שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
הרשות הודיעה רשמית שלא תבצע אכיפה נגד בנקים שיתנו ייעוץ פנסיוני בטלפון או בדיגיטל; סוכני הביטוח זועמים
אי האכיפה יהיה בתוקף כל עוד מתקיימות ההגבלות בשל נגיף הקורונה | לשכת סוכני הביטוח: מתנגדים לרשות שלטונית שבוחרת עניינים בהם לא תבצע אכיפה למול חוק ברור וחד משמעי
מערכי הייעוץ הפנסיוני בבנקים זכו אתמול (ג') לאישור סופי מרשות שוק ההון על כך שהם יכולים לתת ייעוץ פנסיוני ללקוחותיהם, גם מחוץ לסניפי הבנק. הרשות פרסמה נייר עמדה אשר מתיר ליועצים הפנסיוניים להעניק ייעוץ באמצעים דיגיטליים או בטלפון, כל עוד מתקיימות הגבלות פעילות מכוח חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, או בעקבות חקיקה אחרת שתחליף את הוראת השעה הזו, ובתנאי שלא ניתנה הוראה אחרת על ידי הרשות.
 
"בנסיבות העניין (מגבלות הממשלה על איסור הגעה למקומות מקבלי קהל – מ.ע.), במענה לפניות שהגיעו לרשות, ובשים לב למצב המורכב שבו מדינת ישראל מצויה במסגרתו נפגעים לקוחות קיימים של התאגידים הבנקאיים בתחום הייעוץ הפנסיוני, יובהר כי הרשות לא תנקוט צעדי אכיפה נגד תאגידים בנקאיים אשר יעניקו ייעוץ פנסיוני באמצעי דיגיטלי או באמצעות הטלפון, ללקוחות קיימים בתחום הייעוץ הפנסיוני ערב הודעה זו. זאת, בין היתר, נוכח חובות האמון והזהירות המוטלות על הבנקים, וכן החובה להעניק ייעוץ פנסיוני מתמשך על ידי הבנקים ללקוחות הקיימים, בהתאם להוראות חוק הייעוץ הפנסיוני", נכתב בנייר העמדה.

בלשכת סוכני הביטוח זעמו על הצעד של רשות שוק ההון. בתגובה לעמדת לפיה הרשות לא תאכוף את האיסור על הבנקים לבצע ייעוץ פנסיוני טלפוני או דיגיטלי, אמרו בלשכת סוכני הביטוח כי "הלשכה מתנגדת באופן נחרץ למצב בו רשות שלטונית בוחרת לה עניינים שבהם היא לא תבצע אכיפה, ללא כל שיקול רוחבי ביחס ליתר הפעילות של ציבור החוסכים ובאופן בררני, ללא כל הגיון, למול חוק ברור וחד משמעי. קל וחומר כאשר הרשות מודה כי כל ניסיונותיה לתקנו לא צלחו". 

"חשוב להדגיש כי ועדת בכר כבר קבעה הסדר תחיקתי מוגדר ביחס לפעילות הבנקים במגרש הייעוץ הפנסיוני בהתאמה לוועדת בכר כבר משנת 2005, ואין כל הגיון למחוק באבחה אחת עקרון עליו נשענת רפורמה שלמה, ללא דיון מעמיק בהשלכות אשר עלולות להתרחש עקב מהלך שכזה. מתן האפשרות לפתוח פתח לספק שירותי יעוץ פנסיוניים על ידי התאגידים הבנקאים, ללקוחות קיימים, תוך שהרשות מצהירה כי תנקוט במדיניות אי אכיפה , אין לה מקום והיא נוגדת את עקרונות השוויון והצדק", הוסיפו בלשכת סוכני הביטוח.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית