שם משתמש
סיסמא
אסף בנאי | צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
אסף בנאי: שוק ההשקעות האלטרנטיביות הולך להתפוצץ
מייסד ומנכ"ל משותף של פרופיט שירותים פיננסים, צופה שאחרי שהתחום יוסדר מבחינה רגולטורית יגיע המפץ | לסוכנים אמר: יש לכם הזדמנות להיות שחקנים מרכזיים


אסף בנאי, מייסד ומנכ"ל משותף של פרופיט שירותים פיננסים, דיבר בוועידת עדיף ה-20 על מה שהוא הגדיר "ההזדמנות הבאה של סוכני הביטוח, עולם ההשקעות האלטרנטיביות".

בנאי חזר לשנת 2001, לימים הראשונים שבהם התחיל לשווק קופות גמל וקרנות השתלמות. "זה היה עולם אחר, שנשלט על ידי הבנקים באופן מוחלט. עולם שניוד קופות הגמל היה קורה פעם בחודש, שהייתה ריבית קופה, שכל פעם שרצית לנייד זה היה מלווה עם שיחת שימור של מנהל סניף. עולם אחר לחלוטין, כאשר רק התחלתי".

"החלום שלי היה להגיע לתיק של מאה מיליון שקלים, חשבתי שזו פסגת השאיפות וגם זה היה נראה חלום מופרע. באותה תקופה בקושי זזו בין כל הגופים המנהלים חמישה מיליארד שקלים. היום בפרופיט אנחנו מניידים, השנה, קרוב לשישה מיליארד שקלים. אתם מבינים את השינוי הדרמטי? מה קרה בין החלום הזה שהתחלתי לעבוד בעולם הגמל וההשתלמות לאותה קפיצה של שישה מיליארד שקלים בשנה?", הציף בנאי את השאלה.

על כך ענה: "מה שקרה זו רפורמת בכר. ב-2005 היא פרצה לחיינו, רק שנתיים אחרי הרפורמה שהסדירה את אופן הפעולה בשוק שהותקנו תקנות הניוד והוסדר נושא ההפצה, מצאנו את עצמנו מניידים 65 מיליארד שקלים. למה ההקדמה הזאת חשובה? כי אני מאמין ואנחנו בפרופיט מאמינים שהרפורמה הבאה שתוביל את מנוע ההפצה של סוכני הביטוח זו הרפורמה בהשקעות אלטרנטיביות והיא יותר קרובה ממה שאתם חושבים".

בנאי הסביר: "ממש כמו שאז בניודים זה הלך וגדל בקטן, כאשר הרגולטור הבין שמתפתח שוק והוא נדרש להסדיר אותו, כך קורה גם היום. כולכם רואים את הצמיחה הגדולה בארץ ובעולם, שומעים על גופים וקרנות חדשים, ורואים את סוכני הביטוח נכנסים לתעשייה. אני מבטיח שהרגולטור לא יישאר אדיש לזה, מישהו ייקח את הנושא הזה ויסדיר את הנושא. מניסיון של רפורמת בכר, ברגע שהנושא יוסדר, אנחנו נגיע לאותו מפץ, לאותה קפיצה מטורפת של מגרש משחקים ענק והפעם אל תפספסו. אני פוגש בכל יום סוכני ביטוח שאומרים אם רק הייתי קופץ אז על ההזדמנות. כל כך הרבה סוכנים נשארו מחוץ לחקיקה המטורפת הזאת, הפעם אל תפספסו".

מנכ"ל פרופיט הסביר מה צריך לעשות. "תתחילו ללמוד, לייצר את השפה, תייצרו מעמד מומחה בתחום מול הלקוחות שלכם, תפגשו את הלקוחות, תהיו הפרסונה שהלקוחות פונים אליהם כדי להתייעץ. הלקוחות מבקשים לגוון את תיק ההשקעות".

בקשר לחברה שבראשה הוא עומד, אמר בנאי: "אצלנו בפרופיט ההתרגשות כמו שב-2006 הקמנו אותה בעקבות הרפורמה. גם עכשיו הקמנו חברה נוספת שנקראת מגדלור, בית להשקעות אלטרנטיביות. גייסנו צוות מדהים של מיטב המומחים, החלנו על עצמנו כללי רגולציה. כבר היום אנחנו מגלים באמצעות סוכנים מספרים מדהימים לעולם הזה, אבל זו רק ההתחלה. נשבע לכם, השוק הולך להתפוצץ ולכם יש הזדמנות להיות חלק ממנו, להיות שחקנים מרכזיים. אני מזמין אתכם לא לפספס את ההזדמנות, לקפוץ על העגלה ומאחל לכולכם הצלחה גדולה".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית