שם משתמש
סיסמא
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה | צילום: יח"צ
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
הלמן אלדובי בית השקעות
פסגות בית השקעות
אלטשולר שחם בית השקעות
 
לוח אירועים
אלטשולר שחם גמל ופנסיה במו"מ עם קרן אייפקס לרכישת פסגות בית השקעות
אלטשולר שחם מדווחת כי תהליך בדיקת הרכישה נמצא בשלב מוקדם | שווי העסקה מוערך בין מיליארד ל-1.5 מיליארד שקלים | בחודש שעבר ויתרה אלטשולר שחם על רכישת הלמן-אלדובי שנרכש לבסוף על ידי הפניקס
אלטשולר שחם גמל ופנסיה בוחנת מול קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות בית השקעות, את רכישת פסגות. כך דיווחה היום (ב') אחר הצהריים חברת הגמל והפנסיה לבורסה.  את הפעילות של קרן אייפקס בישראל מנהלת זהבית כהן. שווי העסקה מוערך בין מיליארד שקלים ל-1.5 מיליארד שקלים.
 
אלטשולר שחם גמל ופנסיה פרשה מהמשא ומתן לרכישת הלמן-אלדובי
2/12/2020
חברת הגמל נימקה את ההחלטה בכך שלהערכתה, המחיר המוצע על ידי הפניקס, בסך 275 מיליון שקלים, אינו משקף את שוויה של הלמן-אלדובי
"בהמשך לפרסומים בתקשורת אודות משא ומתן המתנהל לרכישת פסגות בית השקעות, מתכבדת החברה להודיע כי כחלק מפעילותה לאיתור ובחינת הזדמנויות עסקיות, בוחנת החברה מעת לעת את האפשרות לרכוש חברות בתחום פעילותה. בגדר זאת, בוחנת החברה מול בעלת השליטה בפסגות, את אפשרות רכישת פסגות. מובהר כי תהליך בדיקת רכישת פסגות נמצא בשלב מוקדם והחברה תשוב ותדווח בנושא ככל שיידרש על פי דין", נאמר בדיווח לבורסה.

לבית ההשקעות פסגות חוב שנאמד במאות מיליוני שקלים. לא ידוע את במסגרת רכישה על ידי גורם כלשהו הוא זה שייקח על עצמו את החוב או שהחוב יישאר בידי אייפקס.

מאייפקס נמסר בתגובה לפניית עדיף: ״אין בזה שום חדש. אנחנו מדברים עם גופים שונים לאורך השנה האחרונה. כאשר יהיה משהו קונקרטי לדווח בנושא - נעשה זאת״.

פסגות אינו בית ההשקעות הראשון אותו מבקשת לרכוש אלטשולר שחם גמל ופנסיה. בחודש שעבר הודיעה חברת הגמל והפנסיה על פרישתה מהמשא ומתן לרכישת בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בנימוק של התארכות המשא ומתן והמידע אודות מגעים שמקיים הלמן-אלדובי עם מציע נוסף תמורת 275 מיליון שקלים. המציע הנוסף הייתה הפניקס שב-8 בדצמבר 2020 אישר הדירקטוריון שלה את מיזוג הלמן-אלדובי לתוכה בתמורה לסכום האמור.

בחודש יולי 2020 דווח בתקשורת כי מחלוקת על 50 מיליון דולר הובילה לפיצוץ המשא ומתן למכירת בית ההשקעות פסגות לקבוצת משקיעים בהובלת רון ויסברג וקרן אמטרסט. על פי הדיווח, באמטרסט תמחרו את פסגות לפי שווי פעילות של 350 מיליון דולר, בעוד קרן אייפקס מעריכה את שווי הפעילות ב-400 מיליון דולר. המשא מתן בין הצדדים החל בחודש יוני.

.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית