תכננה הרשות להעניק את הכיסוי המורחב.

כמו כן, מוצע לתקן את הוראות התחילה שנקבעו בתיקון ולקבוע כי שיווק הכיסוי ברובד הנוסף יחל ביום 1 ביולי 2021 ושיווק הכיסוי בתוספת סכום הביטוח יחל ביום 1 ביולי 2022 וזאת על מנת לאפשר לקופות ולחברות להיערך לשיווק זה.

בנוסף, מציעה הרשות עתה להבהיר מספר עניינים טכניים. למשל, לתקן את סעיף 7 להוראות העיקריות, שעוסק בדמי הביטוח ולאפשר כי דמי הביטוח המשולמים עבור כיסוי ברובד המורחב ותוספת סכום ביטוח ייקבעו בהתאם לגיל המבוטח ומועד צירופו לביטוח ובפרט מגיל 65 והלאה, בשונה מההוראה הקבועה היום לגבי דמי הביטוח המשולמים ברובד הבסיסי לפיה דמי הביטוח יהיו שווים לכל מבוטח בביטוח סיעודי לחברי קופ"ח בקופה שבה הוא רשום ויחושבו לפי גיל המבוטח במועד התשלום, ללא קשר למועד צירופו.

עדכון נוסף אותו מציעים בפיקוח, הוא לתקן את סעיף 17 להוראות העיקריות, שעוסק בהחזר הוצאות לקופות, ולאפשר לקופות לגבות סכומים מתוך קרן הרובד המורחב עבור הוצאות הקופה בגין כיסוי ברובד המורחב ותוספת סכום ביטוח, ובלבד שלא יעלו על 5% מדמי הביטוח הנגבים עבור כיסוי ברובד המורחב ותוספת סכום ביטוח. ברשות מדגישים כי כוונת הסעיף היא רק לכיסוי ברובד הבסיסי.

הערות לטיוטה ניתן להגיש עד ל-3 בדצמבר 2020 לידי שירה עמיאור בדואר אלקטרוני Shiraam@mof.gov.il.

דיונים בהערות יתקיימו במשרדי הרשות בירושלים, בימים 6 בדצמבר ו-9 בדצמבר.

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית