שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
הודו: ביטוח חיים פשוט וסטנדרטי
מבטחי החיים ההודים חויבו לצרף למוצריהם מוצר ביטוח ריסק סטנדרטי המיועד ליחידים
מבטחי החיים ההודים חויבו לצרף למוצריהם הקיימים בשוק הביטוח מוצר ביטוח ריסק סטנדרטי (standard individual term life) המיועד ליחידים החל מ-1 לינואר 2021 – זאת בהתאם להנחיות הרגולטור במדינה Insurance Regulatory and Development Authority of India.

שם המוצר הוא Saral Jeevan Bima והמבטחים חוייבו על ידי הרגולטור להגישו לביקורת עד ל-1 לדצמבר 2020. מוצר ביטוח זה הוא מוצר ריסק טהור ליחידים שאינו צמוד לשום מוצר ואינו מוצר משתתף ברווחים המספק תשלום אחד מוסכם במידה והמבוטח נפטר במהלך תקופת הפוליסה. שם המבוטח יופיע לפני שם הפוליסה. מלבד ההטבות והמוטבים המצוינים בפוליסה לא יתאפשר להוסיף הטבות, מוטבים, אופציות או אפשרויות אחרות למוצר זה. ההחרגה היחידה בפוליסה תהיה במקרה של התאבדות.

המוצר מיועד ליחידים בגילאים שבין 18-65 מבלי הגבלות למין, מקום מגורים, נסיעות, מקצוע או כישורים השכלתיים. תקופת הפוליסה תנוע בין 5 עד 40 שנה.

בשוק ביטוח החיים קיימים כעת מוצרי ביטוח רבים עם תקופות ותנאים משתנים. קיימים לקוחות שאין להם את היכולות להשוות ולבחון את המוצרים השונים ולכן הם מתקשים לבחור ולאתר את המוצר המתאים להם. כמו כן, עשוי להיות מצב שלקוחות לא מצליחים לאתר מוצר או שהוא לא קיים בהתאם לסכום הכסף שהם ייעדו לכך.

הכוונה, כאמור של הרגולטור ההודי, שיהיה קיים מוצר ביטוח אחיד שיוצע על ידי כל מבטחי החיים ושיענה על הצרכים של צרכן ממוצע. לכן היה צורך במוצר ריסק סטנדרטי ליחידים בעל מאפיינים ותנאים פשוטים. כך יוכלו הלקוחות לבצע בחירה נכונה של המוצר הרצוי וכך גם יגבר האמון בין המבטחים והלקוחות, תפחת המכירה הבלתי מתאימה של מוצרים ובמקביל יפחתו הסכסוכים האפשריים בעת התביעות.

כזכור בשנת 2017 הגיע ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי לביקור בישראל. מאז קיימת התחממות ביחסי ישראל הודו ובמסחר בין שתי המדינות.

מקור: Best's Review/January 2021/Vol.122/Issue 1.

טבלה של 20 חברות הביטוח המובילות בהודו.


 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית