שם משתמש
סיסמא
אמיל וינשל
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
איילון חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
איילון מבקשת מביהמ"ש לחייב את וינשל בתשלומי מס בסך כ-7.8 מיליון שקלים עבור השנים 2012-2015; וינשל: תביעה קנטרנית בניגוד להסכם סיום ההתקשרות
טוענת שהמנכ"ל לשעבר הפר התחייבות לשאת בחבות המס על דמי הניהול ששילמה - והוא גם מסרב להשיב לה את המע"מ שגבו ממנה עבור שירותי הניהול, לאחר שרשות המסים קבעה כי מתן השירותים אינו חייב במע"מ
איילון חברה לביטוח הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לחייב את המנכ"ל לשעבר של החברה, אמיל וינשל, והחברה שבבעלותו א.א.שי אחזרות וייעוץ, בתשלומי המס שרשות המסים דורשת ממנה עבור עבודתו. מדובר על השנים 2012 עד 2015 שבהן שימש כאמור כמנכ"ל החברה. השווי המוערך של התביעה הוא כ-7.8 מיליון שקלים. ויינשל הוא כיום יו"ר weSure.
 
עניינה של תביעה זו, טוענת איילון, היא בהפרת התחייבות הנתבעים כלפי התובעת לשאת בחבות המס על דמי הניהול שאיילון שילמה להם, ובסירובם להשיב לה מס ערך מוסף שגבו ממנה עבור שירותי הניהול, לאחר שרשות המיסים קבעה, בהסכמתם, כי מתן השירותים אינו חייב במס ערך מוסף.

על פי כתב התביעה, הנתבעים העמידו בשנים 2012 ועד 2015 לאיילון שירותי ניהול על פי הסכמים בין הצדדים בהם נקבעה תמורה סופית, שאיילון התחייבה לשלם בתוספת מע"מ כחוק. לדברי איילון, בהסכמים נקבע כי השירות יינתן כשירות של קבלן עצמאי, ולא במסגרת של יחסי עובד- מעביר, והנתבעים התחייבו לשפות את איילון על כל סכום שתחויב בתשלומו לרשות המיסים ו/או למוסד לביטוח לאומי בזיקה להסכמי הניהול. על פי כתב התביעה, איילון שילמה לנתבעים כ-29.6 מיליון שקלים, כולל מע"מ, עבור שירותי הניהול.

איילון טוענת, כי בשנת 2016, לאחר שההתקשרות הסתיימה, הוציאה רשות המיסים לאיילון שומות מס, בהן סיווגה את ההתקשרות בין הצדדים כהתקשרות למתן שירותי עבודה במסגרת יחסי עובד-מעביר, בניגוד למוסכם בין הצדדים. בשומת המס שהוצאה לשנת 2012 חויבה איילון במס בסכום מינימלי של 3,274,910 שקלים בגין שירותי הניהול של הנתבעים, ובשומות המס לשנים 2013 עד 2015 חויבה איילון במס בסכום מינימלי כולל של 17,631,225 שקלים בגין שירותי הניהול של הנתבעים. איילון ערערה על השומות והערעורים מצויים בתחילת בירורם.

איילון טוענת כי היא הודיעה לנתבעים על הליכי המס, והציעה להם להצטרף להליכים. לדברי איילון, ההצעה נדחתה על ידי הנתבעים והם מתנערים מהתחייבות השיפוי שלהם.

לדברי איילון בכתב התביעה, בשנת 2020 הושג הסכם בין הנתבעים לרשות המיסים, שבמסגרתו החזירה רשות המיסים לנתבעים מע"מ שאיילון שילמה להם עבור שירותי הניהול לשנים 2013 עד 2015, זאת בעקבות סיווג ההתקשרות בין עובד למעביד שעליה לא חל מע"מ. איילון דרשה מהנתבעים את השבת המע"מ שהיא שילמה להם והנתבעים דחו את הדרישה – טוענת איילון.

איילון מבקשת בתביעה הצהרה על חובת הנתבעים לשפות אותה על כל סכום שהיא תשלם לרשות המיסים ו/או למוסד לביטוח לאומי בקשר עם שירותי הניהול שאיילון קיבלה מהם, כתוצאה משומות המס של רשות המיסים לשנים 2012 עד 2015, ואל הוצאות איילון הכרוכות בהתדיינות.

כסעד חלופי לתשלום בגין רכיב מס השכר שאיילון תשלום, כלל שתשלם, עקב סיווג שירותי הניהול שקיבלה מהנתבעים כהתקשרות בין עובד למעביד, מבוקש צו עשה שיחייב את הנתבעים להשיב לאיילון את מס הערך המוסף שגבו ממנה עבור שירותי הניהול.

מאמיל וינשל נמסר בתגוה לפניית עדיף: "דבר הגשת התביעה נגדי נודע לי רק לפני שעות ספורות, לכשהתבקשה תגובתי מהעיתון. אלמד את הטענות יחד עם יועציי המשפטיים ואגיב בין כתלי בית המשפט, המקום הראוי לבירור הנושא. מעיון ראשוני בתביעה, נראה כי מדובר על תביעה קנטרנית של איילון, שהינה בניגוד מוחלט להסכם סיום ההתקשרות שנחתם בנינו".

מאיילון נמסר לעדיף: "עמדת החברה מפורטת בכתב התביעה".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית