שם משתמש
סיסמא
גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות | צילום: רמי זרנגר
חברות קשורות
פסגות בית השקעות
 
לוח אירועים
פסגות ידרוש מהחברות בהן הוא משקיע להגדיל את שיעור הנשים בדירקטוריונים, ולהגיע לייצוג מגדרי שווה תוך 3 שנים
גת מגידו: לגיוון מגדרי בדירקטוריון יש השפעה חיובית מוכחת על ביצועי החברות. אנו גאים להוביל את השוק בישראל בתיקון העיוות ולעודד מינוי נשים בדירקטוריונים. אנו מצפים מכל המוסדיים להצטרף למהפכה
פסגות בית השקעות הודיע כי החל מחודש זה, מדיניות ההצבעה באספות כלליות שלו תשתנה, ויתווסף קריטריון נוסף בבחינת הדירקטוריון בחברות בהן הוא משקיע: שיעור מינימלי של נשים בהרכב הדירקטוריון. הקריטריון יהיה מדורג וייפרס על פני שלוש שנים במטרה להגיע לשוויון מגדרי בתום שלוש שנים של התארגנות והתאמות בחברות.
 
על פי המדיניות החדשה, אשר אושרה בוועדות ההשקעה של החברות בבית ההשקעות פסגות, בעת בחינת הרכב דירקטוריון בשנת 2021 – יתנגד פסגות באופן גורף לכל מינוי דירקטור, בדירקטוריון שיש בו פחות מ-20% נשים. בשנת 2022 שיעור זה יגדל לדרישת סף של לפחות 30%. בתום שלוש שנים מהודעה זו, השאיפה כי הייצוג הנשי בדירקטוריונים יהיה שוויוני.

בפסגות מציינים, כי לפי הנתונים הפומביים שהוצגו בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, שיעור החברות הציבוריות במדד תל אביב 125 בהן יש פחות מ-20% נשים עומד על 48% - נתון מדאיג, המצביע על כך כי נדרש שינוי משמעותי בייצוג המגדרי ברוב החברות במדד.

"בכוונת פסגות להוביל את המדיניות החדשה בהדרגתיות ובצורה אחראית, באופן שלא יפגע בביצועיהן וברווחיותן של החברות, לאור השינויים הנדרשים בהרכב הדירקטוריון. הידע שנצבר בדירקטוריון בכל חברה ציבורית הוא קריטי עבור בעלי המניות ויש לבצע את החלפת חבריו באחריות. פסגות יוביל את שינוי המדיניות, תוך קיום דיאלוג עם החברות ויצירת מחויבות ארוכת טווח מצדן", מסבירים בפסגות. 

בנוסף, מציינים בפסגות, כבר בשנת 2021, בחברות אשר הרכב הדירקטוריון יהיה בעל ייצוג נשי בשיעור של 40% ומעלה יינתן לכך משקל חיובי בעת בחינת אישור והצבעות על התגמול בחברה. זאת במטרה לתמרץ חברות להגיע לשיעור גבוה יותר של נשים בדירקטוריון.

ועדות ההשקעה בבית ההשקעות הדגישו, כי יבחנו לגופם מקרים מיוחדים, בהם לא יהיה ניתן בטווח הקצר ליישם מדיניות זו, ויימצא כי ישנה חשיבות להמשך כהונתם של דירקטורים קיימים. במקרים אלה, ימשיך פסגות בדיאלוג עם החברות, ויאשר הרכב דירקטוריון ככל שהחברה תביע נכונות והתחייבות בכתב לפעול להגדלת הייצוג הנשי בדירקטוריון בשנים הקרובות.

גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות, אמרה: "כגוף השקעות מוביל ומשפיע בשוק הישראלי, פסגות יחל להוביל שינוי הכרחי בשוק ההון, על מנת להגדיל את שיעור הנשים בהרכבי דירקטוריון בחברות ציבוריות – מתוך הכרה מבוססת מחקרים שלגיוון בדירקטוריון השפעה חיובית על הממשל התאגידי, על ציון ה-ESG ובחלק מהמחקרים על ביצועיה הפיננסיים של החברה ובשל החשיבות לשוויון מגדרי בנקודות השפעה במשק הישראלי. זהו צעד שבא לתקן עיוות ארוך שנים, ואנו גאים להיות מנהל נכסי הציבור הראשון אשר מיישם מדיניות זו. אנו מאמינים כי תוך שנים ספורות, ייחשב צעד זה כבנצ'מרק של דירקטוריונים בשוק ההון. אנו קוראים לחברות וגופי השקעה להצטרף ולהתגייס להעלאת שיעור הנשים בדירקטוריונים".

מפסגות נמסר, כי מהלך זה הוא חלק ממדיניותו הכוללת של בית ההשקעות, לשילוב עקרונות ה-ESG (השקעות אחראיות בתחומי הסביבה, החברה והממשל התאגידי) במסגרת מדיניות ההשקעות שלו. לפני כשנה וחצי הודיע פסגות על אמנה חדשה, במסגרתה מתחייב בית ההשקעות להגדיל את ההשקעות האחראיות שלו ולשלב נושאי ESG במדיניות ההשקעות שלו ובאנליזות שלו. "כחלק ממדיניות זו, הצטרף פסגות ליוזמה הבינלאומית של ארגון PRI, לצד גופי השקעות בינלאומיים מובילים. זאת, מתוך הבנה שהשקעות אחראיות מניבות לאורך זמן תשואות טובות יותר. המדיניות החדשה בנוגע לשיעור הנשים בדירקטוריונים היא צעד נוסף ביישום האמנה", נמסר מפסגות.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית