שם משתמש
סיסמא
זהבית כהן
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
פסגות בית השקעות
אלטשולר שחם בית השקעות
 
לוח אירועים
ועד עובדי פסגות להנהלת בית ההשקעות: אם המכירה תצא לפועל – נפעיל את סכסוך העבודה
ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה במרץ 2020 אך טרם מימש אותו | מכתב נשלח גם לאלטשולר שחם עם דרישות למקרה שהעסקה תתבצע | העובדים לפיקוח ולרשות התחרות: "מיזוג עלול לייצר גוף בעל כוח לא פרופורציונלי"
הנהלת בית ההשקעות פסגות תיפגש ביום שלישי הבא, 26 בינואר, עם ועד העובדים נוכח החשש של העובדים לקראת רכישה אפשרית של פסגות על ידי אלטשולר שחם. במכתב ששלח הוועד להנהלה, הוא מציין כי "עד שלא ימוצה המשא ומתן ולא יוסדרו בהסכמה ובהסכם קיבוצי חתום כלל ההיבטים הנוגעים לרכישה אפשרית של בית ההשקעות או מיזוגו, לרבות שמירה על הביטחון התעסוקתי של העובדים ותשלום מענק מכירה, על פסגות להימנע מחתימה על כל הסכם מול אלטשולר שחם".

 
"אם למרות האמור ייחתם הסכם כזה (מול אלטשולר שחם או מול כל צד שלישי אחר), תפעל נציגות העובדים מכוח סכסוך העבודה שהוכרז בחברה בחודש מרץ 2020", הזהירו בוועד העובדים בראשות שלומי לוגסי.

מפסגות נמסר: "כל שיח עם הוועד בנוגע לעסקה, במידה ותהיה, יתנהל ישירות מול הנציגות ולא דרך התקשורת. נקבעה פגישה לשבוע הבא בין ההנהלה והנציגות ושם תתקיים ההדברות".

בוועד העובדים לא הסתפקו בפנייה להנהלת בית ההשקעות, ושלחו מכתב גם להנהלת אלטשולר שחם. "בנסיבות אלה מצאנו לנכון לפנות אליכם ושוב להבהיר – נוכח התקדמות המשא ומתן, כי בכל עסקה שתהיה, אם תהיה, עליכם – כרוכשים לוודא כי יינתן מענה לכל ההשלכות הצפויות מהעסקה על עובדי פסגות, לרבות ובעיקר שמירה על ביטחונם התעסוקתי והמשך העסקתם של כל העובדים הקיימים בפסגות כיום", נכתב.

בוועד העובדים הציבו מספר דרישות במקרה של רכישה: "ייחתם הסכם קיבוצי שיסדיר את כל היבטי עסקת הרכישה שאלטשולר שחם תהא צד לו; עובדי החברה, או האגפים שפעילותם תימכר, לא יפוטרו; יישמרו הוותק וכל הזכויות של העובדים שיעברו לאלטשולר שחם; תינצן תקופת הסתגלות לעובדים אשר יעברו לעבוד באלטשולר שחם, במהלכה לא ניתן יהיה לפטרם; במקרה הצורך תיבנה תכנית פרישה הכוללת תנאים מיטבים לעובדים שיוסכם כי העסקתם תסתיים; וכן סעיפים נוספים". 

ועד עובדי פסגות פנה גם לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, במטרה למנוע את מכירת בית ההשקעות. "מצאנו לנכון לפנות אליך ולהבהיר את עמדת נציגות העובדים, שלפיה ככל שתוגש בקשה לאישור המיזוג לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון – ככל שלא הוגשה בקשה מעין זו עד עתה, יהיה זה נכון וראוי לדחות את הבקשה ולא לאפשר את המיזוג", הם כתבו.

במכתב מציינים עורכי הדין כפיר זאב וליהי בכר בשם ועד עובדי פסגות כי לטעמה של נציגות העובדים שמירה על עצמאותה של פסגות חשובה לתפקוד בריא של שוק ההון, הביטוח והחיסכון במדינת ישראל. "לעומת זאת מיזוג עלול לייצר גוף בעל כוח לא פרופורציונלי בשוק ההון – בתחום הגמל במיוחד, באופן שעלול לפגוע במשקיעים ובחוסכים. נציין ונדגיש עוד, כי בניגוד למחשבה שמהלך כזה יהיה טוב למשקיעים ולחוסכים, נראה כי דווקא שמירה על כמות שחקנים רבה יותר בשוק, תהיה בריאה יותר ותמנע ניצול כוח של בית ההשקעות אל מול המשקיעים והחוסכים", נכתב לברקת. 

"מאחר שתהליך מיזוג אפשרי של בתי ההשקעות ושל פעילותם מחייב שימוע ציבורי שיאפשר לכל המעוניין לבוא ולהביע עמדתו, נמסרת כבר עתה הודעה מטען נציגות העובדים, כי ככל שבכוונת רשות שוק ההון לדון בבקשה לאישור כאמור, מבקשת נציגות העובדים להופיע בפניך ולמסור עמדתה בטרם תתקבל ההחלטה. 

מכתב ברוח דומה נשלח גם לראש רשות התחרות, מיכל הלפרין. "מהלך מעין זה יביא כמובן לפגיעה קשה בתחרות בשל העלמת מתחרה ונוכח היקך הנכסים שינוהלו על ידי אלטשולר שחם. עובדות ועובדי בית ההשקעות פסגות הם היחידים שיכולים להעיד ממקור ראשון על החשיבות שבשמירה על פסגות כבית השקעות עצמאי ועל היתרונות של התחרות בין בתי ההשקעות השונים הפועלים בישראל כיום", כתב ועד העובדים להלפרין. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית