שם משתמש
סיסמא
רחלי בינדמן
 
לוח אירועים
ביטוחי המנהלים בשעת מבחן: האם הם ימשיכו לדמם?
הקורונה גרמה לירידה בפרמיות השוטפות בביטוחי המנהלים על רקע החל"תים והפיטורים | האם הצעירים חוסכים באמצעות ביטוחי מנהלים ומה הסיכוי שלהם להתחרות בדמי הניהול שמציעות קרנות הפנסיה?
דוחות חברות הביטוח שהתפרסמו השבוע חשפו תופעה מעניינת – ירידה בפרמיות השוטפות בביטוחי המנהלים בהשוואה לקרנות הפנסיה במהלך הרבעון השלישי של השנה.
 
דמי הניהול בפנסיה בדרך למהפכה?
19/11/2020
רשות שוק ההון מתכננת 4 רפורמות משמעותיות בשוק הפנסיה כדי לחזק את התחרות. האם הן יצליחו? ומה יעלה בגורל רפורמת פנסיית ברירת המחדל?
חברת הביטוח מגדל, השחקנית הגדולה בענף בתחום ביטוחי המנהלים, מדווחת כי במהלך הרבעון השלישי חלה ירידה של 8% בפרמיות השוטפות בפוליסות ביטוחי חיים ל-1.85 מיליארד שקלים, לעומת קיטון של פחות מ-1% בדמי הגמולים בפנסיה לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-1.91 מיליארד שקלים. גם לאחר תאריך המאזן, מעדכנת מגדל, נמשכה מגמת הירידה בפרמיות השוטפות בביטוח המנהלים. 

במגדל מעריכים כי הירידה מיוחסת בעיקרה לירידה בשיעור התעסוקה והעלייה במספר העובדים המצויים בחופשה ללא תשלום. במקביל, מציינים במגדל כי במהלך הרבעון חלה דווקא עליה במכירות ביטוחי מנהלים, לצד ירידה במכירות מוצרי חיסכון פרט (פוליסות חיסכון). נזכיר כי הרבעון השלישי היה רבעון שבו המשק חזר לעבודה כמעט מלאה (למעט סופו) ועובדים רבים שהוצאו לחל"ת שבו לעבודתם. 

איך קשורות הירידות בפרמיות ביטוחי המנהלים למלצרים והמוכרים בקניון?

ההסבר לירידה החדה יותר בפרמיות השוטפות בביטוחי המנהלים טמון כמובן בעיקר בעובדה שבשנים האחרונות קרנות הפנסיה צומחות בקצב מהיר ואילו ביטוחי המנהלים, בטח אחרי ביטול המקדם המובטח, הרבה פחות. כלומר, בימים כתיקונם, (ללא מאות אלפי עובדים שפוטרו הוא הוצאו לחל"ת), היינו מצפים לראות צמיחה בהפקדות לפנסיה לצד צמיחה קטנה או אפילו קיפאון בפרמיות השוטפות בביטוחי המנהלים. 

הסיבה השנייה קשורה ככל הנראה גם לירידות שכר. עובדים רבים אמנם לא פוטרו אך חוו קיצוץ בשכרם. לרוב, ביטוח המנהלים נמצא כרובד שני בדרגות שכר גבוהות יותר ולכן קיצוץ בשכר שכולל גם פגיעה בהפרשות פנסיוניות עלול להשליך גם על ההפקדות לביטוחי המנהלים. 

אלא שמכיוון שעיקר הירידה מקורה בהוצאת עובדים לחל"ת המשמעות היא שחלקם החזיקו בביטוחי מנהלים, בכל זאת ירידה של 8% בפרמיות השוטפות במגדל אינה דבר של מה בכך. רוב העובדים שהוצאו לחל"ת היו צעירים יחסית, רבים מהם עובדים בעבודות זמניות כמו מלצרים, מוכרים בחנויות ועוד. על פניו ברמות שכר של עובדים אלו הגיוני היה שיחסכו בקרנות פנסיה ולא בביטוחי מנהלים וכאן עולה השאלה עד כמה ישנה מודעות בקרב הצעירים הללו לחלופות המתאימות להם בשוק החיסכון. 

במגדל מציינים גם כי ברבעון המדווח חלה הרעה בניודים נטו בפנסיה ובפוליסות ביטוח חיים, דבר שמאותת על תופעה נוספת המתרחשת בשוק ביטוחי המנהלים בשנים האחרונות – חלק מהעובדים, בעיקר אלו שהצטרפו לביטוחי מנהלים אחרי ביטול המקדם אבל לא בהכרח, מחליטים לוותר על ביטוח המנהלים לטובת קרן הפנסיה. 

בכלל ביטוח, לשם השוואה, השחקנית השנייה בענף בתחום ביטוחי המנהלים, מדווחים כי ברבעון השלישי חלה עליה בדמי הגמולים שגבתה החברה בקרנות הפנסיה, דמי גמולים שעלו אף על אלו שנגבו ברבעון הראשון, אך בתחום ביטוחי המנהלים נמשכה הירידה בהיקף הגבייה השוטפת בפוליסות ביטוחי המנהלים (ירידה של 2.4% ל-1.43 מיליארד שקלים ברבעון), אם כי מתונה יותר לעומת הרבעון השני. בהפניקס ברבעון השלישי נרשמה ירידה של כ-5.2% בפרמיות שהורווחו בביטוחי המנהלים והן הסתכמו ב-1.17 מיליארד שקלים.

 

מספר גורמים משפיעים על עתיד המוצר הזה שנקרא ביטוחי מנהלים: 

ראשית, כדי להצדיק מכירות חדשות של ביטוחי מנהלים, ללא מקדם מובטח, חברות הביטוח יצטרכו לתת הצעת ערך גבוהה יותר, הן ברמת העלות והן ברמת המוצר כדי להתחרות בקרנות הפנסיה, במיוחד על רקע התחרות העזה בענף וכניסה אפשרית של שחקנים נוספים לתחום. 

שנית, העמלות הגבוהות שמשלמות חלק מקרנות הפנסיה בשילוב עם מודעות גוברת של הסוכנים לאלטרנטיבה הקיימת, גורמות לתופעה של ניודים לקרנות הפנסיה בעיקר של פוליסות ביטוחי מנהלים אחרי 2013 שכבר לא כוללות רכיב מקדם מובטח. 

לבסוף, בתקופה האחרונה ישנם יותר ויותר סוכנים ולקוחות שמעבירים לקוחות של ביטוחי מנהלים שהצטרפו אחרי 2001, עם מקדם מובטח, לקרנות הפנסיה בשל הפער הגדול בדמי הניהול, מה שלוחץ את חברות הביטוח לפעול לשימור המבוטחים בדמות הפחתה של דמי הניהול. התופעה בולטת במיוחד בקרב שכירים חזקים יותר שמיצו את ההפקדות שלהם לקרן הפנסיה והפרישו על הרובד הנוסף של השכר לביטוח מנהלים וכעת חלקם בוחרים לנייד את הכספים לקרנות פנסיה משלימות שמציעות היום דמי ניהול זהים לאלו של קרנות הפנסיה המקיפות. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית