שם משתמש
סיסמא
ח"כ עודד פורר בכנס אלמנטר ה-15 של עדיף | צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
ח"כ עודד פורר: כניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח היא מהלך שראוי לעשות עם דיון ציבורי, וזה לא נעשה
הסביר בכנס אלמנטר של עדיף שמהלך כזה מכניס חברות גדולות לתחום שהן לא היו בו מעולם והן מחזיקות מידע רב על הצרכנים | "אסור לנבחרי הציבור להתפרק מהסמכויות שלהם לטובת מישהו שהוא ממונה"
 

סוגיית כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לשוק הביטוח עלתה בשיחה בריאיון שקיים רועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף, עם ח"כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו בכנסת, בכנס אלמנטר ה-15 של עדיף. בחודש מאי האחרון היה דיון סוער בנושא זה ופורר אמר אז שהוא תומך בתחרות הוגנת.

כעת, לאחר שהחברות החלו לפעול בתחום הביטוח, פורר התייחס לכך בריאיון ואמר: "השנה הזו היא לא משהו שאתה יכול למדוד האם זה נכון או לא. ברמה העקרונית יש מקום להתמקצעות בתחום הזה. לא הייתי ממליץ למישהו להתמודד עם חברת ביטוח בלי סוכן. צריך את הרגולציה שתשמור שהסוכנים יבצעו את עבודתם כראוי ואני חושב שזה נעשה. יחד עם זאת, מהלך כזה שמכניס חברות גדולות לתחום שהן לא היו בו מעולם והן מחזיקות המון מידע על הצרכנים, זה מהלך שראוי לעשות עם דיון ציבורי, וזה לא נעשה. אולי בגלל הרעה החולה שהיא הבעייתית, וזה החוק של רשות שוק ההון והביטוח. אני לא חושב שבתחומים האלה פקיד בכיר ומוכשר ככל שיהיה צריך להחזיק בידיו את כל הסמכויות בלי שלציבור אין שום say".

פורר הוסיף: "תהליכי החקיקה בכנסת הם מאוד נכונים וטובים וגם כאן אני חושב שטעה בזמנו שר האוצר כחלון שוויתר על סמכויותיו בנושא הזה. אסור לנבחרי הציבור להתפרק מהסמכויות שלהם לטובת מישהו שהוא ממונה, כי אין לך את היכולת לבחון את הדברים. לגבי הכניסה של החברות אני מציע שנבחן את זה בשנה אחרת שהיא נורמלית. מעבר לאתגר הגדול, יש אתגר שאנחנו נלחמים עליו - הבראת הכלכלה והוצאת הכלכלה הישראלית מהמשבר. זה נוגע בכל הציבור ובכל השכבות ואת זה אפשר יהיה לעשות אם נחליף את השלטון ונייצר ממשלה שלא כפופה וכנועה לקבוצות לחץ כאלה ואחרות, אלא תחת אינטרס של כלל הציבור הישראלי שמתגמל את מי שעובד, מי שמשלם מיסים, מי שמשרת בצה"ל. כשנעשה את המהפכה הזאת אז נוכל לנהל כאן דיון אחר על כלכלה שצמחה ופרחה".

פורר, שמכהן כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת, התייחס לנושא העלאת גיל הפרישה לנשים. "יש מקום להעלאת גיל הפרישה. באופן כללי להגיד לגבר בגיל 67 אתה צריך לפרוש. -צריך גם פה לייצר שוויון" אמר פורר והוסיף: "צריך להתייחס למקצועות השוחקים. אם ניקח את האחיות בבתי החולים, עובדות במפעלים שכבר שחוקות לגמרי ואתה מביא אותן אל הקצה. צריך לייצר מנגנון שמאפשר לנו לעשות את המעבר למשק שונה. אגב, הקורונה היא זרז לתהליך הזה, כי נראה משק של פחות שכירים ויותר עסקים קטנים. אנחנו נמצאים במצב שהרבה מאוד משרות ייעלמו בגלל הרובוטיקה, נמצא משרות שנעלמות ולכן צריך לייצר משק מבנה אחר, להעלות את הגיל, ולאפשר למי שנמצא בתוך המקצועות השוחקים תהליך של פרישה ופיצוי".

על מדד פורר שבוחן את שילובן של נשים בשוק העבודה, אמר: "צריך לייצר מצב של שבירת תקרת זכוכית לנשים ושילובן במקומות גבוהים בתעסוקה. לכאורה, הרבה נשים מועסקות במדינת ישראל, אבל במה? תמיד הן נמצאות בשכבה הנמוכה יותר. לכן לקחנו את מדד תל אביב 125 של החברות הציבוריות בבורסה, לראות כמה חברות דירקטוריון יש במדד הזה ויצרנו ליגה עם חברות אדומות, צהובות וירוקות. כל מחקר שנעשה בעולם הוכיח שחברה שבה הדירקטוריון הוא בעל גיוון מגדרי גדול יותר, מראה תשואה גדולה יותר למשקיעים. פרסמנו את המדד לראשונה בספטמבר, פעם שנייה בינואר, מתוך כוונה שזה יפורסם פעמיים בשנה כדי לאפשר לחברות לעשות שינוי. אני חושב שזה אמצעי של שקיפות בלי רגולציה, שיכול לדחוף את השוק להתנהגות אחרת של גיוון מגדרי".

ויינברגר שאל את פורר, שמשמש גם כיו"ר שדולת העסקים הקטנים והבינוניים בכנסת, כיצד מסייעים לעצמאים לצאת מהבור אליו נקלעו בעקבות המשבר הכלכלי. פורר: "הבור הרבה יותר גדול ממה שאנחנו רואים כרגע, אנחנו נמצאים כרגע במינוס של פתיחת עסקים, אנחנו במינוס של 30,000 עסקים. כ-70,000 נסגרו לעומת 40,000 שנפתחו. כשאתה צופה את פני העתיד, כבר ביציאה תראה יותר עסקים קורסים כי הם יצטרכו להתמודד עם המציאות, עם הצ'קים החוזרים, עם הירידה בהיקף הצריכה. לכן אנחנו צפויים לשנה לא פשוטה בעניין.

"הפתרון הוא פשוט, להוריד רגולציה, לעשות את פתיחת העסקים קלה יותר, פשוטה יותר. תייצרו תחנה אחת לעסקים שבאים למקום אחר כדי לפתוח עסק, תעשו את זה ברמה דיגיטלית. אסטוניה עשתה את זה מצוין. תייצרו חופש פעילות שיאפשר לעסקים לצמוח. במקביל את הסיוע לעסקים שנפגעו בקורונה צריך להמשיך ולתת כסיוע לעתיד - נתגמל אתכם חזרה לפעילות בתנאי שהגלגל הזה ימשיך להסתובב. התקלה הכי קשה זה אותו חל"ת שעובדים יכולים להיות בו עד חודש יוני. אני לא מבין למה - המנגנון הנכון הוא לשלם לעסק שימשיך לשלם לעובד. זה צריך להיות תנאי".

 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית