שם משתמש
סיסמא
מימין: הממונה ד"ר משה ברקת, מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון ומנכ"ל הלמן-אלדובי רמי דרור | צילומים: דוברות משרד האוצר, ענבל מרמרי ויח"צ
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
הלמן אלדובי בית השקעות
 
לוח אירועים
רשות שוק ההון לעדיף: לצורך אישור המיזוג ייקבעו תנאים לשמירה על תנאי קרן ברירת המחדל
גובה דמי הניהול היה פקטור מרכזי במכרז הקרנות הנבחרות | בהלמן-אלדובי מבטיחים שכל ההתחייבויות לעמיתים, כולל דמי הניהול הנמוכים בפנסיית ברירת המחדל, יישמרו במלואן אם העסקה תאושר
עסקת הרכישה של בית ההשקעות הלמן-אלדובי על ידי הפניקס הציפה את שאלת גורל דמי הניהול של עמיתי קרן הפנסיה הנבחרת של בית ההשקעות. בהלמן-אלדובי מדגישים בהקשר לכך כי "בכל מקרה, כל התחייבויות בית ההשקעות לעמיתים, ובכלל זה דמי הניהול הנמוכים מהם נהנים עמיתי הלמן-אלדובי במסגרת פנסיית ברירת המחדל, יישמרו במלואן אם העסקה תאושר"
.
הלמן-אלדובי מתמזג לתוך הפניקס תמורת 275 מיליון שקלים
8/12/2020
המחיר מציין עלייה של כ-85% בשוויו של בית ההשקעות מאז הפך לציבורי ב-2017 | ועדה בלתי תלויה שהקים הדירקטוריון ניהלה מו"מ מול הפניקס, קרן השקעות זרה ואלטשולר שחם שמשך בשבוע שעבר את הצעתו
אולם בהודעה של הלמן-אלדובי לא ברור אם מדובר רק על עמיתים קיימים או גם לאלה שיצטרפו לאחר השלמה הרכישה. ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מודעים לסוגיית דמי הניהול בקרן הנבחרת ועל פי התגובה שנמסרה בתשובה לפניית עדיף בנושא, נראה כי הציפייה היא לדמי ניהול נמוכים לא רק לעמיתים קיימים. "המיזוג טרם אושר על ידי הממונה. לצורך האישור ייקבעו תנאים לשמירה על תנאי קרן ברירת המחדל", נמסר מהרשות.

דירקטוריון הלמן-אלדובי אישר השבוע (ב') להתקשר עם הפניקס בעסקת מיזוג הכוללת את מכירת מלוא הון המניות של בית ההשקעות, בתמורה ל-275 מיליון שקלים. זאת בעקבות המלצתה של הוועדה הבלתי תלויה שהקים הדירקטוריון אשר ניהלה תהליך של משא ומתן מול כלל המציעים שביקשו לרכוש את בית ההשקעות: קרן השקעות זרה, בית ההשקעות אלטשולר שחם, שהודיע בשבוע שעבר על משיכת הצעתו, והפניקס.

ההחלטה כפופה לאישור והכרעת אסיפת בעלי המניות של בית ההשקעות והשלמתה כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים. בכוונת הפניקס לממן את העסקה ממקורותיה העצמאיים, וככל שתידרש לכך במועד ההשלמה, גם באמצעות מימון חיצוני.

המועד האחרון להשלמת הסכם המיזוג נקבע למועד שיחול בתום 120 ימים ממועד החתימה על הסכם המיזוג. ככל שעד מועד זה התקיימו כל התנאים המתלים להשלמת הסכם המיזוג, למעט קבלת היתר הממונה על התחרות והממונה על שוק ההון, יהיו רשאים הצדדים, בהסכמה, להאריך את המועד האמור בשתי תקופות נוספות של 30 ימים כל אחת.

הפניקס התחייבה, כי במקרה בו יבוטל או לא יושלם הסכם המיזוג כתוצאה מאי קבלת האישורים הנדרשים מהממונה על התחרות ומהממונה על רשות שוק ההון, למעט כתוצאה מהפרה מהותית של התחייבות הלמן-אלדובי אשר הביאה לאי קבלת האישורים האמורים, תשלם הפניקס דמי ביטול בסך של 15 מיליון שקלים.

עסקת המיזוג עם הפניקס, ככל שתושלם, תתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי באופן שבמועד הקובע החברה תהפוך לחברה פרטית בבעלותה המלאה של הפניקס. מדובר בהליך משפטי אשר מעריכים בהלמן-אלדובי כי הוא יימשך לפחות מספר חודשים, עד לקבלת ההיתרים השונים, במהלכם תמשיך פעילות בית ההשקעות כסדרה. בבית ההשקעות מדגישים, כי בכל מקרה, כל התחייבויות בית ההשקעות לעמיתים, ובכלל זה דמי הניהול הנמוכים מהם נהנים עמיתי הלמן-אלדובי במסגרת פנסיית ברירת המחדל, יישמרו במלואן אם העסקה תאושר.

בהפניקס ציינו כי במסגרת הסכם המיזוג, התחייבה החברה שבמשך תקופה של 12 חודשים ממועד ההשלמה, היא תשמר 70% מהעובדים של הלמן-אלדובי והחברות הבנות, אשר הועסקו על ידי הלמן-אלדובי והחברות הבנות.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית