שם משתמש
סיסמא
גת מגידו ושחר רון | צילום: סטודיו עדיף
חברות קשורות
פסגות בית השקעות
 
לוח אירועים
גת מגידו: גם אם אתה אומר לעצמך יכולנו לעשות את זה אחרת, אני מאוד שלמה עם התהליכים ומאוד אופטימית
לסמנכ"לית ומנהלת השקעות ראשית בפסגות גמל ופנסיה, יחס אמביוולנטי לביצועי בית ההשקעות ב-2020: "לא, כי כשמסתכלים על הטבלה, התוצאות לא מספיק טובות. אבל בהחלט כן, כי במחצית השנייה הגרפים מאוד חיוביים
"שנת 2020 מאתגרת לסיכומים, שנה מאוד קשוחה ומטלטלת", מציינת גת מגידו, סמנכ"לית ומנהלת השקעות ראשית בפסגות גמל ופנסיה, בריאיון לאקטואר שחר רון. "בנקודה זו, אנחנו עוד לא מחוץ למשבר, הדברים מתחילים להיראות יותר קרובים לדלת היציאה, אבל עדיין יש הרבה מאוד אתגרים". מגידו סבורה שהמשבר בשנת 2008 היה מטלטל יותר בהשוואה ל-2020, בין היתר בשל העובדה שהוא ירד במשך הרבה מאוד חודשים.

מגידו נשאלה אם הייתה עושה דברים אחרת בתחום ההשקעות וענתה: "עבודה של ניהול השקעות היא סופר סיזיפית. אתה נכנס להשקעה, זה מצליח, אתה אומר למה לא עשיתי כפול. בהשקעה לא טובה אתה אומר למה עשיתי אותה? אבל אני כן מאוד מאמינה בתהליכי העבודה שלנו, עשינו המון שינוי ברוח, בצורת חשיבה, בתעוזה. מנהל השקעות מקבל אלפי החלטות בשנה, גם אם אתה אומר לעצמך יכולנו לעשות את זה אחרת, אני מאוד שלמה בתהליכים ואופטימית". 

בקשר למידת שביעות רצונה מהביצועים, השיבה: "כן ולא. לא, כי כשמסתכלים על הטבלה, התוצאות לא מספיק טובות. אבל בהחלט כן, כי כשמסתכלים בעין בלתי מזוינת אפשר לראות שבמחצית השנייה הגרפים הם מאוד חיוביים. להיכנס לתפקיד הזה בינואר ולקבל תיק כזה וקורונה, זה היה אתגר לא קטן, אבל אני מרגישה שלחלוטין השתלטתי על התיק והוא היום בנוי לתפיסת עולמי ובראייה שלי ויש כאן המון פוטנציאל לשנה-שנתיים הקרובות".

מנהלת ההשקעות הראשית בפסגות גמל ופנסיה סבורה בהחלט ששנת 2021 תהיה שנה של התאוששות: "צריך להיות מאוד סבלני. כמו שהיום פתאום יש מוטציה, זה לא קו אחד. יהיו רגרסיות, אבל בלונג-ראן ריביות נמוכות, אין תשואות באג"חים, הכסף בסוף יזרום לאפיקים שהם יותר מניות ונראה התאוששות כלכלית".

על האסטרטגיה של פסגות ב-2021: "כבר התחלנו ליישם את האסטרטגיה. היא יותר רכיב מניות ופחות אג"ח, הגדלנו את רכיב המניות והקטנו את האג"ח, גם ממשלתי וגם קונצרני. מנהל ההשקעות מסתכל על משוואת תשואה-סיכון והמרווחים בקונצרנים מאוד מצומצמים והסיכון גבוה. בסופו של דבר, מניות הן התשואה-סיכון היותר נכונות, וגם בהקשר של הסיכון של אינפלציה, שכל הזמן מדברים עליו, מניות בהחלט יכולות לפתור אותה".

מגידו התייחסה בין היתר גם לנושא ההשקעות בתחום הטכנולוגיה: "הטכנולוגיה זה מקום להיות בו והגדלנו את החשיפה. בתקופה האחרונה אנחנו עדיין נוכחים שם, אבל קצת הורדנו מהחברות הגדולות והמקובלות. צריך להסתכל על זה כנגזרת שנייה, זה לא רק חברות של שירותי ענן או אינטרנט, אלא דווקא ההבנה שיש היום המון עסקים שהטכנולוגיה משתלטת על המודל העסקי שלהם. דווקא המסורתיים, סופרמרקטים שמשתמשים באפליקציה שמנהלת את המלאי. דווקא אלה שהם לא הטכנולוגיה הטהורה, אלא נגזרות של טכנולוגיה לעסקים רגילים. זה משנה את המודל העסקי כמו שהכרנו. הקורונה העלתה את המודעות לכך והגדילה את התיאבון של המשקיעים. זה נותן למגמה רוח גבית, חברות מצליחות לגייס כסף. זה מקום שמאוד טוב להיות בו".

מנהלת ההשקעות הראשית בפסגות גמל ופנסיה ציינה בקשר לתחום ההשקעות האלטרנטיביות: "העולם האלטרנטיבי הוא כמו לקחת מניות ואג"ח ביחד. אתה יכול להשקיע באשראי, בנדל"ן, באנרגיה ירוקה. אנחנו מאוד מנוסים בתחום ושנים שאנחנו משקיעים, יש לנו תשתות של סינון ומחקר ודאטה-בייס מאוד משוכללים. ב-2021 זה מאוד יתמוך בתיק כי זה מייצר הרבה פעמים תשואה שוטפת שנובעת מהרכיבים הללו והוא הרבה פחות תנודתי".

על תחום נכסים לא סחירים ציינה: "הטענה הייתה שבמיתון כלכלי הוא יתנהג טוב כי זה הכי פחות מסוכן בתוך עולם הנדל"ן וזה הוכיח את עצמו במשבר הקורונה".בסיום הריאיון היה למגידו מסר לסוכני הביטוח: "שידעו שאנחנו עובדים מסביב לשעון כדי לרכוש את האמון שלהם ולהיות זכאים לו כל יום מחדש. בפסגות יש רוח חדשה, אנחנו נמשיך לעבוד קשה, אנחנו לשירותם של הסוכנים בכל עת ושתהיה לנו 2021 מוצלחת".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית