שם משתמש
סיסמא
מנכ"ל שירביט צביקה ליבושור
חברות קשורות
המוסד לביטוח לאומי
שירביט חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
צביקה ליבושור: בביטוח הלאומי ממשיכים להביע בנו אמון כמו יתר הקולקטיבים
משבר הסייבר לא השפיע על זכייתה של שירביט פעם נוספת במכרז לביטוח רכבי המוסד לביטוח לאומי | בדצמבר 2020, במהלך האירוע הדרמטי, הוחלט בחשכ"ל להמשיך את ההתקשרות לביטוח רכבי עובדי המדינה
חברת הביטוח שירביט זכתה שנה נוספת במכרז לביטוח כלי רכב של המוסד לביטוח לאומי. אחרי משבר הסייבר הקשה אותו חוותה בשלהי שנת 2020, מהווה הזכייה החוזרת במכרז הבעת אמון של המוסד לביטוח לאומי בחברה.
 
זו לא הפעם הראשונה שאירוע דלף המידע לא השפיע על ההתקשרות של שירביט עם מוסדות רשמיים, כך למשל שירביט הייתה אחת מהחברות הזוכות במכרז אגף החשב הכללי במשרד האוצר לביטוח רכבם של עובדי המדינה לשנת 2021. לאחר יותר משבועיים מרגע שנודע על האירוע, הודיעה ועדת המכרזים באגף החשב הכללי בחודש דצמבר 2020, כי היא תמשיך את ההתקשרות. במשרד האוצר הסבירו כי ועדת המכרזים ביצעה מעקב צמוד אחר ההתפתחויות מול הגורמים המפקחים, לרבות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שהינה הרגולטור האחראי על חברות הביטוח, מערך הסייבר הלאומי והרשות להגנת הפרטיות. לאחר סדרת התייעצויות שקיימה הוועדה ובשל העובדה שרשות שוק ההון התירה לשירביט להמשיך ולספק שירותים בתחום הביטוח ללקוחותיה וללקוחות פוטנציאליים, החליטה הוועדה על המשך ההתקשרות.

מנכ"ל שירביט, צביקה ליבושור, התייחס בשיחה עם עדיף לזכייה ולמשמעותה, ואמר: "המוסד לביטוח לאומי מבוטח אצלנו הרבה שנים, הוא מקבל שירות מצוין ונהנה ממנו. יש לנו מערכת יחסים טובה איתו. הוא ממשיך להביע בנו אמון כמו יתר הקולקטיבים שנותנים בנו אמון".

במכרז של המוסד לביטוח לאומי מדובר על מאות כלי רכב במגוון סוגים – פרטיים, מסחריים עד 3.5 טון, מסחריים מעל 3.5 טון, אופנועים, נגרר ומלגזות. בין הרכבים המבוטחים ישנם 60 כלי רכב שצמודים לעובדים, להם ביקש המוסד לביטוח לאומי להסדיר ביטוח חיים ונכות. למבוטחים (עובדים ובן/בת זוג) שגילם עד גיל 67 ולמבוטחים שגילם מעל 67 ועד 75 – מדובר על תנאים שונים. ההבדל הוא בסכומי הכיסוי. כך למשל, פיצוי בגין מוות למי שגילם עד 67 הוא בסכום של 120 אלף שקלים למבוטח, ואילו הפיצוי למבוטחים בקבוצת הגיל 67-75 הוא בסכום של 9,000 שקלים למבוטח. פערים יש גם בנכות תמידית ומוחלטת עקב תאונה. מי שמלאו לו 75 לפני יום תחילת הביטוח לא יהיה זכאי בביטוח חיים ונכות.

שאלות, הבהרות ובקשות

במהלך תקופת המכרז הועברו למוסד לביטוח לאומי שאלות, הבהרות ובקשות שונות. דוגמאות:

 השתתפות עצמית: הפונים ביקשו לוודא שסכום ההשתתפות העצמית לרכב מסחרי מעל 3.5 טון ועד 10 טון השתנה לעומת 2020 – שאז עמד הסכום על 5,000 שקלים בכל נזק ו-10,000 שקלים בגניבה, לעומת המכרז הנוכחי לשנת 2021 הקובע סכום השתתפות עצמית של 3,500 שקלים בכל נזק. המוסד לביטוח לאומי השיב שהסעיף יתוקן, כך שההשתתפות העצמית בכל מקרה ביטוח תהיה 5,000 שקלים.

 כיסוי לנהג זמני נוסף: ההצעה במכרז התייחסה לכיסוי לנהג מעל גיל 24, כאשר הביטוח כולל כיסוי זמני לנהג נוסף, לרבות נהג חדש/צעיר, לתקופה של ארבעה ימים ללא תוספת פרמיה ובתנאי שהודעה על כך נמסרה לחברת הביטוח. למוסד לביטוח לאומי הופנתה בקשה להגביל את הכיסוי לנהג זמני נוסף ל-4 פעמים בשנה לכל היותר. הבקשה נענתה.

 הוספת רכב חדש: על פי המכרז, הוספה של רכב חדש שאינו נמנה על הרכבים המפורטים במכרז, תהיה על פי התעריפים של הזוכה במכרז (מקיף + חובה) החל ביום ההחלפה ובהפחתה של 22%. המוסד לביטוח לאומי התבקש לתקן את ההפחתה כך שתחול ביחס לביטוח המקיף בלבד. התשובה הייתה שתתבצע הפחתה בשיעור 30% ממחיר המחירון של ביטוח מקיף. בביטוח חובה קיבל המוסד לביטוח לאומי את הבקשה לקבוע כי ההפחתה תהיה בשיעור של 10% מהדמים – כך ששיעור הדמים ירד מ-16.25% ל-6.25% מהתעריף הבסיסי של החברה.

נתונים על תביעות קודמות

המוסד לביטוח לאומי צירף למסמכי המכרז את נתוני התביעות, בביטוח רכב רכוש וביטוח רכב חובה, בשנים 2018 עד 2020 – שנים שגם בהן הייתה שירביט החברה המבטחת.

ביטוח רכב רכוש - בשנת 2018 היו תביעות משולמות בסך 696,996 שקלים ותביעות תלויות בסך 147,125 שקלים. ב-2019: 892,095 שקלים ו-145,561 שקלים בהתאמה. ב-2020: 893,899 שקלים ו-182,000 שקלים בהתאמה.

ביטוח רכב חובה - בשנת 2018 עלות התביעות הייתה 447,237 שקלים, ב-2019 474,071 שקלים וב-2020 527,739 שקלים.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית