שם משתמש
סיסמא
מימין: אבי מור ומנחם קלי / צילומים: תומר אלמקייס ויח"צ
חברות קשורות
קלי סוכנות לביטוח
 
לוח אירועים
קלי חשפה שירות פיננסי חדש בשווייץ ללקוחותיה בכנס שקיימה
נשיא הקבוצה, מנחם קלי: הבנקים בשווייץ מעוניינים בלקוחות הישראלים | קרין אלנר פיאדה, שמובילה את תחום ההשקעות הגלובליות בקלי: שווייץ היא מרכז בנקאות פרטית בינלאומית עבור משקיעים בכל העולם
"שוק ההון עבר שנה מאוד מאתגרת של רכבת הרים. במהלך כל השנה היינו עם יד על הדופק, עבדנו ימים כלילות כדי להיות אתכם, לשמור על הכספים ולהתנהל בצורה הכי טובה בשנת הקורונה המאתגרת. עכשיו עם בוא החיסונים אני מקווה מאוד ששנת 2021 תבשר את שנת החזרה לשפיות וחזרה מדורגת לשגרה", אמר אבי מור, מנכ"ל קבוצת קלי בפתח הכנס החצי שנתי של הקבוצה שנערך השבוע (ג') ללקוחות החברה. הכנס נערך באמצעות הזום וצפו בו כ-300 איש.

נשיא הקבוצה, מנחם קלי, ציין כי "בשנת 2020 מלאו לקבוצה 50 שנים. פתאום הגיעה הקורונה ולא אפשרה לנו לחגוג עמכם ולהיפגש. בשעה שהקורונה משנה את סדרי העולם, השכלנו ובחנו את השוק עבורכם כדי למצוא אלטרנטיבות להשקעה ושירותים נוספים. עמלנו קשה בתקופה הזו. עכשיו זה הזמן המתאים להשיק שירות פיננסי חדש וייחודי".

הפעילות אותה חשף קלי בכנס היא פעילות הקבוצה בשווייץ. קלי הסביר: מערכת הבנקאות השווייצרית עברה מהפכה בעקבות הרמת המסך מעל העלמות המס. הבנקים מקפידים על כללי הציות, העלו את דמי הניהול, הם לא מעוניינים בחשבונות קטנים. מגרשים לקוחות ותנאי הסף לצירוף לקוחות חדשים גברו. ישראלים מנהלים כ-100 מיליארד דולר בבנקים בשווייץ. הבנקים בשווייץ מעוניינים בלקוחות הישראלים. אז איפה הבעיה? לרוב הלקוחות הישראלים שמנהלים השקעות בשווייץ, לרבות אנשי עסקים ולקוחות אמידים, חסר מידע חיוני על גובה דמי הניהול שהם משלמים ועל איכות תיק מנהלי ההשקעות שמנהלים את כספם. המידע שלהם הוא חלקי, שלא מאפשר בקרות רלוונטיות וקבלת החלטות מושכלת. לדוגמה: באיזה מנהל השקעות לבחור? איתרנו כשל שוק והחלטנו לבדוק את תגובת הלקוחות הפוטנציאליים. הנחת היסוד הייתה, לכן, שמהמודל העסקי והתפיסתי מבוסס על הפעילות שאנו עושים בארץ כבר 15 שנים ללא ניגוד עניינים. ראשית, בדקנו האם זה טוב ללקוח. ערכתי סקר בין מובילי דעה, נפגשתי עם 50 אנשים – כולם בכירים, מבינים בשוק ההון וההשקעות. אחרי שהסברתי מה בכוונתנו לעשות, שאלתי האם יש צורך בשירות הזה. 49 מתוכם השיבו שיש צורך, גם למשקי בית וגם ללקוחות תאגידיים, לכאלה שכבר משקיעים כספים בשווייץ ולכאלה שבוחנים אפשרות כזו. קיבלנו החלטה על השקת השירות החדש שנוסף על השירותים הפיננסיים אחרים שאנו מקיימים".

קרין אלנר פיאדה, שמובילה את תחום ההשקעות הגלובליות בקלי, הסבירה בקשר למערכת הבנקאות בשווייץ: "שווייץ היא מרכז בנקאות פרטית בינלאומית מזה מאות רבות של שנים עבור משקיעים בכל העולם. זה המקום היחיד בעולם שאפשר להגיד את זה עליו. יש שם יתרון לידע העצום שנצבר שם והיכולת לנהל השקעות. אנחנו רואים את זה גם במגוון המוצרים שיש שם".

אלנר פיאדה הדגישה יתרון נוסף שיש לקלי: פיזור גיאוגרפי וציינה את "הימצאותו של כסף מחוץ לישראל, ולא סתם מחוץ לישראל אלא בשווייץ שהיא מבין הכלכלות היציבות בעולם. יש שם מערכת רגולטורית בנקאית מהמתקדמות בעולם. הבנקים שם מאוד חזקים ומפוקחים, כך שאם נוצר מצב שאם מערכת הבנקאות הישראלית נמצאת בהקפאה, למשל במצב של חס וחלילה של מלחמה או כל מצב אחר, אדם שיש לו חשבון בשווייץ יכול לעשות כראות עיניו בכספים מכל מקום בעולם. בנוסף, בפן המקצועי, עניין של פיזור השקעות – חשוב למשקיע לפזר את השקעותיו, זה נכון בכל העולם, זה נכון כמובן גם למשקיע בישראל. חשוב למשל שתהיה חשיפה לארה"ב, כי ארה"ב זו הכלכלה המובילה בעולם. זה דבר שחייב להיות בתיק וכן חשיפה לשווקים מפותחים אחרים ומתפתחים, בהתאם לרוח התקופה", ציינה אלנר פיאדה.

אלנר פיאדה הדגישה שתוספת תחום של השקעות גלובליות והשקעות חו"ל בקלי מאפשרת לקבוצה להעניק ללקוחותיה טיפול הוליסטי לכלל ההשקעות שלהם. "אנחנו נותנים טיפול גם להשקעות בישראל, גם להשקעות בחו"ל, השקעות אלטרנטיביות ובצד הפנסיוני, כאשר אנחנו פועלים על פי עקרון האובייקטיביות שקלי פועלת לפיו מזה שנים רבות בארץ. אין לנו העדפה לגוף זה או אחר. אנחנו אובייקטיבים ובאים אך ורק מצד האינטרס של הלקוח".

"למיטב ידיעתי, אנחנו היחידים בארץ שמאפשרים לכם לראות דוח קונסדולציה אמיתי של כלל הנכסים שלכם עם ירידה לרמת הנייר הבודד. זה נותן לכם כלקוחות ולנו מנהלי הכסף לראות בכל עת את החשיפות שלכם בצורה אמיתית, נכונה ומדויקת, מה שמאפשר לנו ולכם לעשות החלטות אסטרטגיות ארוכות טווח נכונות וכן להכניס שינויים טקטיים בצורה מאוד מהירה ברגע שאנחנו חשופים לכלל ההשקעות. זה דבר שהוא מאוד חשוב גם למשקיע הפרטי אבל גם למשקיע שהוא חברה על מנת לנציג בוועדות ההשקעה החודשיות שלנו", הסבירה.

במסגרת הכנס סקר אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של הפניקס-אקסלנס את שנת 2020 ונתן מבט לעבר 2021. "אנשים יזכרו את שנת 2020 כשנת הקורונה, אבל השנה הזו גם הייתה שנה של קפיצה טכנולוגית מאוד משמעותית", אמר כהנוביץ'. לדבריו, הייצוא מישראל בלט בשנה שחלפה, והוא היה גבוה יותר ממה שהיה לפני המשבר. הסיבה לכך, לדבריו היא הטכנולוגיה שהיה החלק הארי בייצוא מישראל. באשר למשק הישראלי ב-2021, אמר כהנוביץ: "אנחנו צופים התאוששות יפה בשנה הבאה. אנחנו צופים סביבת אינפלציה נמוכה, צופים סביבת ריבית שעדיין ממשיכה להילחץ כלפי מטה למרות ההתאוששות הכלכלית ויכול להיות שהטריגר יהיה איזשהו זעזוע בשוק המניות שמתישהו יגיע".
 
מינויים חדשים בקלי: יובל קורן משנה למנכ"ל פיננסים, עידו בדש סמנכ"ל לקוחות פרימיום
21/1/2021
המנכ"ל אבי מור למשתתפי הכנס: אני בטוח שעם המינויים החדשים, אנחנו נמשיך לתת לכם את השירות המקצועי הטוב ביותר ונמשיך לצמוח יחד אתכם
יובל קורן, משנה למנכ"ל פיננסים מקבוצת קלי, הנחה פאנל בהשתתפות גילעד אלטשולר, בעלים ומנכ"ל משותף באלטשולר שחם, ורועי ורמוס, שותף ומייסד של נוקד קפיטל. אלטשולר ציין: "ב-2020, בשיא המשבר, דבר אחד היה ברור לנו: קודם כל לא להיכנס לפניקה. היו מספיק סיבות להיות בפניקה. זאת מגפה שאף פעם לא ראינו, אף פעם לא חווינו, אבל הניסיון לימד אותנו שבנקודות האלה כשיש ירידות חדות ובטלוויזיה כולם צועקים מפולת בבורסה, הבטן אמרה אל תעשה שום דבר, אל תמכור שום דבר. לא שידענו לאן זה הולך, אבל הניסיון שלנו אמר שבנקודה הזו לא מוכרים. אנשים עושים שינויים מאוד משמעותיים בנקודות האלה ואחרי זה הם מצטערים מאוד, כי כאשר השוק מתקן הם לא נמצאים שם".

ורמוס ציין: "ללא ספק היה צורך לעשות שינויים בתמהיל של ההשקעות. צריך להבין מה קורה בעולם הריאלי ובמקביל יש השפעה עצומה של הריבית הקצרה והארוכה על התמחורים. צריך לשקלל את זה לתוך תיק ההשקעות. תיק ההשקעות שלנו כלל לא מבוסס על מדדים ומה יעשו המדדים ואלוקציות, אלא לנסות לזהות חברות עם מודל עסקי חזק וצומח. הקורונה מזיזה את זה בצורה מאוד מאוד משמעותית".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית