שם משתמש
סיסמא
מימין: אודי אלוני, קרן דנציגר, אלון כץ ואודי אביטל | צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
קרן דנציגר: מוצר ניהול התיקים הוכיח שהוא הכי אטרקטיבי במדף בתקופת המשבר
המשנה למנכ"ל הראל פיננסים אמרה כי שיתוף הפעולה של המנהלים, העובדים והסוכנים מנע מהציבור לגעת בתיק | אודי אביטל הציג את הקרן שהקים וייעץ: תבדקו את מסלול הכסף הלוך וחזור ואת השקיפות של בחירת הנכסים
 
בחודש מרץ חווינו כולנו טלטלה בלתי רגילה של נפילות במדדי המניות והאג"ח הגדולים. אולם מאז החלה דהירה בלתי רגילה והשנה הסתיימה עם תשואות פנומנליות במדדי המניות בארה"ב, כאשר גם בישראל נרשמה התאוששות מאוד מרשימה.

קרן דנציגר, מנכ"לית חברת ניהול התיקים ומשנה למנכ"ל בהראל פיננסים, איך עברו עלייך החודשים הכי קשים במשבר הקורונה?

דנציגר: "הרבה שעות במשרד ועם לקוחות. אם יש לי שתי מסקנות עיקריות זה קודם כל שמוצר ניהול תיקים הוכיח שהוא הכי אטרקטיבי במדף המוצרים הפיננסיים. בזכות הגילויים הייחודים של המוצר הזה והיכולת להתאים לכל לקוח חליפה מדויקת, את ההתאמה לסיכון ותמהיל ההשקעות שהוא רוצה, חזר המוצר להיות חזק במגרש בעיקר בזכות השנה הזו. דבר נוסף, אנחנו תופסים את עצמנו בהיבטים מאוד טכנולוגיים אבל בתקופה של חוסר ודאות אנחנו רוצים את הקשר האישי, את האדם שיסביר לנו דברים שפחות מובנים לנו. הקמנו חמ"ל, הארכנו את שעות העבודה, עבדנו בימי שישי, המטרה המרכזית שלנו הייתה לדבר עם כל הלקוחות. כל המנהלים נרתמו, רתמנו עובדים בעלי רישיון שיכולים לדבר עם לקוחות, הגענו לכל הלקוחות שלנו, הרבה שיתוף פעולה עם הסוכנים".

הייתה היענות?

דנציגר: "מאוד גבוהה. מרבית הלקוחות לא נגעו בתיק וזה פעל לטובתם". 

אודי אביטל, מנכ"ל איכות, יושב ראש ועדת הפיננסים של לשכת סוכני הביטוח. איך התקופה הזו עברה עליך?

אביטל: "אני רוצה להמשיך את קרן ולחזק את הנושא. שוק ההון הוכיח בגרות פנומנלית בתקופה הזו של הקורונה. אני מתכוון לבתי ההשקעות, שוק ההון הוא מקור הכסף, הם קובעים את המדיניות של הכסף וזה הוכח בקורונה. זה משמח אותי מאוד, זה אומר שלנו יש מקום חזק במגרש". 

המדינה הכניסה הרבה מאוד כסף לשווקים. 

אביטל: "בנק ישראל לא קונה דולרים, הוא לא מציל את השוק. שוק ההון עושה את העבודה שלו כמו שצריך, שוק ההון חזק. איך אומרים בענף שלנו? יש מישהו שבוכה תמיד יש מי שצוחק. אנחנו ניצלנו את תקופת הקורונה בנושא האלטרנטיבי, בנושא הנדל"ן, אנחנו חברת SMI זו חברה שעוסקת במגורי סטודנטים ומלונאות, אנחנו קונים נכסים יש לנו ארבע קרנות מסתובבות, מצאנו שם הרבה הזדמנויות בתקופה הזו ואנחנו מנצלים את המצב. היתרון היחסי שלנו בשוק הוא המעמד שלי באירופה אני יושב בדירקטוריון של המתכננים הפיננסים האירופאים כך שיש לי גישה לבנקים, לבתי המשפט. אנחנו קונים בזול ועושים רווח". 

אבל איך היה לך בתקופה של הנפילות?

אביטל: "הדבר הכי נפלא שקרה. הישראלים התגברו, החברות היותר ותיקות עשו עבודה שהקרינה על הסוכנים. מה שנשאר לנו כסוכנים זה להרגיע, החברות השקיעו, נתנו שירות יותר טוב בזמן הקורונה מאשר בדרך כלל". 

אלון כץ, מנכ"ל BTB איך עברה עליך התקופה הזאת, בעיקר כשאנשים חוששים?

כץ: "אם מסתכלים על המשבר מההווה, אז יצא מאוד טוב. הוכחנו ש-BTB שזו פלטפורמה שמאפשרת לציבור להשקיע ולתת השקעות לעסקים שהם בעין הסערה בתקופה הנוכחית. לאחר שבע שנות פעילות של החברה תמיד שאלו אותנו איך תתמודדו עם משבר, והייתה לנו הזדמנות להוכיח את עצמנו. היום אנחנו רואים שהצלחנו לייצר תשואה חיובית של כ-0.5% בחודש כל חודש. זה נכון שהשוק הוא הרבה יותר בוגר לאחר המשבר של 2008, יש עם מי לדבר, הלקוחות הם יותר סבלניים. בסופו של דבר הירידות היו בשוק ההון, אך כשיש לך מוצר שמציג תשואה חיובית קבועה בכל חודש, לינארית, זה מנצח". 

הצלחת להרגיע את הלקוחות שיותר חוששים?

כץ: "הייתה בקשה גבוהה מהרגיל של משיכה. יש מערכת שמוכרת את כל הרכיבים של התיק למשקיעים ללא עמלה או קנס וזה יתרון גדול, כך שעמדנו בהצלחה בבקשות. יחד עם זאת, הצלחנו לשכנע את רוב הבקשות של הציבור שישאירו את הכסף. הם הקשיבו לנו כי הם ראו שהתשואה ממשיכה להיות חיובית וקבועה. הלווים מצליחים להחזיר, זה משום שהלווים של BTB הם לא הלווים שמיוצגים על ידי העסקים שרואים בתקשורת, מדובר בעסקים שעברו את הבדיקה שלנו שהיא מאוד מחמירה ובודקת שיש להם יכולות החזר, עם ערבים טובים, מה שאומר שככל שמשקיע כיום בממוצע מפוזר על 1,000 השקעות שונות לכל לווה יש ערב אחד או שניים וזה גורם לכך שכל מלווה יחזיר את ההלוואה. הצלחנו להציג אפילו ירידה באחוז ברירת המחדל שהיה לנו לפני הקורונה. בסיכום הכללי אנחנו גדלנו בנכסים". 

אז בסוף הצלחתם לגייס יותר כסף מלפדות.

כץ: "בהחלט, היום אנחנו בקצב שיא, אנחנו מסיימים שנת שיא בגיוסים שלנו". 

קרן, הכלכלה לא נראית דומה לשוק ההון, אנחנו שומעים בכלכלה שיש הרבה מאוד קשיים, עובדים שעדיין בחל"ת או פוטרו. איך אתם רואים את הכלכלה משתפרת לשנה הבאה ואיך אתם רואים את הכלכלה ב-2021? החיסון בטח עוזר לכם להיות אופטימיים.

דנציגר: "אנחנו מאוד אופטימיים. אנחנו חושבים שהכלכלה תטפס למעלה אחרי הצניחה עם הנגיף האלים. תהיה שונות בין האזורים, ככל שמדינה יש לה נגישות לחיסון, נראה נתוני צמיחה טובים. 

זה אומר להשקיע במדינה ששם החיסון הגיע מהר למשל בישראל. 

דנציגר: "אנחנו חושבים שיש עוד הרבה אירועים מהותיים ב-2021, יש לנו את הסכם היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופאי, מלחמות הסחר בין סין לארה"ב". 

נשמע כמו סיפור קטן כרגע יחסית.

דנציגר: "מה שלמדנו בסין שבסוף הדבר שהכי משפיע על הכלכלה זו ההתמודדות עם נגיף הקורונה. יש עוד הרבה מאוד דברים בעולם, בישראל, אולי נלך לבחירות כאן, יש נשיא חדש בארה"ב, אבל חד משמעית הדבר שהכי ישפיע על הכלכלה גם ב-2021 זו ההתמודדות עם הנגיף ואנחנו חושבים שהממשלות והבנקים המרכזיים ימשיכו להתערב בכלכלה לפחות במחצית הראשונה של 2021".

ומה יקרה אחרי שיתנו את החיסון?

דנציגר: "אנחנו חושבים שהריבית תישאר ללא שינוי אבל אם נמשיך במגמות האלה נראה את הריבית מתחילה לטפס ב-2022". 

אודי אביטל, תספר לי קצת על הקרן שלכם. ההזדמנויות שאתה מחפש הן בישראל או באירופה?

אביטל: "גם בישראל, אבל לא בקנה מידה שאנחנו מחפשים. כידוע לכם מיזגתי בתי השקעות. זה לא משנה לי איך קוראים לזה, לכסף יש אותו אורח. על הצפי של התשואה, אסור לי לדבר". 

הקרן היא בעצם השקעה או יזמות?

אביטל: "הקרן בנויה כך: אם הקרן ביוון, יש לי שותף מקומי, תמיד חברה מקומית ותמיד יזם מקומי. אצלי היזם חייב להשקיע כסף אם לא הוא לא שותף איתי. החברה שאני עושה איתה שותפות חייבת להיות לפחות בת 10-15 שנה מינימום במלונאות ובצורה הזאת אני יוצר לעצמי רקורד. כאן נכנסים הקשרים האישיים שלי ובעצם כל מלון שני שאני לוקח מושכר לרשת גדולה לתקופה ארוכה". 

מה מינימום ההשקעה שצריך?

אביטל: "50,000 יורו, כי הקרנות שלי הן קטנות ומפוזרות והן חברות בע"מ, כך שאני יכול לפתוח עוד במהירות. אתם על עסקים גדולים, אנחנו על עסקים קטנים, ביחד זו השתלבות ואני אוהב את זה. להראל יש קרן של עד 15 מיליון השקעות שמשקיעים בעסקים קטנים. אני אוהב את זה שיש תחרויות גם עם הגדולים, הקורונה יצרה לי הזדמנויות, קניתי בזיל הזול, השכרתי לתקופות ארוכות". 

אלון, זכיתם לאחרונה בפרס, תספר לי עליו. 

כץ: "עברנו חודש עם שרשרת פרסים. ראשית זכינו במכרז של משרד הכלכלה ולראשונה פלטפורמת P2P אמורה לקבל בשנה הבאה כסף מהמדינה בהתאם לעמידה ביעדים שקבענו יחד. בנוסף, זכינו במקום ראשון בסקר לשכת סוכני הביטוח על השירות בחמש קטגוריות שונות, והדבר האחרון BTB קיבלה הזדמנות להופיע ולהשתתף בתחרות מאוד יוקרתית שמתרחשת מדי שנה באנגליה, זכינו במקום הראשון מבין בנקים מאוד מוכרים בארה"ב, באירופה ובאסיה על חלק מהטכנולוגיה - מערכת לפיזור סיכונים. יש לנו מערכת שסורקת מדי לילה את כל תיקי ההשקעות של המשקיעים ומפזרת אותם מחדש כדי שיהיה את הפיזור הטוב ביותר. 

קרן, לסיום, מה הבשורה שאתם יכולים לתת למשקיעים ל-2021?

דנציגר: "הבשורה זו מחלקת לקוחות כשירים שהקמנו. לקוח כשיר כהגדרתו זה 12 מיליון שקלים זמינים או 30 פעולות בחודש שעבר, או שהוא פעיל בשוק ההון או שיש לו הון עצמי. אנחנו רוצים לתת את הפתרונות המסורתיים לצד האלטרנטיביים והראל הוציאו שתי קרנות אלטרנטיביות ללקוחות, ועוד רגע נצא עם קרן שלישית. 

"כשאני פוגשת לקוח אני רואה את רמת הסיכון שלו, מה השימושים של הכסף ומה הנכסים שיש לו. הרבה לקוחות שואלים למה אין קרן גידור. אז לקחנו בעצם את היתרונות שיש בקרן גידור ופתרנו את החסרונות שיש בה, כלומר הבאנו מוצר עם ניהול השקעות דינאמי. כל מה שאנחנו יכולים לעשות בקרן גידור אבל נזיל כמו בתיק השקעות. היתרון המאוד משמעותי זה היתרון התזרימי, ישנה דחיית מס במקור והלקוח משתמש ברווחים רק כשהוא משתמש בתיק". 

כץ: "דיברתם הרבה על מה יקרה עכשיו, לאחר כל המשבר. יש עדיין נגזרות שלא משתנות ביום אחד אבל אני חושב שהרע מאחורינו והטוב לפנינו. הממשל בארה"ב משתנה וזה הרבה יותר משמעותי ממה שקרה בעבר, זה ישפיע על הכל, כל הרוח עכשיו היא חיובית והיא טובה יותר ויראו את זה בכל עולמות ההשקעה ובכל עולם תוכן".

אודי, משפט לסיום?

אביטל: "כולנו מדברים שקרנות קמות כפטריות. אני רוצה לתת טיפ לצופים, תבדקו את מסלול הכסף הלוך וחזור. הדבר השני שצריך לבדוק היא השקיפות של בחירת הנכסים. כאשר מוציאים תשקיף כחברה גדולה רואים הכל, גם הלקוחות הכשירים שמשקיעים אצלה יודעים לקרוא, הלקוח הפשוט שמשקיע 50,000 אירו. חייבים לבדוק איך בוחרים את הנכס. אנשים צריכים לבדוק איך האנליסט מעיף 20 עסקאות ומשאיר אחת. אני מגן על הלקוחות שלי עם חבורת אנשי מקצוע - יוצאי שב"כ בודקים הכל, השותף המקומי עושה את האנליזה ורק אז אנחנו יוצאים לציבור. אני רוצה לבקש מקרן, תתחילו להטמיע את הנושא של ניהול תיקים גם לסוכנים. הסוכנים מפחדים לדבר על כסף". 

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית