שם משתמש
סיסמא
גיא פישר | צילום: באדיבות מגדל
חברות קשורות
מגדל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
מגדל ביטוח משקיעה כ-300 מיליון שקלים ב-BayWa Renewable Energy הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות
חברה לקרן התשתיות EIP, לקרדיט סוויס ולמספר גופים מוסדיים אירופאים ויחד ירכשו הגופים 49% מהחברה | מדובר על המשך של החברה ביישום מדיניות השקעות ESG
מגדל ביטוח משקיעה כ-300 מיליון שקלים ב-BayWa Renewable Energy, חברת צמיחה בינלאומית הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות. את ההשקעה מבצעת מגדל ביטוח לצד קרן התשתיות Energy Infrastructure Partners וחטיבת ה-Asset Management של קבוצת קרדיט סוויס, במסגרת קבוצה מצומצמת של מספר משקיעים מוסדיים אירופאים, לרכישת 49% מההון של החברה. מגדל היא המשקיע הישראלי היחיד בעסקה.
 
מגדל: התיק הפנסיוני בהיקף של כ-230 מיליארד שקלים ינוהל על פי תפיסת אחריות חברתית
4/11/2020
מגדל ביטוח תזרים למעלה מ-3 מיליארד שקלים בשנה להשקעות Net Positive ותצא מהשקעות שאינן תואמות אחריות חברתית בקצב של לפחות 10% בשנה
הקבוצה תשקיע כ-2.1 מיליארד שקלים במסגרת העסקה, לפי שווי של כ-4.5 מיליארד שקלים. החברה האם שתחזיק במסגרת העסקה 51% מההון הינה BayWa AG, חברה ציבורית גרמנית. במגדל ביטוח מציינים, כי היקף השקעתה בחברה ובפרויקטים צפוי לעלות לסך של יותר מ-400 מיליון שקלים. 

BayWa Renewable Energy עוסקת בפיתוח, הקמה ותפעול של פרויקטים להפקת חשמל מאנרגיית רוח ואנרגיית סולאר. החברה פעילה במערב אירופה, צפון אמריקה ואסיה. במגדל מציינים כי היא צומחת בקצב מהיר של עשרות אחוזים בשנה ומהווה פלטפורמה להקמה ולתפעול של נכסי תשתיות בתחום האנרגיות המתחדשות. 

עוד נמסר, כי לחברה פורטפוליו של 13 נכסים בהיקף הפקת חשמל של כ-600 מגה וואט ויכולות בניית תחנות כוח בהיקף של כ-2 ג'יגה וואט בשנה. החברה בנתה בעבר תחנות כוח רבות בהיקף של כ-3 ג'יגה וואט במצטבר ללקוחותיה ומהווה אחת החברות הפרטיות הצומחות והבולטות בתחום באירופה. לחברה מגוון פרויקטים, חלקם בעלי יכולת הפקה של מעל 100 מגה וואט בתחנה בודדת.

אחד הפרויקטים של BayWa Renewable Energy בתחום האנרגיה הסולארית | צילום: באדיבות מגדל

השקעה זו מגיעה כחודשיים לאחר שמגדל הודיעה על אימוץ מדיניות השקעה אחראית ESG (Environmental, Social and Governance) לניהול כלל תיק ההשקעות. במסגרת זו, התחייבה מגדל לניהול נכסים מתוך אחריות ותוך הסתכלות ארוכת טווח, להפנות יותר מ-3 מיליארד שקלים בשנה מהיקף התיק להשקעות Net Positive, ולבצע יציאה הדרגתית מהשקעות שאינן תואמות את המדיניות, בקצב של לפחות 10% בשנה. בהמשך אף מתכננת החברה להשיק מסלולי ESG ייעודיים. 

"ההשקעה מתווספת לתיק התשתיות הצומח של מגדל, המהווה מגזר השקעה משמעותי בחטיבת ההשקעות של החברה בו היא מתכוונת להתמקד בשנים הקרובות, בעיקר באמצעות השקעות אקוויטי", מסבירים במגדל ומוסיפים: "בין היתר, ביצעה החברה לאחרונה השקעות במתקן התפלה בפלמחים והשקעה בפלטפורמה שעתידה ליזום הפקת חשמל בארה"ב בדגש על אנרגיות מתחדשות. היקף ההשקעה הישירה של מגדל ביטוח בתשתיות במסגרת השקעות אקוויטי, מרביתן הוקצה לפרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת, צפוי להגיע עד סוף השנה לכמיליארד וחצי שקלים". 

עוד מציינים במגדל, כי "תחום האנרגיות המתחדשות זוכה להשקעות הוניות גדולות ולעידוד רגולטורי ברחבי העולם. החברות הפעילות בתחום צפויות להיות שחקניות משמעותיות בהפקת חשמל בשנים הקרובות וזאת בכדי לתת מענה לביקושים גדלים לחשמל ומאידך להחליף תהליכי הפקת חשמל מאנרגיות מזהמות".

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, אמר: "הקשר הייחודי שלנו עם קרדיט סוויס אפשר לנו להצטרף באופן בלעדי להשקה ייחודית זו בחברת BayWa Renewable Energy הצומחת בקצב מהיר וכך נזכה לחשיפה איכותית לפרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות במערב אירופה, צפון אמריקה ואסיה. השקעה זו היא פועל יוצא של אסטרטגיית ההשקעות של מגדל, שמטרתה להשקיע בחברות, קרנות ופרויקטים בעלי ערך תוך השגת תשואות גבוהות ויציבות לאורך שנים עבור עמיתי מגדל". 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית