שם משתמש
סיסמא
מוטי רוזן
חברות קשורות
מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע`מ
 
לוח אירועים
הסכם פשרה חלקי בין מגדל למוטי רוזן: מיליון שקל פיצוי ותשלום על הודעה מוקדמת
רוזן יכול לקבל יותר מ-2.5 מיליון שקלים נוספים בגין אי תחרות ופגיעה בשמו הטוב, טענות שמגדל אחזקות ומגדל ביטוח מתנגדות להן וטרם הושגה הסכמה לגביהן | האספה הכללית תתכנס בשבוע הבא לדון בפשרה
דירקטוריון מגדל אחזקות אישר אתמול כמעט פה אחד חלקים נרחבים של הסכם פשרה עם מוטי רוזן על סיום תפקידו כמנכ"ל החברה וכיו"ר מגדל ביטוח. עם זאת, הצדדים לא הגיעו להסכמות באשר לפיצוי שרוזן יקבל בשל סעיף אי התחרות שמונע ממנו להתקבל לעבודה בחודשים שלאחר סיום עבודתו במגדל.
 
מוטי רוזן הושעה לאלתר מתפקידו כיו"ר מגדל ביטוח
15/3/2021
ההחלטה שהתקבלה אמש באה בהמשך להחלטת דירקטוריון החברה בסוף השבוע כי רוזן יסיים את כהונתו בשל אי הסכמות ופערים שאינן ניתנים לגישור בינו לבין המנכ"ל רן עוז
על פי ההסכם, אם הפשרה תאושר ותיכנס לתוקף, מגדל אחזקות תשלם לרוזן 10% מדמי הניהול השוטפים ו-10% משישה חודשי הודעה מוקדמת וכן סכום פיצוי של מיליון שקלים. בנוסף, תיכנס לתוקף הסכמת מגדל ביטוח להגדיל את תקופת ההודעה המוקדמת משישה חודשים ולתשעה חודשים, כאשר מגדל ביטוח תשלם 90% מסכום זה. בנוסף, ישנם סכומים נוספים עליהם קיימת מחלוקת בין הצדדים באשר לסעיף אי התחרות החל על רוזן וכן פיצוי לרוזן בגין טענה מצדו לפגיעה בשמו הטוב.

יש לציין כי הדירקטוריון אישר כמעט פה אחד את ההסכם, למעט חבר אחד שנמנע בהצבעה, וזאת לאחר קבלת אישור ועדת התגמול של מגדל אחזקות (פה אחד) ושל דירקטוריון מגדל ביטוח (ברוב קולות) וכן לאחר קבלת אישור מטעם ועדת הביקורת של מגדל ביטוח (ברוב קולות). הסכם הפשרה עדיין מתנה בכך שהאספה הכללית אשר תכונס ביום שלישי הבא (13 באפריל) תאשר את תנאי התגמול, כאשר ללא אישורה של האספה אין תוקף להסכם.

אם וככל שיתקיים התנאי המתלה של הפיצוי, יתפטר רוזן מכל תפקידיו בכל חברות מגדל באופן מידי, כאשר ההתפטרות תיכנס לתוקף החל במועד ההתקשרות בהסכם בין הצדדים. ההתפטרות כמנכ"ל החברה תיכנס לתוקף עם מינוי מנכ"ל אחר במקומו, מבלי לגרוע מכך שתקופת ההודעה המוקדמת תחל במועד ההתפטרות. כאשר יתקיים התנאי המתלה ורוזן יתפטר, תיכנס לתוקף התחייבותה של מגדל ביטוח במסגרת הסכם הפשרה לשלם לו בגין תקופת ההודעה המוקדמת חלק יחסי של 90% מתשעה חודשים במקום שישה חודשים.

סכומים אלו מוגדרים כ"סכומים שאינם שנויים במחלוקת", הכוללים דמי ניהול על פי הסכם השירותים עד למועד ההתפטרות בפועל, סכום הפיצוי אשר אושר במוסדות מגדל אחזקות (ואשר מגדל ביטוח אינה צד לו), דמי ההודעה המוקדמת של מגדל ביטוח (כאמור 90% מתשעה חודשים) וכן דמי ההודעה המוקדמת של מגדל אחזקות העומדים על 10% משישה חודשים.

במגדל ציינו כי בניגוד לסכומים אלו, קיימים תשלומים שלטענת רוזן מגיעים לו ואשר מגדל אחזקות ומגדל ביטוח חלוקות לגביהם גם בהינתן הסכם הפשרה. עניינם של תשלומים אלו הם בתשלום בגין תקופת אי תחרות בת 9 חודשים ופיצוי בגין נזקים שנגרמו לטענת רוזן לו ולשמו הטוב בעקבות פעולות של מגדל ביטוח והאורגנים שלה, טענות המוכחשות על ידי מגדל אחזקות ומגדל ביטוח, אשר סבורות כי פעלו כדין ולטובת החברות.

הצדדים הסכימו לנהל הליך גישור ואם לא יצלח הליך בוררות בקשר עם התשלומים במחלוקת ובלבד שהסכומים שיפסקו במסגרת הליך הגישור או הבוררות לא יעלו על סך של 9 חודשים, כלומר 2,543,526 שקלים (לא כולל מיסים והוצאות). חברות מגדל השונות הן שיישאו בהוצאות הליך הגישור או הבוררות בהתאם לתנאי הסכם הפשרה, ומעבר לכך ויתרו הצדדים ויתור הדדי על כל טענה או תביעה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית