שם משתמש
סיסמא
קרן שמיר בכנס המעסיקים של עדיף | צילום: סטודיו עדיף
חברות קשורות
שקל סוכנות לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
קרן שמיר: דווקא עכשיו המעסיקים זקוקים יותר מתמיד לאנשי מקצוע שיעזרו להם לנהל נכון את התהליך
מנכ"לית קבוצת שקל התייחסה בכנס המעסיקים של עדיף ליתרונות של מנהל הסדר בתקופת הקורונה: יתרון הגודל, היתרון הטכנולוגי והיתרון התפעולי


"אנחנו בעיצומו של משבר מתגלגל, דווקא עכשיו המעסיקים זקוקים יותר מתמיד לאנשי מקצוע שיעזרו להם לנהל נכון את התהליך, הם מתמודדים עם שאלות מאוד קשות. לכל הסוגיות יש אלמנט מאוד משמעותי במערכת יחסי עובד מעביד. אנחנו מלווים את המעסיקים בתהליך הזה, דואגים לראות שאם הופחת שכרם של העובדים כיצד לשמור על הזכויות הפנסיוניות שלהם, אנחנו מלווים אותם בהיבטים הרגשיים והעסקיים". דברים אלו אמרה קרן שמיר, מנכ"לית קבוצת שקל, בריאיון לרועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף.
 
בריאיון, שהתקיים בכנס המעסיקים ה-10 של עדיף, נשאלה שמיר מה היתרונות של מנהל הסדר בתקופה זו, של משבר הקורונה, וענתה: "יתרון הגודל. מנהל הסדר גדול חזק יוכל להמשיך ולנהל את ההסדר כפי שהיה עד היום, ידאג לשמירת זכויותיהם של העמיתים ואלה שחלילה יופחת שכרם או פוטרו. יש גם את היתרון הטכנולוגי, התפעולי. למנהל הסדר גדול יש מערכת תפעולית משומנת שיודעת לעקוב אחרי התשלומים, לוודא שלא חסר כלום בתקופת חל"ת או פיטורים ולייצר למעסיק שקט. היתרון הזה בא לידי ביטוי בעיקר עכשיו בעתות משבר".

שמיר דיברה על הפחתת שכר ונשאלה כיצד הדבר משפיע על העובד ומדוע הוא זקוק למנהל הסדר. "זו סוגיה מאוד משמעותית. להפחתות שכר יש משמעות אדירה לא רק כלכלית אלא ביטוחית על זכויותיו של העובד. עובד שהפחיתו לו את השכר, במקרה של אובדן כושר עבודה ממה ישלמו לו את הפיצוי? יש דרכים לדאוג שהפיצוי ישולם בהתאם לשכר המקורי. הוא צריך גוף מקצועי שילווה אותו ויוודא שזה קורה", השיבה.

בדרך כלל במשברים כאלה יש נטייה לעובדים להגיע למנהלי הסדר או לחברות הביטוח. הם רוצים לפדות את קרנות ההשתלמות והפנסיה שלהם. זה קורה גם הפעם?

"בוודאי. יש המון פנויות של לקוחות כדי לבדוק האם הם יכולים לממש את זכויותיהם הפנסיוניות וקרן השתלמות. אני אומרת לכולם תעצרו, תחשבו עוד דקה. יש המון אפשרויות לממן את הפער הכלכלי שנוצר כתוצאה מהמשבר הכלכלי, יש דרכים ליצור חלופה מאשר לפדות את הכספים", מסבירה שמיר ומדגישה: "לפעמים בשבירה של קרן הפנסיה או קרן השתלמות שהיא לא נזילה, המיסוי יכול להגיע לעשרות אחוזים, גם כשיש תנודתיות בשוק ההון. גם אלמנט מיסוי כבד הפגיעה בחסכון של הלקוחות יכול להיות מאוד משמעותי. לכן תעצרו, תתייעצו, תשאלו את המומחים שיתנו לכם עצה טובה ואופטימלית".

למעסיקים ולעובדים אמרה שמיר בהקשר לתקופה הנוכחית: "קודם כל לשמור על אופטימיות, אנחנו נמצאים בתקופה מטורפת ואנחנו לא יודעים מתי וכיצד היא תיגמר. יחד עם זאת, אני מבקשת מכל המעסיקים ומכל העובדים ומכל ציבור הלקוחות, יש לכם שאלה - אל תהססו לשאול, יש לכם התלבטות - אל תהססו להרים טלפון ולהתייעץ. העצה שלנו, של מנהלי ההסדר ודומינו, היא עצה שלא תסולא בפז".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית