שם משתמש
סיסמא
צילום: depositphotos.com
חברות קשורות
מגדל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
איילון הודיעה: מפסיקים לשווק פוליסת תאונות אישיות ב-1 במאי
החברה פועלת לאישור מוצר חדש מול הפיקוח, אך בעוד שלושה שבועות וחצי ייפסק שיווק הפוליסות הנוכחיות בכל השוק בעקבות הרפורמה שערכה רשות שוק ההון | מגדל: טרם מיצינו את הדיונים מול הרשות
רגע האמת של פוליסות התאונות האישיות מתקרב. ב-1 במאי תסתיים הדחייה של הרפורמה במוצר שהעניקה רשות שוק ההון (ועליה פורסם לראשונה בעדיף), ובענף נערכים להנחיות החדשות. הראשונה להודיע על הפסקה קרובה של שיווק הפוליסות הנוכחיות היא איילון, ששלחה היום (ד') עדכון בנושא לסוכני הביטוח העובדים עמה.
 
דחיית הרפורמה בתאונות אישיות: חברות ממשיכות לשווק פוליסות קיימות וחלקן הגישו פוליסות חדשות
26/1/2021
הדחייה, עליה פורסם לראשונה בעדיף, הביאה להארכת שיווק המוצר במתכונתו הנוכחית עד ל-1 במאי | הראל וכלל ביטוח אישרו לעדיף כי כבר הגישו לפיקוח פוליסות חדשות לאישור | במגדל יערכו דיון לפני קבלת החלטות
"נבקשכם לעדכן כי עקב הנחיות הפיקוח בחוזר תאונות אישיות 1-8-2020, שפורסם ב-7 ביוני 2020, החל מ-1.5.2021 יופסק שיווק מוצרי תאונות אישיות הקיימים, כגון: הגנה מתאונה למשפחה וריידר נכות תעסקותית/פיצוי שבועי", כתבו מנהל אגף הבריאות ד"ר נאוה ניב סרודיו ומנהל חטיבת המכירות דורון שבתאי לסוכנים.

"כמו כן, לא יהיה ניתן לשווק או לחדש את הפוליסת תאונות אישיות קצרות הטווח, אשר שווקו עד היום במסגרת האגף לביטוח כללי – פוליסות פרט. החל מה-1.5.2021 לא תתקבלנה הצעות לביטוח תאונות אישיות. הצעות שנחתמו לפני מועד זה יתקבלו לא יאוחר מ-15.5.2021", עדכנו ניב סרודיו ושבתאי.

השניים הוסיפו כי בימים אלו פועלים באיילון ליצירת מוצר חדש, אשר יהיה תואם לתנאי השוק הקיימים והם יעדכנו את הסוכנים בהקדם.

במגדל אמרו בתגובה לפניית עדיף: "החברה טרם מיצתה את הדיונים מול רשות שוק ההון בנושא מוצר תאונות אישיות ותעדכן בהמשך החודש את סוכניה לגבי המשך הפעילות במוצר זה".

ממנורה מבטחים נמסר: "החברה פועלת מול הרשות לאישור פוליסה חדשה בהתאם להוראות החדשות".

פגיעה בעמלת הסוכנים וצפי לעלייה בהגשת תביעות

כאמור, הרפורמה כבר נדחתה בשלושה חודשים, לאחר שהייתה אמורה להיכנס לתוקפה ב-1 בפברואר. "בשל בקשות מחברות הביטוח לדחיית מועד תחילתו של החוזר, בשל קשיים בהיערכות ליישום הוראות החוזר הנובעים בעיקר מאתגרים אובייקטיבים לאור מגפת הקורונה, בין היתר קשיים מיכוניים ופרקטיים בהכנת המוצר לשיווק", הסבירו בפיקוח את הדחייה בשלושה חודשים, וציינו כי הדחייה נעשתה על מנת להבטיח תפעול ושיווק מיטביים של הפוליסות החדשות.

בבדיקה שערכה עדיף בקרב חברות הביטוח ערב הדחייה, ציינו הפניקס והראל כי הן פועלות לגיבוש מוצר חדש, ואילו כלל ביטוח ופיננסים כבר הגישה מוצר חדש לאישור הפיקוח.

חלק מהרפורמה נכנס לתוקף עם פרסום החוזר ב-7 ביוני 2020. מדובר על ההוראות החדשות שקובעות כי מכירת הפוליסה תתבצע על ידי בעל רישיון – נקבע שכל פעולות המכירה יתבצעו מול המבוטח במישרין על ידי בעל רישיון בלבד, כלומר סוכן ביטוח או חברת ביטוח, מה שמשאיר מחוץ למשחק החל מיום ראשון האחרון (7.6) את המוקדים של סוכנויות הביטוח.

אולם השינוי שעורר את הסערה, בעיקר בקרב סוכני הביטוח, היה זה שקבע כי ביטוח תאונות אישיות יימכר החל מחודש פברואר 2021 כפוליסה דו שנתית. "בבדיקות שערכה רשות שוק ההון התגלה כי המודעות של המבוטחים לקיומו של הביטוח היא נמוכה כמו גם ההיכרות עם תוכן הכיסוי. על מנת להבטיח מודעות ואקטיביות מצד המבוטחים נקבע שהמבוטח יתבקש לתת את הסכמתו מדי שנתיים כתנאי לחידוש החוזה", ציינו ברשות שוק ההון.

סוכני הביטוח הזהירו עם פרסום החוזר כי המעבר מפוליסה ארוכת טווח לפוליסה הדורשת פעילות אקטיבית לחידושה מדי שנתיים, יפגע בכולם. ראשית, מבוטחים עלולים ליפול בין הכיסאות ולאחר ששילמו על הכיסוי במשך שנים ארוכות, עלולים להישאר ללא כיסוי אם לא קיבלו בקשה לחידוש הפוליסה.

מעבר לכך, הצעד של רשות שוק ההון צפוי לפגוע בעמלות ההיקף של הסוכנים. כאשר נעשית פנייה יזומה ללקוח, בעיקר אם הפוליסה תתייקר והצפי הוא שהיא אכן תתייקר, הסיכויים שהוא יוותר על הכיסוי גדלים. במקביל, חברות הביטוח לא יראו עוד, כפי שהיה בעבר, את ביטוח תאונות אישיות כמוצר ארוך טווח ולכן לא מן הנמנע שיפעלו לצמצם את עמלת המכירה שלהם. לכן, בשוק כבר התחילו לדבר על קיצוץ בעמלות לכיוון של 35% בנפרעים ואף אפס בעמלות ההיקף.

את חברות הביטוח מטרידה הרחבת ההגדרה של תאונה, פעולה שתביא להגדלת הסיכון מבחינתן בשל הגדלת מספר התביעות שהן יצטרכו לאשר מעתה, מאחר שככל שהגדרת תאונה רחבה יותר, הפוליסה כוללת יותר מקרים פוטנציאליים.
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית