שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
ענבל חברה לביטוח בעמ
 
לוח אירועים
הוספת חיסון הקורונה לחוק ביטוח נפגעי חיסון - ענבל: לא תיגבה פרמיה ותשלום התביעות יבוצע מתוך תקציב משרד הבריאות, בהתאם לעלויות בפועל
הדיון בהוספת חיסון הקורונה לחוק יתקיים בשבוע הבא בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת תדון בשבוע הבא (25 בינואר) בהוספת חיסון הקורונה לחוק ביטוח נפגעי חיסון. הוועדה תתכנס על פי בקשתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין.

על פי ההצעה, חיסון הקורונה ייכלל בחוק לגבי מי שיתחסן בו בין ה-20 בדצמבר 2020 עד ל-21 בדצמבר 2022, על מנת להעניק במידת הצורך פיצויים למי שוועדת המומחים תמצא קשר סיבתי בין הנזק הנטען למתן החיסון האמור.

מוצע לקבוע כי ההכללה של החיסון בחוק היא למשך שנתיים מיום תחילת מבצע החיסונים שכן הצפי הוא שבפרק זמן זה כל האוכלוסייה במדינת ישראל תתחסן בחיסון. מוסבר כי "למען הסר ספק יובהר, כי אין בקביעת סד זמנים זה בכדי למנוע את הגשת תביעות בהתאם לחוק גם לאחר חלוף המועדים".

כמו כן, מוצע לקבוע הסדרים שעניינם מימון הכיסוי הביטוחי לנפגעי חיסון הקורונה באופן השונה מהסדר הקיים היום. כיום, קובעות התקנות שדמי הביטוח המשולמים לקרן הפנימית לביטוחי הממשלה בהנהלת ענבל חברה לביטוח ייגבו מכל מחוסן, פעם אחת בלבד, לביטוח כלל החיסונים שכלולים בתוספת שקיבל בחייו על מנת שניתן יהיה לממן כיסוי ביטוחי שאותו המדינה מחויבת לספק על פי החוק.

מענבל נמסר לעדיף, כי החיסונים הנכללים כיום על פי החוק הם: חיסון משולש, שיתוק ילדים, משולב, דלקת קרם המוח ונגד דלקת כבד נגיפית, כאשר היקף הפרמיה השנתית עומד על כ-3 מיליון שקלים לשנה. באשר להיקף התביעות, מהחברה נמסר כי עד היום הוגשו כ-80 תביעות, בגינן שולם פיצוי בגובה של כ-3 מיליון שקלים.

"לגבי חיסון הקורונה, בהתאם לתקנות לא תיגבה פרמיה ותשלום התביעות יבוצע מתוך תקציב משרד הבריאות, בהתאם לעלויות בפועל. על כן, אין רלוונטיות לאומדן אקטוארי ולחיתום, אשר ממילא בהיעדר נתונים היסטוריים לא ניתן להעריך", מסבירים בענבל.

העובדה שמנגנון הגבייה הקבוע היום הוא מיילודים ואינו מתאים לחיסון נגד נגיף הקורונה שניתן דווקא למבוגרים, כמו גם נוכח העובדה שנכון למועד זה, בהיעדר ביטוח משנה מתאים בשוק, לא ניתן להעריך את העלויות הכרוכות בביטוח המוצע וכפועל יוצא מהן את היקף המימון הנדרש מגבייה – מוצע לקבוע באופן חריג הסדר מימוני מיוחד לכיסוי הביטוחי מפני נזקי חיסון הקורונה.

כפי שנמסר מענבל, על פי ההצעה ההסדר המימוני המוצע הוא של מימון ממשלתי בהתאם לגובה התביעות המשולמות (המכונה pay as you go). בהתאם לכך מוצע כי ככל שוועדת המומחים קבעה כי המבטח ישלם למוטב תגמולי ביטוח, בעבור פגיעה שנבעה מחיסון שקיבל בתקופת הוראת השעה נגד נגיף הקורונה החדש, יעביר משרד הבריאות לקרן הפנימית לביטוחי הממשלה בהנהלת ענבל חברה לביטוח, בתוך המועד הקבוע בתקנה האמורה (45 ימים), את תגמולי הביטוח האמורים בתוספת הוצאות בפועל שהוכחו לחשב הכללי ושנגרמו עקב הטיפול בתביעה לתשלום סכום הביטוח האמור.

בנוסף, קיימים מקרים בהם מתבררת תביעה גם ללא החלטה של ועדת המומחים. לפיכך, מוצע כי במקרים בהם הוכח להנחת דעתה של הקרן כי קיים קשר סיבתי בין החיסון נגד נגיף הקורונה החדש ובין הפגיעה במחוזן, יעביר משרד הבריאות לקרן, בתוך המועד שנקבע בתוספת (45 ימים), את תגמולי הביטוח האמורים בתוספת הוצאות בפועל שהוכחו לחשב הכללי ושנגרמו עקב הטיפול בתביעה לתשלום סכום הביטוח. כן מוצע, כי גם במקרים בהם תביעה לא אושרה, אך נגרמו לקרן הוצאות עקב טיפול בה – יעביר משרד הבריאות לקרן תשלום בגין הוצאות אלה.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית