שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
תומך זרוע חדשני להחזרת יכולות לנפגעי אירוע מוחי
קופת החולים הגדולה בגרמניה אישרה מתן החזר כספי להתקנת MyoPro המיועד להחזיר את התנועה לזרועות מוחלשות או משותקות לחולים שסבלו משבץ מוחי
קופת החולים הגדולה בגרמניה, טכניקאר קרנקאנקאסה (Techniker Krankenkasse) אישרה לפני ימים ספורים מתן החזר כספי (כל מקרה לגופו) להתקנת MyoPro.

MyoPro מיוצר על ידי חברת Myomo  - My Own Motion - שהיא חברה לרובוטיקה לבישה המציעה פונקציונליות מחוזקת לסובלים מהפרעות ניורולוגיות ושיתוק בגפים העליונות.

לקופת החולים טכניקאר קרנקאנקאסה יש יותר מ-10 מיליון מבוטחים בגרמניה והיא מצטרפת לקופות חולים גרמניות אחרות, כולל BARMER, Classic IKKוקופות החולים האזוריות AOK ומספר קופות חולים BKK אשר מכסות יחד כ-28 מיליון מבוטחים ואשר אישרו את המימון להתקן MyoPro. כ-90% מהאוכלוסייה הגרמנית מבוטחת רפואית על ידי קופות חולים (שהן גם חברות ביטוח) ושאר האוכלוסייה על ידי חברות ביטוח פרטיות.

גם אחת מחברות ביטוח הבריאות הפרטיות בגרמניה, אליאנז' מאשרת עתה התקן MyoPro למבוטחיה. כאמור, חברות ביטוח פרטיות מבטחות כ-9% מהאוכלוסיה הגרמנית בביטוח בריאות.

ג'והן פריטרס (John Frijters), מנכ"ל Myomo אירופה, אמר שמשתמשים רבים שקיבלו את התקן MyoPro באמצעות חברות ביטוח גרמניות סבלו מאבדן תפקוד יד וזרוע כתוצאה משבץ מוחי ופציעה ב- brachial plexus(רשת עצבים ששולחת אותות מעמוד השדרה לכתפיים ולידיים) או פגיעה בחוט השדרה. קבלת התקן MyoPro כתוצאה מהחלטות ביטוח אלה משנה את חייהם.

בגרמניה, התקן MyoPro מועבר לחולים באמצעות רשת של 35 הקליניקות העוסקות בפרוטזות ולבוש חיצוני (Orthotic and Prosthetic (O&P)) ברחבי המדינה.

פול ר. גודוניס (Paul R. Gudonis), מנכ"ל Myomo, אמר שההתקדמות של החברה בגרמניה, המוגבלת עתה בסגרים עקב הקורונה, מראה שקיים ביקוש גובר ונרחב להתקן MyoPro. בשילוב עם המיזם המשותף שהוכרז לאחרונה בסין, החברה מבקשת להפוך לסטנדרט הטיפול הבינלאומי לבעלי זרועות משותקות או מוחלשות.
התקן MyoPro מוצע באמצעות הביטוח הרפואי, בראש וראשונה בארה"ב.

אודות חברת Myomo
החברה מפתחת ומשווקת את קו המוצרים MyoPro. התקן זה מיועד לתמוך בזרוע ולהחזיר את התנועה לזרועות מוחלשות או משותקות לחולים שסבלו משבץ מוחי, פציעה ברשת עצבים ששולחת אותות מעמוד השדרה לכתפיים ולידיים ופציעה טראומטית בעמוד השדרה או במוח, ALS או מחלה או פגיעה עצבית-שרירית אחרת.

כיום הוא המכשיר היחיד המשווק, עם קליטת אותות ה-EMG של המטופל עצמו באמצעות חיישנים לא פולשניים על הזרוע. ההתקן יכול להחזיר את יכולתו של האדם לבצע פעילויות בחיי היומיום, כולל אכילה, נשיאת חפצים וביצוע משימות ביתיות. רבים מסוגלים לחזור לעבודה, לחיות באופן עצמאי ולהוזיל את עלות הטיפול שלהם. מטה החברה ממוקם בקיימברידג’/מסצ'וסטס/ארה"ב.

בישראל
לשאלת עדיף האם משרד הבריאות מאשר או נותן התקנים דומים בישראל, מסרה ענת דניאלי לב, דוברת משרד הבריאות, שמשרד הבריאות מאשר בפנקס הציוד הרפואי, בין היתר, את רישומם של מכשירי שיקום. משרד הבריאות אינו מממן מכשיר זה מכיוון שהוא לא נמצא בסל התרופות/בריאות.

לשאלת עדיף האם לחברת Myomo יש שיתופי פעולה גם בישראל, מסר פול ר. גודוניס מנכ"ל החברה, שהחברה עדיין לא רשמה את מוצריה למסירה לחולים בישראל, לכן אין לה עדיין כל קשרי ביטוח במדינה.
לשאלה האם הם מחפשים נציגים, אמר גודוניס שרק עם בעלי מומחיות קלינית ושיווקית עמוקה בפרוטזות ולבוש חיצוני (Orthotics and Prosthetics) וכאלו המוכנים להשקיע 100 אלף דולרים בקבלת יחידות הדגמה, תרגום הכשרה וכו'.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית