שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
רשות שוק ההון חסמה את הגישה מחו"ל להר הביטוח ולהר הכסף
מהפיקוח נמסר לעדיף כי "מתוך שיקולים של ניהול סיכונים ובאופן זמני, הוגבלה הגישה לשירותי הרשות מחו"ל" | גם רשות המסים הגבילה פעילות מולה של ישראלים השוהים בחו"ל, אך הסבירה כי לא מדובר בחסימה גורפת
גולשים שינסו להיכנס להר הביטוח ולהר הכסף מחו"ל לא יוכלו לעשות זאת לפי שעה. זאת לאחר שרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חסמה את הגישה לשתי הפלטפורמות שתחת אחריותה. מרשות שוק ההון נמסר היום (א') לעדיף כי "מתוך שיקולים של ניהול סיכונים ובאופן זמני, הוגבלה הגישה לשירותי הרשות מחו"ל".
 
חשוב לציין כי נכון ליום לא ידוע על מתקפת סייבר על אתרים אלו או על איום קונקרטי עליהם, ומדובר בהליך ניהול סיכונים פנימי שמבצעת רשות שוק ההון כחלק מאיומי הסייבר ההולכים וגוברים בעולם כולו. גולשים אשר ינסו להיכנס להר הביטוח ולהר הכסף מתוך גבולות מדינת ישראל, יכולים להמשיך לעשות זאת כרגיל.

על פי הדיווח באתר כלכליסט, גם רשות המסים הגבילה את הגישה אליה מחו"ל. בדיווח הוסבר כי גורמי ביטחון הנחו את רשות המסים להגביר את הביקורת מחד ומאידך לצמצם את הפעילות של ישראלים מולה ממדינות זרות, מחשש לסיכוני סייבר. עוד דווח כי בתקופה האחרונה התרבו מקרי החסימה שביצעה רשות המסים אל מול ישראלים השוהים בחו"ל אך למרות שהותם מחוץ לגבולות המדינה עדיין מחויבים לשלם מסים בישראל. 

מרשות המסים נמסר לכלכליסט: "משיקולי אבטחה ובתיאום עם הגורמים המנחים, הרשות מקיימת בקרות הדוקות יותר על התחברות מחו"ל, תוך הפעלת שיקולים שונים וניהול סיכונים. אין מדובר בחסימה גורפת של התחברות מחו"ל, וכל פנייה המתקבלת בעניין נבחנת לגופה". 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית