שם משתמש
סיסמא
טדי לין, מנכ"ל מיטב דש גמל ופנסיה | צילום: רמי זרנגר
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
הלמן אלדובי בית השקעות
מיטב דש
 
לוח אירועים
מיטב דש רוכשת מהפניקס את קרנות הפנסיה של הלמן אלדובי תמורת 45 מיליון שקלים
עם השלמת הרכישה תנהל מיטב דש נכסי פנסיה בהיקף של כ-20 מיליארד שקלים | קרן הפנסיה המקיפה של הלמן אלדובי תצטרף לקרן הנבחרת של מיטב דש | עובדי הלמן אלדובי גמל ופנסיה ישולבו בקבוצת מיטב דש
בית ההשקעות מיטב דש דיווח הבוקר (ג') כי חתם על הסכם לרכישת פעילות קרנות הפנסיה של הלמן אלדובי תמורת סכום של כ-45 מיליון שקלים. סך היקף הנכסים המנוהלים במסגרת פעילות קרנות הפנסיה הנרכשות עומד על כ-4.34 מיליארד שקלים, נכון ל-31 בינואר 2021. הכנסות מגזר קרנות הפנסיה החדשות של הלמן גמל ופנסיה לתקופה של תשעה חודשים שהסתיימה ב-30 בספטמבר 2020 עמדו על סך של 12.66 מיליון שקלים.
 
מיטב דש גמל ופנסיה חתמה על ההסכם עם הפניקס, לפיו בכפוף להשלמת עסקת המיזוג בין הפניקס לבית ההשקעות הלמן אלדובי, במסגרתו עתידה הפניקס לרכוש את מלוא 100% הון המניות של הלמן אלדובי, תרכוש מיטב דש גמל ופנסיה את קרנות הפנסיה החדשות שבניהול הלמן אלדובי. לאחר העסקה תמשיך הלמן גמל לנהל קופות גמל מסוגים שונים, לרבות קרנות פנסיה

ותיקות. הסיבה לכך היא שנאסר על גוף מנהל של קרנות פנסיה להחזיק שתי קרנות מקבילות, ומכיוון שהפניקס לא זכתה במכרז קרנות ברירת המחדל של רשות שוק ההון, אסור למה למעשה להחזיק בקרן נבחרת. מגבלה כזו לא חלה על אלטשולר שחם אשר רוכשת את פסגות, ולכן תוכל למזג לתוך קרנות הפנסיה שלה את אלה של פסגות. 

הפניקס הודיעה מצדה כי תפעיל את כח השפעתה כבעלת המניות היחידה בהלמן אלדובי כך שהלמן אלדובי גמל ופנסיה, תחתום על הסכם למכור למיטב דש גמל את קרנות הפנסיה החדשות שמנהלת הלמן גמל - קרן פנסיה חדשה מקיפה וקרן פנסיה חדשה כללית עד ל-31 במרץ. עם זאת, המועד האחרון להשלמת הסכם מכר הקרנות נקבע ל-31 במאי, אלא אם הצדדים יאריכו בהסכמה מועד זה.

בהודעתה של הפניקס לבורסה בעקבות חתימת ההסכם, מוסבר כי "במסגרת הבקשה של בעלי השליטה בחברה לקבלת היתר שליטה בהלמן אלדובי גמל, מהממונה על שוק ההון, אשר נדרש לצורך השלמת הסכם המיזוג עם הלמן אלדובי בית השקעות, נמסר לחברה, כי מעמדה של קרן הפנסיה החדשה המקיפה שבניהול הלמן גמל כקרן שאושרה על ידי הממונה על שוק ההון כקרן ברירת מחדל - יבוטל, אם המכירה למיטב דש גמל לא תושלם עד ל-31 במאי. בתקופה שעד השלמת המכירה כאמור תנוהל קרן הפנסיה במהלך העסקים הרגיל, כפי שנוהלה עד למועד קבלת היתר השליטה, ותוך הפרדה מלאה מניהול קרן הפנסיה שבניהול הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל".

טדי לין, מנכ"ל מיטב דש גמל ופנסיה, הוסיף: "רכישת קרנות הפנסיה החדשות של הלמן אלדובי מהווה נדבך נוסף באסטרטגיית הצמיחה המתמדת של קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי מיטב דש. תחום חיסכון ארוך הטווח, והפנסיה בפרט, הינו מנוע צמיחה לחברה ועם השלמת הרכישה, תנהל החברה נכסי עמיתים בשווי של כ-20 מיליארד שקל בקרנות הפנסיה. אנו מאמינים כי הרחבת מעטפת המעסיקים והלקוחות מולם אנו עובדים, והמשך הובלה בביצועים, יאיצו את צמיחת החברה".

במסגרת ההסכם, נקבע מנגנון לקליטת עובדים של הלמן אלדובי גמל ופנסיה אשר ישולבו במיטב דש גמל ופנסיה או בחברה אחרת בקבוצה.

קרן הפנסיה המקיפה של הלמן אלדובי תצטרף כעת לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש. המצטרפים לקרנות ברירת המחדל, אשר נבחרו ידי משרד האוצר, זכאים לדמי ניהול נמוכים וקבועים לתקופה שנקבעה במכרז וללא הליך חיתום.

רכישת פעילות הקרנות תעשה במצב של פעילות קרנות הפנסיה הנרכשות כפי שהוא, החל ממועד השלמת העסקה. השלמת העסקה כפופה לתנאים המקובלים, ובכלל כך קבלת אישור הממונה על התחרות לביצוע העסקה וכן אישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר להעברת פעילות ניהול קרנות הפנסיה הנרכשות.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית