שם משתמש
סיסמא
אייל בן סימון | צילום: פאביאן קולדורף
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
הפניקס פנסיה וגמל
הפניקס פנסיה וגמל
 
לוח אירועים
התכנית האסטרטגית של הפניקס ל-2025: צמיחה של 40% בנכסים המנוהלים; חיסכון של 300 מיליון שקלים בהתייעלות תפעולית
מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון, והיו"ר בני גבאי הציגו את התכנית למשקיעים ובכירים בתעשייה | החברה תשאף להגדיל את הנתח שלה בשוק ההפצה הישירה מ-10% ב-2019 ל-20% בעוד ארבע שנים, במקביל לחיזוק זרוע הסוכנים
הפניקס הציגה היום בפני משקיעים בשוק ההון ואנשי ביטוח את התכנית האסטרטגית שלה לארבע השנים הקרובות, כלומר עד לשנת 2025. את מירב המצגת הציג מנכ"ל הקבוצה, אייל בן סימון, אשר סקר את מצבה הפיננסי של הפניקס נכון לסוף הרבעון השלישי, ואת התכנית של החברה לצמיחה בשנים הבאות. בסוף המצגת השיבו בן סימון ויו"ר הקבוצה, בני גבאי, לשאלות שהגיעו להפניקס בימים האחרונים. 
 
הפניקס: הרווח הכולל המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-9 החודשים הראשונים של 2020 בכ-494 מיליון שקלים
25/11/2020
בתקופה המקבילה אשתקד נרשם רווח של כ-683 מיליון | ברבעון השלישי הסתכם הרווח הכולל לבעלי המניות ל-323 מיליון שקלים בהשוואה לרווח של כ-87 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד
 בן סימון הסביר כי בקבוצה יתמקדו בצמיחה במוצרים בעלי תשואה גבוהה להון, וסימנו חמישה מנועי צמיחה עיקריים – צמיחה בביטוח כללי; צמיחה בסוכנויות ובערוץ הישיר SMART; צמיחה באסלנס; צמיחה בגמל ובפנסיה; וכן הגדלת המכירות במוצרים פיננסיים. כך למשל, יעד הפרמיות בביטוח כללי לשנת 2025 הינו 3.8 מיליארד שקלים, גידול של 36% לעומת 2.8 מיליארד שקלים שנגבו כפרמיות בשנת 2019.

בפנסיה ובגמל השאיפה היא לצמוח ב-44%, מ-6.8 מיליארד שקלים אשתקד ל-9.9 מיליארד בעוד ארבע שנים. בעמלות מסוכנויות הביטוח שבבעלות החברה הציפייה היא לצמוח ב-46% ל-592 מיליון שקלים לעומת 406 מיליון בשנת 2019. בשירותים פיננסיים המספרים אותם רוצה הפניקס להשיג דומים לאלו שמגיעים מסוכנויות הביטוח, כאשר היעד הוא 543 מיליוני שקלים בשנת 2025.

בן סימון ציין בדבריו כי הפניקס רוצה לצמוח ב-40% בנכסים המנוהלים שלה כאשר היעד שסומן הוא ניהול נכסים בהיקף של 300 מיליארד שקלים, והוא כולל את פעילות הקרנות, התעודות והתיקים באקסלנס, לצד ניהול נכסי הפנסיה והגמל, הנוסטרו וחוזי ביטוח והשקעה. זאת לעומת 214 מיליארד שקלים המנוהלים על ידי הקבוצה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2020. עם זאת, בהפניקס מציינים כי הנהלים עשויים לגדול אף מעבר ל-300 מיליארד שקלים, באמצעות רכישות ומיזוגים שאינם נכללים ביעד הצמיחה. 

במצגת שהציג היום התייחס מנכ"ל הפניקס גם לצמיחה של הסוכנויות בבעלות החברה, ערוץ ההפצה הגדול מבין חברות הביטוח. מנועי הצמיחה של הסוכנויות מבית הפניקס כוללות על פיו האצת הצמיחה האורגנית; המשך רכישות של סוכנויות ביטוח; דיגיטציה והטמעת מערכות מידע ללקוחות ולסוכנויות וכן הגדל הרווחיות וניצול יתרון הגודל. 

תחום נוסף עליו דיבר בן סימון הוא חלוקת הפעילות בין פעילות באמצעות סוכנים לבין שימוש בזרוע הישירה של הפניקס, SMART. הוא התייחס לקונפליקט בין שתי אופציות ההפצה הללו ואמר כי ניתן לפתור זאת, וכי החברה מתכננת להגדיל את ההשקעה בשני האפיקים. היעד של החברה הוא להכפיל את נתח השוק שלה בשוק ההפצה הישירה, שעמד ב-2019 על 10%. הוא התמקד בשוק ביטוח הרכב שנכון לאשתקד הפניקס חילקה את הפעילות שלה ל-20% שימוש בערוץ הישיר לעומת 80% בערוץ שאינו ישיר, ואמר כי החברה שואפת להגיע ל-30% פעילות ישירה ברכב בשנת 2025 לעומת 70% בערוצים הלא ישירים. מנועי הצמיחה בחיזוק המערך הישיר הם אופטימיזציה של מסע הלקוח; שיווק דיגיטלי ואוטומציה שיווקית; רתימת האנליטיקה לשיווק וכן שימוש במכירות צולבות. 

לצד הצמיחה ממוקדת התשואה בהפניקס ישימו דגש על חדשנות טכנולוגית ויעילות. בן סימון פירט את תהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית והטכנולוגית, וציין כי החברה תחסוך 300 מיליון שקלים בהתייעלות תפעולית. זאת על ידי הקטנת הוצאות ועלויות רכש, ריכוז יחידות וביטול יחידות כפולות וייעול של תהליכים, בין היתר על ידי אוטומציה, רובוטיקה ודיגיטציה. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2020 החברה כבר בחצי הדרך ליעד, עם ביצוע של 150 מיליון שקלים בחיסכון. 

הרגל השלישית עליה בונה הפניקס היא מקסום הפרוטפוליו, כלומר יצירת חוסן בשנת קורונה על ידי גיוון מקורות הרווח, ואילו הרביעית היא ניהול מדויק של ההון. בן סימון ציין כי המטרה של החברה היא להקטין תנודתיות ולבנות הון מותאם סולבנסי. "נתוני הפתיחה ליעד כושר הפירעון הם מצוינים ועומדים על 165% בהתחשב בהוראות המעבר (105 ללא הוראות מעבר). התכנית האסטרטגית תומכת בחיזוק וייעול בסיס ההון ובניית ההון הכלכלי, כאשר טווח היעד הוא בין 150% ל-170%", הסביר מנכ"ל הפניקס. 

היעד אותה קבעו בהפניקס להון עומד על בין 9% ל-12% לשנת 2025, כאשר נכון לסוף ספטמבר התשואה להון הינה 9.7%. חשוב לציין כי יעד של 12% מתבסס על תשואה ריאלית בשיעור 3%, בעוד יעד של 15% מבוסס על תשואה בפועל של 4.8%, שזהו הממוצע השנתי של הפניקס לתקופה שבין אוקטובר 2015 לספטמבר 2020. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית