שם משתמש
סיסמא
ד"ר משה ברקת צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
רשות שוק ההון לא תעניק דחייה נוספת: חובת גילוי הזיקה בין הסוכנים לחברות תיכנס לתוקף ביום ב' הקרוב
ב-1 במרץ ייכנס לתוקפו התיקון לחוזר צירוף לביטוח, הקובע כי סוכן יצטרך לדווח למועמד לביטוח על זיקתו לחברה מסוימת אם הכנסתו מאותה חברה גבוהות מ-40% | ההוראה נדחתה פעמיים אך תיכנס עתה לתוקפה
חודשיים אחרי שנדחתה, חובת גילוי הזיקה של סוכן הביטוח לחברות עמן הוא עובד כחלק מחוזר הצירוף, תיכנס ביום ב' הקרוב לתוקף. התיקון לחוזר הצירוף קובע כי סוכן אשר לפחות מ-40% מהכנסותיו מגיעים מחברת ביטוח אחת יצטרך להודיע על כך למועמד לביטוח טרם מכירת הפוליסה. על פי הדחייה האחרונה מחודש ינואר, המועד החדש לכניסת התיקון לתוקף הינו ה-1 במרץ, והפעם אין בכוונת רשות שוק ההון לדחות זאת שוב, לאחר שכבר דחתה זאת פעמיים.

תהליך צירוף לביטוח לא יותנה בדרישה ממועמד לביטוח להישאר מבוטח אצל הסוכן
9/12/2020
בתיקון לחוזר צירוף לביטוח שפרסמה רשות שוק ההון נקבע עוד כי סוכן ביטוח יבהיר למועמד לביטוח את שמות החברות שמהן עיקר הכנסתו מהמוצר | הרשות: התיקון נועד להגביר שקיפות והוגנות
ברשות שוק ההון הסבירו בתחילת השנה את שינוי המועד בכך שהם רוצים לאפשר היערכות נוספת לחברות הביטוח ולסוכני הביטוח. בהודעת ההסבר נכתב כי "בשל מדיניות רשות שוק ההון להגביר שקיפות והוגנות בהליך הצירוף, על מנת לשקף למבוטחים רובד נוסף במכלול השיקולים בעת רכישת המוצר הביטוחי ולאפשר להם לקבל החלטה מושכלת המתאימה ביותר לצרכיהם, מכיל החוזר הוראות המחייבות את סוכן הביטוח לגלות למועמדים לביטוח, בעת הליך הצירוף, כי עיקר הכנסותיו של סוכן הביטוח מתקבלות מחברות ביטוח מסוימות".

עוד קובע החוזר כי גורם משווק יידרש להציג למבוטח את תוצאות הליך התאמת הצרכים על מנת שמידע רלוונטי למבוטח יפרש בפניו בעת הליך מכירת ביטוח. בנוסף, נקבע כי סוכני ביטוח לא יוכלו להתנות את הליך הצירוף לביטוח, לרבות את התאמת הצרכים למועמד לביטוח, בכך שהוא יישאר מבוטח למשך תקופת ביטוח קצובה או שאינה קצובה.

אוהד מעודי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, התייחס הבוקר בכנס הביטוח הכללי ה-15 של עדיף לסוגיית הסוכן האובייקטיבי, שחובת הגילוי היא נדבך חשוב בה, והסביר כי ברשות ימשיכו לפעול כדי לקדם את הרפורמה. "מניתוח נתוני שוק שביצענו בשנה האחרונה, ראינו כי ברוב המקרים היצע החברות שמביאים בפני המבוטח הוא לא גדול. רוב סוכני הביטוח והסוכנויות מציעים מוצר של שתיים עד שלוש חברות ביטוח", אמר הסגן הבכיר לממונה.

"דיברנו רבות על העקרונות של הרפורמה – תיווך בביטוח יצטרך לפעול במודל של שני שחקנים - סוכן קשור שיהיה כמו איש מכירות של חברה אחת או שתי חברות, וסוכן אובייקטיבי שיציע מספר גדול של יצרנים ובעמלה אחידה. יש לא מעט נושאים שנצטרך להידרש אליהם כדי שהרפורמה תהיה אפקטיבית – מהי רמת ההתערבות הרצויה בעמלות, תהליך הרישוי של השחקנים האמורים ועוד. אני סבור כי כל סוכן ביטוח שפועל במקצועיות, בהוגנות ובשקיפות מול לקוחותיו, יברך על הרפורמה הזו", הסביר מעודי.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית