שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
איגוד השמאים: קיים חוסר היגיון בהוראה הקובעת כי על השמאי להוציא שומה סופית בתוך 14 יום מהבדיקה הפיזית של הרכב
באיגוד מסבירים כי ההוראה הכלולה בטיוטת תקנות שפרסם משרד התחבורה מתעלמת לחלוטין מהשאלה האם עד למועד זה הסתיים התיקון במוסך, דבר שעלול לגרום למבוטחים חיסרון כיס
איגוד השמאים טוען כי קיים חוסר היגיון בהוראה הכלולה בטיוטת התקנות שפרסם השבוע משרד התחבורה לשימוע הציבור, הכוללת בין היתר לוח זמנים חדש לעריכת שומת רכב לאחר תאונה.
 
באחד מהסעיפים בטיוטה מוצע כי על שמאי רכב להשלים את עריכת שומת הרכב בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מ-14 ימי עבודה מהמועד שבו ערך את הבדיקה הפיזית לרכב. את שומת הרכב במסגרת תביעת ביטוח עליו להעביר למבטח ולמבוטח לא יאוחר מיום עבודה אחד לאחר השלמתה. אם שמאי הרכב סבור שיש לערוך שומת רכב נוספת גם אחרי שתוקן הנזקר, כולו או מקצתו, לשם עריכת שומת רכב נוספת לגבי אותו הנזק, עליו לערוך אותה בתוך 45 ימי עבודה מיום שהוא קיבל את ההזמנה לערוך את שומת הרכב הראשונה מבעל הרכב או חברת הביטוח או בתוך 90 ימי עבודה מיום שקרה הנזק, לפי המאוחר, ויכלול בה הסבר בדבר השינויים שחלו בשומת הרכב הנוספת לעומת שומת הרכב הראשונה, כלל שישנם.

עוד נקבע בטיוטת התקנות כי אם התגלה נזק סמוי תוך כדי תיקון רכב שנערכה לגביו שומת רכב, על שמאי הרכב להוסיף לשומת הרכב את הפרטים הנדרשים ויעביר את התוספת לשומת הרכב למזמין השומה, ואם היא נערכה במסגרת תביעת ביטוח, שמאי הרכב יעביר אותה גם למבוטח וגם לחברת הביטוח. כמו כן, מוצע בקשר לשומת רכב, כי שמאי רכב רשאי לערוך בדיקה פיסית לרכב גם אחרי שתוקן הנזק, כולו או מקצתו, לשם עריכת שומות רכב נוספות לגבי אותו נזק.

בתגובה לעניין ללוח הזמנים של עריכת הדוח, נמסר מאיגוד השמאים לעדיף: "איגוד השמאים מברך את יוזמת משרד התחבורה לתיקון תקנות בכדי להקנות תוקף לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, עם זאת, לאיגוד יש הערות לגבי סעיפים מסוימים בחוק, אשר לצערנו משרד התחבורה לא נעתר להן. לדוגמה מצביע איגוד השמאים על חוסר ההיגיון בהוראה הכלולה בטיוטת התקנות וקובעת כי על השמאי להוציא שומה הסופית בתוך 14 יום מבדיקתו הפיזית של הרכב וזאת תוך התעלמות מוחלטת מן השאלה האם עד למועד זה הסתיים תיקונו של הרכב במוסך? דבר אשר עלול לגרום למבוטחים חיסרון כיס".

בטיוטה גם מוצע כי שמאי רכב ידווח על קביעת רכב באובדן גמור מיד עם השלמת עריכת שומת הרכב ולא יאוחר מתום 45 ימים מיום אירוע הנזק, ואם הייתה מניעה על פי דין לבדוק את הרכב – בתום 45 ימים מיום שהוסרה המניעה. כמו כן, השמאי ידווח על נזק בטיחותי לאחר שווידא שהרכב תוקן, ולא יאוחר מ-21 ימים מיום שהושלם תיקון הרכב.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית