שם משתמש
סיסמא
צילום: depositphotos.com
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
משרד האוצר מאריך את תקנות הריסק הזמני עד לסוף חודש יוני
לאור הימשכות משבר הקורונה יוכלו עובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו להמשיך את הכיסוי הביטוחי הזמני עד ל-30 ביוני | הוראת השעה הקודמת פגה ב-31 בדצמבר, אך המבוטחים לא ייפגעו בגין 3 השבועות שחלפו מאז
לאור הימשכותו של משבר הקורונה, במסגרתו עובדים רבים במשק ממשיכים לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת), או שהעסקתם צומצמה או אף הופסקה, מאריך משרד האוצר את תוקפן של התקנות המאפשרות לאותם עובדים ליהנות מריסק זמני עד ל-30 ביוני 2021.

בהוראת שעה שפורסמה היום (ד'), מבקש שר האוצר ישראל כץ להאריך את התקנות על אף שתוקפן פג וזאת על מנת שלא לפגוע בעובדים שיצאו לחופשה ללא תשלום, או מצומצמת או מסיימת העסקתם, בתקופה שממועד פקיעת תוקפה של הוראת השעה ועד לכניסת הוראת השעה הנוכחית לתוקף.

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה עובדים רבים במשק יצאו לחופשה ללא תשלום, או צומצמה או הסתיימה העסקתם. בעקבות זאת, ההפקדות בגין עובדים אלו הופסקו או צומצמו, כך שהכיסוי הביטוחי לסיכוני מוות, הכיסוי הביטוחי לסיכוני נכות וכיסוי ביטוחי לשחרור מתשלום מיתרתם הצבורה של אותם עובדים עשויים להיפגע כתוצאה מכך.

בנוסף, הפחתת או הפסקת הרצף הביטוחי של אותם עובדים כתוצאה מהפחתת או הפסקת ההפקדות עשוי לפגוע ביכולתם של אותם עובדים לרכוש כיסויים ביטוחיים כאמור בעתיד, זאת במקרה שבו מצבם הרפואי של אותם עובדים ישתנה לרעה ביחס למועד הצטרפותם לאותם כיסויים ביטוחיים והם יידרשו לעבור חיתום.

נוכח מצב ייחודי זה במשק, ולצורך מתן מענה לבעיה זו הותקנו לפני מספר חודשים תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (כיסויים ביטוחיים בקופות גמל) (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה), תש"ף-2020 לזמן מוגבל. אלו פגו ב-31 בדצמבר 2020, והיום כאמור נודע על הארכתן בחצי שנה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית