שם משתמש
סיסמא
ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח | צילום: גיא קרן
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
הכאוס בלשכת סוכני הביטוח: התרחיש שיבטל את הקדמת הבחירות
הרוב החדש של מתנגדי הנשיא בוועד המנהל יאפשר העברת החלטות בהתאם למדיניות חדשה, כולל אי קבלת הבקשה של רוזנפלד להקדמת הבחירות | ב-25 במרץ תתקיים אסיפה כללית | אביטל יחליף את עקל במחוז ת"א
נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, הודיע השבוע (ב') כי בכוונתו לנסות להקדים את הבחירות לנשיאות, שהיו מתוכננות להתקיים בחודש נובמבר. "עד מועד הבחירות ימשיכו לכהן כל בעלי התפקידים בלשכה ומוסדותיה ימשיכו לפעול. עד מועד הבחירות נמשיך לייצג אתכם, לפעול למענכם ולא נוריד את הרגל לדקה מדוושת העשייה. ולכשייבחרו בעלי התפקידים החדשים - מהנשיא ומטה הם יעברו חפיפה מסודרת", אמר רוזנפלד בהודעה שהקליט ושודרה בעמוד הפייסבוק של לשכת סוכני הביטוח.
 
על פי ההערכות הבחירות המוקדמות היו אמורות להתקיים בחודש מאי, אך כעת מתברר שישנה סיטואציה שבה הבחירות בכל זאת יתקיימו בחודש נובמבר ורוזנפלד ישאר בתפקיד הנשיא עד למועד זה. עם זאת, הרוב החדש של מתנגדיו של רוזנפלד לא יאפשר לו להעביר החלטות בהתאם למדיניות שלו, אלא להיפך, חברי האופוזיציה יהיו אלו אשר יוכלו להביא לידי ביטוי את המדיניות שלהם. זאת מאחר ובימים הקרובים הם יבססו רוב בוועד המנהל של תשעה מול שישה, בעקבות פרישתם של מ"מ המקום הקודם, ליאור הורנצ'יק, ויו"ר מחוז המרכז לשעבר נוגה עקל, שהודיעו בשבוע שעבר על עזיבת הוועד המנהל. רוב כזה גם מבטל את היתרון של נשיא הלשכה שעל פי התקנון בעת שוויון קולו שווה שני קולות.

את מקומה של עקל בוועד המנהל צפוי לתפוס יו"ר ועדת הפיננסים של לשכת סוכני הביטוח, אודי אביטל. כזכור, אביטל התמודד מול עקל בבחירות האחרונות לתפקיד יו"ר המחוז, אך עקל הייתה זו שנבחרה. על פי תקנון הלשכה במידה ויו"ר מחוז פורש, המתמודד הבא שקיבל את מירב הקולות יחליף אותה. בתפקידו כיו"ר מחוז, יצטרף אביטל באופן אוטומטי לוועד המנהל, גם זאת על פי התקנון.

חברי האופוזיציה מבקשים להעלות לדיון את מינויו של אביטל בישיבה הקרובה של הוועד המנהל. באותה ישיבה הם מבקשים להעלות לדיון כמה נושאים מהותיים נוספים. הראשון הוא מינויו של סגן הנשיא, יוסי אנגלמן, לתפקיד ממלא המקום של רוזנפלד, במקומו של הורנצ'יק שכאמור פרש. במקביל למינוי זה, מבקשים השבעה להעלות להצבעה בחירת סגן נוסף לנשיא, ששמו טרם הועבר.

מינוי נוסף שעשוי לעלות להצבעה הוא של משה לבהר לתפקיד יו"ר ועדת הכספים וחבר הוועד המנהל, במקומו של סמי זילכה שהתפטר לפני כמה שבועות יחד עם כל חברי ועדת הכספים של לשכת סוכני הביטוח. יש לציין כי בית הדין של הלשכה קבע כי סמכות ההחלטה לגבי זהות יו"ר ועד הכספים יעבור מהוועד המנהל למועצה הארצית. על פי תקנון הלשכה, מי שמעלה את הנושאים לדיון הוא יו"ר הוועד המנהל, קרי נשיא הלשכה, אולם במידה והוא לא מעלה את הנושאים לדיון, הם יעלו באופן אוטומטי בישיבה הבאה.

בכל מקרה, הסוגיה הנפיצה ביותר שצפויה לעלות בקרוב לדיון היא בקשה לדיון והחלטות על תפקודו והתנהלותו של מנכ"ל הלשכה, מוטי ארבל, דיון שעל פי הבקשה אמור להתקיים ללא השתתפותו של המנכ"ל עצמו. בעקבות הבקשה הזו יש הטוענים כי מדובר בכוונה להדיח אותו מהתפקיד.

מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "נשיא הלשכה כבר הודיע על הקדמת הבחירות מתוך אחריות לחשיבות הלשכה אך זה לא מרגיע את האופוזיציה וכעת שועט אנגלמן ליעד הבא שלו בהרס הלשכה והוא סיום העסקת המנכ"ל. אנו חודשים ספורים לפני הבחירות ומעניין שזה מה שממשיכים לעסוק בו אנשי האופוזיציה. להמשיך ולפגוע בלשכה במקום להתעסק בעשייה אמיתית. הנשיא וההנהגה ימשיכו לעסוק בנושאי הליבה והם מעמד הסוכן ופרנסתו. אנו לא נדון בתנאי העסקה של עובד כזה או אחר מעל דפי העיתון".

מטעם יוסי אנגלמן נמסר: "במסגרת נושאים רבים דחופים לטיפול בוועד המנהל (שלא מעט מהם נוצרו בעקבות מחדלי הנשיא), יהיה דיון על תפקודו והתנהלותו של מנכ"ל הלשכה, וזאת על פי הנחיית המועצה שהוועד המנהל יבדוק נושא זה. ובנוסף על כך: מישהו פה התבלבל. הנשיא סיים את הקדנציה שלו, ביוזמתו, כשהודיע לפני ימים ספורים על התפטרותו, תשעה חודשים לפני סוף הקדנציה ואין צורך למנות את מלוא הסיבות האמיתיות שהביאו אותו לנקוט צעד זה. לכן, כדאי שבמקום להציף את הסוכנים והעיתונות במידע לא רלוונטי, יחל במהלך מסודר להעברת מושכות ניהול הלשכה לנאמני הלשכה, ויפנה פיזית את כיסאו".

תקציר הודעתו של נשיא הלשכה, ליאור רונזפלד, על הקדמת הבחירות

"לפני שלוש וחצי שנים לערך קיבלתי את אמונכם לעמוד בראש לשכת סוכני הביטוח בישראל. מרגע שנבחרתי שמה לה קבוצת פעילי אופוזיציה מטרה אחת - לפגוע בי ובשמי הטוב ויהיה המחיר אשר יהיה. על ידי חקירות אישיות נגדי, שליחת עיתונאים חוקרים, הכפשות, הוצאת דיבתי רעה ועוד פעולות רבות שבן אנוש בעל חוסן נפשי נמוך היה מתקשה לעמוד בהן.

בשנה האחרונה העלו אותם גורמים הילוך, כאשר בחרו בצורה ברורה למוטט את הלשכה, שכרו עו"ד שכל תכליתו להגיש תביעות ועתירות ותלונות כנגד הלשכה וראשיה, תלונות למשטרה, לרשם העמותות, לבית הדין תוך טיפטוף רעל לתקשורת כנגד ראשי הלשכה והלשכה.

לכל אחד מאיתנו יש קווים אדומים ושאלו נחצים גם הפעילים החזקים ביותר שביננו, העושים עבודת קודש בהתנדבות שואלים עצמם - עד מתי? לצערי בימים האחרונים החליטו כמה פעילי לשכה מרכזיים נושאי משרה בכירים שהיו שותפים מרכזיים לעשייה ולהצלחת הלשכה שדי להם, שבריאותם הנפשית חשובה יותר, שהמחיר כבד מנשוא והודיעו על סיום תפקידם. ואני מבין אותם ובוודאי שאיני שופט,אני יכול לחלוק על הדרך אבל בהחלט לא על המהות. הגיעו מים עד נפש ולא אתן לאיש להמשיך ולמוטט את הלשכה. אפעל במסגרת סמכותי כנשיא הלשכה לזמן אסיפה כללית בה אבקש את אישור חברי הלשכה להקדמת מועד הבחירות הכלליות".

יוסי אנגלמן וחברי אופוזיציה נוספים מסרו בתגובה: "נשיא לשכת סוכני ביטוח נאלץ לעזוב את תפקידו תשעה חודשים לפני תום הקדנציה. הנשיא פורש כי לא הצליח להביא לאישור הדוחות הכספיים והמילוליים לשנת 2019 ואחרי שבית הדין הארצי של הלשכה, בשורת החלטות חד משמעיות, העמיד אותו במקומו. תם עידן. זו משמעות הודעתו".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית