שם משתמש
סיסמא
איציק טאוויל | צילום: מיה כרמי-דרור
חברות קשורות
הראל ביטוח ופיננסים
 
לוח אירועים
קבוצת הראל הקימה מערך סינדיקציה
במסגרתו היא צפויה להוביל במהלך השנה עסקאות אשראי בהיקף כולל של כ-3 מיליארד שקלים | היחידה מאפשרת לחתם עסקאות בסכומים גבוהים ולחלוק את הסיכון עם מלווים אחרים
אגף האשראי בחטיבת ההשקעות בקבוצת הראל הקים לאחרונה מחלקה חדשה אשר תעסוק בסינדיקציה ומימון אשראים מורכבים. את המחלקה מנהל לירן שרעבי (39), אשר עובד כ-12 שנה באגף האשראי של חטיבת ההשקעות בהראל וניהל עד לאחרונה את מחלקת האנליזה באגף.
 
בהראל מציינים כי זו המחלקה הראשונה שהוקמה מבין הגופים המוסדיים, בדומה לבנקים הגדולים. יחידת סינדיקציה מאפשרת לחתם עסקאות בסכומים גבוהים ולחלוק את הסיכון עם מלווים אחרים. 

כיום, הראל מארגנת ומנהלת עבור עצמה ועבור שותפים ארבע הלוואות פעילות, בשיתוף בנקים וגופים מוסדיים בהיקף של כ-2 מיליארד שקלים. בתוך כך הראל מובילה בחודשים האחרונים מספר עסקאות אשראי בסינדיקציה בהיקף של כ-3 מיליארד שקלים, ביניהן:

• ארגון החוב למספר לווים כנגד בית מיקרוסופט בהיקף של כ-830 מיליון שקלים, כאשר חלקה של הראל הינו 50%. היתרה מומנה על ידי עמיתים.

• ארגון חוב בהיקף של כ-850 מיליון שקלים למימון רכישת מניות גב-ים על ידי אהרון פרנקל. חלקה של הראל כ-300 מיליון שקלים באמצעות מימון חברה פרטית שבבעלות פרנקל והיא תקבל כבטוחה את שעבוד המניות הנרכשות. היתרה תועמד על ידי גופים מוסדיים באמצעות מחלקת הסינדיקציה.

• השתתפות בארגון חוב משותף יחד עם תאגיד בנקאי לליווי פרויקט הדולפינריום לשעבר בתל אביב. חלק הראל בליווי הפרויקט כ-900 מיליון שקלים (אשראי וערבויות חוק מכר). הפרויקט יכלול הקמת שני בניינים שיכללו כ-230 דירות מגורים ובית מלון.

• ארגון משותף עם תאגיד בנקאי למימון בהיקף של כ-400 מיליון שקלים של תכנית השקעות של מכון מים וטיהור שפכים שמטרתו שדרוג יכולת הפקת הקולחין לרמה שלישונית והפקת קולחים באיכות להשקיה בלתי מוגבלת. 

איציק טאוויל, מנהל אגף האשראי והנדל"ן בחטיבת ההשקעות בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, ציין: "המחלקה החדשה תגדיל את הפעילות הקיימת של הראל בתחום של ארגון וחיתום הלוואות, במטרה להעמיק את נוכחותה של הראל ויכולותיה בתחום האשראי הלא סחיר בשילוב מלווים נוספים. מימוש יעדי המחלקה יאפשרו לעמיתי הראל להיחשף להלוואות נוספות ולחזק את יתרונות אפיק האשראי הלא סחיר במוצרי חיסכון ארוך הטווח".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית